loading 0%
BURSA FETİH MÜZESİ
₺120,00

Tur Güzergah

BURSA

Tur Detay

1. Gün
1.Gün

 HAREKET SAATİ ve YERİ:  07.00 - Bandırma Barış Manço Kültür Merkezi Karşısı

 

 

 

                                              

 

 

                                              

 

 

 

 

 

            Sabah ilk güzergahımız olan Osmanlıların Bursa’da ilk yerleştikleri bölgelerden olan, Uludağ’ın kuzeyindeki dik etekler ile vadiler arasında kalan “ KIZIK “ köylerinden CUMALIKIZIK KÖYÜNE gidiyoruz. Yörük çadırında kahvaltı molası ardından alışveriş molası için Köyün sokaklarında geziyoruz.

            Dünyanın tam panoramik en büyük müzesi olan PANORAMA 1326 FETİH MÜZESİni geziyoruz. Müze, Bursa’nın Beylikten Cihan Devletine uzanan yolculuğunu anlatıyor. Ardından Soğanlı hayvanat bahçesini geziyoruz. oğanlı Hayvanat Bahçesi, Bursa'da 1998 yılında hizmete açılan Avrupa standartlarındaki hayvanat bahçesidir. Bursa Hayvanat Bahçesi’nde hayvan barınakları doğal yaşama uygun olarak düzenlenmiştir. Hayvanat bahçesi gezimizin ardından Köfteci Yusuf’ta yemek molası veriyor Gölyazı’ya doğru yola çıkıyoruz.

            Uluabat gölü kıyısında bulunan Gölyazı Köyünü geziyoruz. Dileyen misafirlerimizle gölde sultan sandallarıyla tekne turu yapıyor.  Akşam muhteşem gün batımı manzarasına şahit olduktan sonra dönüşe geçiyoruz.

susanoğlu otelleri

Dahili Hizmetler

Ø    Ulaşım

Ø    Ferdi kaza sigortası

Ø    Tur görevlisi hizmeti

Ø    CUMALIKIZIK YÖRÜK ÇADIRINDA KAHVALTI

Harici Hizmetler

 Kahvaltı harici öğünler ve kişisel harcamalar fiyata dahil değildir.