loading 0%
19 MAYIS SAMSUN TURU (2 GECE 3 GÜN)
₺865,00

Tur Güzergah

SAMSUN

Tur Detay

1. Gün
HAREKET SAATİ ve YERİ: 22.00 - Bandırma Barış Manço Kültür Merkezi Karşısından hareket.

2. Gün

 Bandırma – Karacabey – Bursa – Yalova – Bolu - Çorum yol güzergâhında rehber tavsiyesinde alacağımız sabah kahvaltısı molası sonrası şehir merkezine vardığımızda, Hitit eserlerinden oluşan ülkemizin önemli müzelerinden Çorum Müzesini geziyoruz. Ardından eski Çorum Evlerinin bulunduğu Kale Mahallesini ve Şehir Kalesini görüyoruz. Öğle yemeğimizi rehber tavsiyesinde alıp, meşhur Çorum leblebisi alışverişi yapıyoruz. Tokat şehrine Dünyanın en büyük mağaraları arasında yer alan Ballıca Mağarasına doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeğinden sonra dileyen misafirlerimiz ile alışveriş için Yazmalar Hanı’na geçiyoruz. Burada Ihlamur ağacından kalıplarla oyulan doğal boyalarla zenginleştirilen yazma alışverişi yapabiliriz.

 

SABAH KAHVALTISI :yol güzergahında ekstra olarak alınacaktır

ÖĞLE YEMEĞİ: ÇORUM ŞEHİR MERKEZİNDE YÖRESEL TADLAR OLARAK ALINACAKTIR.

TAVSİYE (Yırtma çorba , Çatal aşı , keşkek,  Madımak, kuru mantı, İskilip Dolması, Narlı Kuzu Budu , Tel tel tatlısı , mayalı , Çuval helvası…)

AKŞAM YEMEĞİ: Rehber tavsiyesi ile ekstra olarak alınacaktır.

KONAKLAMA:  TOKAT DEDEMAN OTEL VB.

 

3. Gün

 : Sabah kahvaltısı ardından otelimizden ayrılıyor Samsun’a doğru yola çıkıyoruz.

Samsun’a varışta ilk ziyaret noktası olarak Samsun’un en güzel manzarasının bulunduğu Amisos Tepesine çıkıyoruz. Samsun’un ilk yerleşim yeri olarak bilinen bu yer . MÖ. 3. yüzyıla ait iki Tümülüs’ün ve Pontus Krallığına ait mezar odalarının bulunduğu tepedeki mezarları ziyaret ediyoruz. Buradaki buluntuların Samsun Arkeoloji ve Etnografya Müzesi’nde sergilendiği tepeye Amazon Adası’ndan hareket eden teleferiklerle çıkıyoruz. Tepe, Samsun’un panoramik seyrine imkân veren konumu, şık çevre düzenlemesi, restoranı ve teleferiği ile Samsun kent merkezinin en şirin ve en turistik yeri sonrasında Atatürk Anıtı gezisi ile devam ediyoruz. Avusturyalı Mimar ve Heykeltraş Heinrich Crippel tarafında yapılan ve denge bakımından dünyanın sayılı örneklerinden olan heykelimizin başında güzel bir fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşlarının Samsuna çıktıktan sonra kaldıkları otelin, günümüzde Müzeye çevrilmiş haliyle geziyoruz. Sonrasında Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun’a gelirken kullandıkları Bandırma Vapuru gezimizi yapıyoruz Samsun otelimize yerleşme konaklama yapıyoruz. Akşam 100. Yıl kutlamalarına katılıyoruz ve konaklama yapmak için otelimize geçiyoruz.

100. YILDA SAMSUN: 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı her yıl Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde kutlanan resmi bir bayramdır. 19 Mayıs 1919 tarihinde, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, Bandırma Vapuru ile Samsun'a çıkarak İtilaf Devletleri'ne karşı Kurtuluş Savaşı'nı başlatmıştır. Atatürk bu önemli günü Türk gençliğine armağan etmiştir.

 

SABAH KAHVALTISI :Otelimizde alınacak ücrete dahildir.

ÖĞLE YEMEĞİ: SAMSUN ŞEHİR MERKEZİNDE YÖRESEL TADLAR OLARAK ALINACAKTIR.

TAVSİYE (keşkek ve tirit, Karalahana, yoğurtlu ve mısır çorbasının yanında yazı pancarı, kocakarı gerdanı tatlısı da meşhurdur. )

AKŞAM YEMEĞİ: Rehber tavsiyesi ile ekstra olarak alınacaktır.

KONAKLAMA:  SAMSUN ANEMON OTEL VB.

4. Gün

 Sabah otelde aldığımız kahvaltı sonrasında Amasya’ya hareket ediyoruz. Gezimize, minyatür ’den başlıyoruz. Ardından Şehzadeler müzesini gezerek Bandırma’ya doğru yola çıkıyoruz.

Amasya Minyatür: Minyatür Amasya Müzesi, 1914 yılında çekilmiş bir fotoğraftan esinlenerek yapılan bir tarihi kent maketidir. Sultan Beyazıt Külliyesinin imaret binasının bir salonu içinde 80 m² lik bir alanda yer alır. Yapımı 2008 yılında Amasya Valiliği il Özel idaresi tarafından başlanmış ve 14 Mayıs 2010 tarihinde hizmete açılmıştır.

O yılların şehir dokusu ve kültürel yapısını birebir yansıtan nostaljik bir görünüm arz etmektedir. Ayrıcalıklı kılan özelliği mekân ve mimari yapılarının yanı sıra dağlarıyla, akan Yeşil Irmağı ile treniyle, belli noktalarda hareket halindeki figürleri ile gündüzünü izlerken; 2300 yıldız simülasyonu ve şehir aydınlatmaları ile gecesini de yaşayacağınız bütün bir Amasya canlandırılmaya çalışılmıştır.

Şehzadeler Müzesi: 1800'lü yıllarda inşa edilen ve mal sahibi tarafından 1986 yılında yıktırılan Şehzadeler Müzesi, Amasya'nın mutlaka ziyaret edilmesi gereken müzelerinden biri. Yalıboyu Evleri arasındaki 67 tescilli konaktan biri olan müze, 2007 yılında Amasya Valiliği tarafından aslına uygun olarak restore edilmiş ve İl Özel İdaresi tarafından Özel Şehzadeler Müzesi olarak 2008 yılında ziyarete açılmış. İki katlı ahşap bir binadan oluşan Şehzadeler Müzesi, Yeşilırmak'ın hemen karşısında yer alıyor.

Müzenin alt katında, Amasya'da valilik yapan ancak sultan olma şansına erişemeyen şehzadelerin balmumu heykelleri, üst katında ise Amasya'da valilik yapıp, daha sonra Osmanlı Devleti'nde sultan olan padişahların balmumu heykelleri sergileniyor. 

SABAH KAHVALTISI :Otelimizde alınacak ücrete dahildir.

ÖĞLE YEMEĞİ: REHBER TAVSİYESİNDE ALINACAKTIR.

AKŞAM YEMEĞİ: Rehber tavsiyesi ile ekstra olarak alınacaktır.

 

Dahili Hizmetler

 FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

Ø LÜKS ARAÇLARLA ULAŞIM

Ø 1618  SAYILI KANUNA  İSTİNADEN ZORUNLU SİGORTA

Ø PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ

Ø 2 GECE OTEL KONAKLAMASI

Ø OTELDE 2 KAHVALTI

Harici Hizmetler