loading 0%
BURSANIN SAKLI CENNETLERİ
₺150,00

Tur Güzergah

BURSA

Tur Detay

1. Gün
1.Gün

 07:00’ BARIŞ MANÇO KÜLÜTR MERKEZİ KARŞISINDAN HAREKET.

 

 gezi boyunca Bursa’nın saklı cennetlerini gördüğünüzde gözlerinize inanamayacaksınız.        

 bu şehre neden “yeşil” denildiğini Suyun sarp ve dik  kayalara nasıl şekil verdiğini şahit olacaksınız.

Karadeniz’deki şimşir ormanlarını aratmayacak kadar güzel bitki örtüsünü seyrederek şelalemize doğru yol alıyoruz.. Manzaranın güzelliğini ölümsüzleştirecek fotoğrafları çekmek için verdiğimiz küçük molalar sonrası Koca yaylaya doğru yola çıkıyoruz.

Yeşillin her tonunu şahit olacağımız ağaçlarla  kaplı yolları seyrederek Koca yaylaya ulaşıyoruz. İsviçre Alplerini aratmayacak güzellikte temiz havası ve bol oksijen deposu nedeniyle astım hastalarının uğrak noktası olan yaylada serbest zaman veriyoruz.

Ortaasyadaki ustaların yaptığı Türk Çadırı  olarak bilinen keçi kılı çadırları geziyor bu görüntüleri ölümsüzleştirmek için fotoğraf çekiyoruz. .

Temiz havadaki yürüyüşümüz sonrası yaylada yetişmiş hayvanların etlerinden güzel bir kavurma yada alabalık ile çamların altında  yemek molası veriyoruz. Yemek sonrası dönüş yoluna geçiyoruz.

Baraklı göletine uğruyor ve doğancı barajı manzarasında fotoğraf molası veriyoruz. Bandırmaya doğru dönüş yoluna geçiyoruz., Bir başka gezide görüşmek üzere misafirlerimiz ile vedalaşıyoruz.

 

Sadağı kanyonunda 1,5 saat yürüyüş yapılacaktır.

yürüyüş ayakkabısı, rahat kıyafet ile gelmenizi tavsiye ederiz.

 

 Parkurda yorulduğunuz yerden dönüş  yapabilirsiniz ,yada parkura başlamadan başlangıç noktasındaki dere kenarı tesiste grubu bekleyebilirsiniz.

susanoğlu otelleri

Dahili Hizmetler

Ulaşım

Araçta Kahvaltı paketi

Rehberlik hizmeti

Harici Hizmetler

Öğlen Yemeği (Balık,Köfte,Sucuk,Et Kavurma)