loading 0%
ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ (3 GÜN 2 GECE)
₺870,00

Tur Güzergah

MERSİN - ADANA

Tur Detay

1. Gün
1.GÜN SAAT:20:00 BANDIRMA BARIŞ MANÇO KÜLTÜR MERKEZİ KARŞISI HAREKET

2. Gün
2.GÜN

Yol güzergahında kahvaltı molası ardından Mersin‘deyiz. Doğu Akdeniz’in bu en modern ve güzel şehrinde göreceğimiz yerler arasında; Bezm-i Alem Valide Sultan Çeşmesi, Ahşap Minareli Avniye Camii, İtalyan Katolik Katedrali, Atatürk Evi,  Ulu Cami ve Yat Limanı yer alacak. 

Öğle yemeğimizde Mersin’in ünlü lezzeti Tantuni’nin tadına varacağız. Sonra meşhur Dondurmacı Halil’e gidip, çöven kökünün çırpılmasıyla elde edilen bir köpükle yenen, dillere destan çam fıstıklı Kerebiç’inin tadına varacağız. Yine ustası olduğu Cezeriye’lerden de paket paket alacak ve Mersin’den ayrılacağız. 

           Adana’ya geri dönerken Aristo, Hazreti Danyal, Çiçero, Kleopatra ve Lokman Hekim gibi ünlülerin yaşadığı bilinen 8.000 yıllıkTarsus’a da hak ettiği zamanı ayıracağız. Burada taş ve ahşap karışımı Osmanlı Evleri'ni tanıdıktan sonra diğer yapıtları gezeceğiz. Kleopatra Kapısı, Justinianus Köprüsü,  Ulu Camii, St.Paul Kilisesi, St, Paul Kuyusu ve Roma Yolu  tanıyacağımız yerler arasında bulunacak. Daha sonra dinlenmek ve çaylarımızı yudumlamak üzere doğal güzellikler abidesi Tarsus Şelalesi'ne gideceğiz.Şelaleyi gezdikten sonra konaklama için adanaya otelimize geçiyoruz

 

SABAH KAHVALTISI :yol güzergahında ekstra olarak alınacaktır

ÖĞLE YEMEĞİ: Rehber tavsiyesi ile ekstra olarak alınacaktır.

AKŞAM YEMEĞİ: Rehber tavsiyesi ile ekstra olarak alınacaktır.

KONAKLAMA:  Uygun otel konaklama

3. Gün
3.GÜN:

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında bir şehir turu yapacağız. Şu an itibariyle Türkiye’nin en büyük kubbesine sahip Sabancı Camii’ni ziyaret edeceğiz. Cami’den sonra Dünya’da halen kullanılan en eski köprü olan Taş Köprü’yü ziyaret edip fotoğraf çekmek için Seyhan Nehri kıyısında küçük bir gezintiye çıkacağız. Sonra Küçük Saat Kulesi, Büyük Saat Kulesi ve Adana Ulu Camii gezeceğimiz yerler arasında bulunacak.

 

Bu arada karnımız acıkacak akşam yemeğinde de kebap yüklemesi yapacağımız için bu defa da Adana’nın incecik hamurdan yapılmış kendine has meşhur böreklerinin tadına bakacağız. 

Yemekten sonra Sadece Adana’da bulabileceğimiz, rendelenmiş buz, nişasta, pudra şekeri ve şerbetten oluşan ünlü Bici Bici tatlısını keşfedeceğiz.  Favori tatlıcımız Turgut Özal Bulvarı’ndaki Patlıcan…

Adana’nın portakal çiçeği kokan bazı caddelerinde bir süre yürüdükten sonra akşamüstü saatlerinde Ziya Paşa Bulvarı'na gelip kortej yürüyüşüyle başlayacak olan ve aralarında dans grupları, pandomimciler, sokak müzisyenleri, bir birinden  ilginç kostümlü yürüyüşçülerle son derece renkli ve canlı olan Portakal Çiçeği Karnavalı'nı izlemek ve coşkulu gençlerin arasına katılmak üzere pozisyon alacağız. Konuklarımıza akşam yemeği saatine kadar serbest zaman vereceğiz. 

Akşam yemeğimizden önce otelimizin lobisinde buluşup bir başka restorana gideceğiz. Tabii ki; burada da Adana lezzetleriyle başlarımız dönecek. Yemek sonrası sokakların neşesine yeniden katılacak ve dilek feneri programlarını izleyeceğiz. Program sonrasında konaklama Adana.

 

SABAH KAHVALTISI : Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir

ÖĞLE YEMEĞİ: Rehber tavsiyesi ile ekstra olarak alınacaktır.

AKŞAM YEMEĞİ: rehber tavsiyesinde ekstra olarak alınacaktır.

4. Gün
4.GÜN:

Otelde aldığımız kahvaltı sonrasında Pozantı da şalgamlarımızı alıp Konya Ereğli’de çay molası vererek güzel bir atmosfer eşliğinde dinleniyoruz ve öğle yemeğimizi yemek için Konya’ya geçerek etli ekmek yemek üzere restoranımıza geçiyoruz. Ardından Mevlana hz. Ziyarette bulunarak dönüşe geçiyoruz.

SABAH KAHVALTISI : Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir

ÖĞLE YEMEĞİ: Rehber tavsiyesi ile ekstra olarak alınacaktır.

AKŞAM YEMEĞİ: rehber tavsiyesinde ekstra olarak alınacaktır.

susanoğlu otelleri

Dahili Hizmetler

v  Ulaşım

v  Rehberlik hizmeti

v  1618 sayılı zorunlu seyahat acentesı sorumluluk sigortası

v  2 gece otel konaklaması

v  2 sabah kahvaltısı

Harici Hizmetler

 **MÜZE VE ÖREN YERLERİ GİRİŞLERİ YOLDA ALINAN YİYECEK VE İÇECEKELR

ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ ÜCRETE DAHİL DEĞİLDİR.**

 

Bu tur programı genel şartlar hükümleri ile beraber bir bütündür

DİKKAT:. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.

 

REHBER TUR PROGHRAMINDA

 

GEREKLİ GÖRDÜĞÜNDE DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINA SAHİPTİR.