loading 0%
ESKİŞEHİR FRİG VADİSİ (2 GÜN 1 GECE)
₺750.00

Tur Güzergah

ESKİŞEHİR

Tur Detay

1. Gün
1.GÜN

 

HAREKET SAATİ ve YERİ:

Erdek Migros Önü 05:30

Bandırma Barış Manço Kültür Merkezi Karşısı 06:00  

Karacabey (Yol Güzergahında)  06:45   

Bursa (Yol Güzergahında) 07:30

            Karacabey –Bursa yol güzerhahımızda bizlere katılmak isteyen misafirlerimizi alarak  ,kahvaltı molası verip, 3000 yıl önce Frigyalıların kayalara evler, kaleler, anıtlar oyularak kurduğu, kocaman bir medeniyet ve enfes bir coğrafya olan  Frig uygarlığının yoğunlaştığı bölgede Frig halkını ve onlardan kalanları keşfimize başlıyoruz. Göynüş Vadisi (Aslantaş, Yılantaş, Maltaş) Ayazini  Yazılı Köyü Midas Anıtı (yazılı kaya)- Kırk Göz Kale, Küçük Yazılıkaya, Bitmemiş Anıt, Antik Yol, Gerdek kaya Mezar Anıtı, Midas Şehri, Midas Anıtı, Arezastis Anıtı, Solonun Mezarı (Aslanlı Mabet), Himmetbaba Türbesi ile Frig Uygarlığı gezimizi tamamlıyoruz. Gezi sonrası Eskişehir’e dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Eskişehirde Otelimizde; .

SABAH KAHVALTISI :yol güzergahında ekstra olarak alınacaktır

ÖĞLE YEMEĞİ: Rehber tavsiyesi ile ekstra olarak alınacaktır.

AKŞAM YEMEĞİ: SERBEST

 

2. Gün
2.GÜN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, 19.yy Eskişehir sivil mimarisinin en güzel örnekleri ile dolu olan  Osmanlı sivil mimari örneklerini koruyan Odunpazarı, kıvrımlı yolları, çıkmaz sokakları, ahşap süslemeli bitişik düzenli cumbalı evleri ile örf, adet ve geleneklerini koruyarak bir bütün olarak günümüze kadar gelmiş Odunpazarı'nı ziyaret ediyoruz. Odunpazarı Kent Kompleksleri Müzesi'nde Çağdaş Cam Sanatları Müzesi'nin ardından, , Kurşunlu Camii ve Külliyesi'ni ve Lületaşı Müzesini geziyoruz. Lüle taşı, gümüş işlemeciliği geleneksel ve yöresel el sanatlarının üretildiği, Atlıhan El Sanatları Çarşısı'nda vereceğimiz serbest zaman sonrasında  Türkiye'de bu konseptle hizmet veren ilk müze olma unvanını elinde bulunduran Yılmaz Büyükerşen  Heykel Müzesini ziyaret ettikten sonra  Meşhur Çiğ Börekçi'de öğle yemeğimizi alıyoruz.

 Odunpazarı bölgesi ve şehre hâkim bir noktada bulunan Park, 38 bin m2 alanda muhteşem bir Eskişehir manzarasına hakim Şelale parkta vereceğimiz mola sonrası Vaktimiz yeterli olursa  Porsuk Çayı'nda isteyenler  (ekstra tekne turu yapabilir mola sonrası Bandırma’ya dönüşe geçiyoruz.Bir başka Eldestino Turizm organizasyonun da buluşmak üzere vedalaşıyoruz .

 

SABAH KAHVALTISI : Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir

ÖĞLE YEMEĞİ: Rehber tavsiyesi ile ekstra olarak alınacaktır.

AKŞAM YEMEĞİ: Yol güzergahında ekstra olarak alınacaktır.

susanoğlu otelleri

Dahili Hizmetler

v  Ulaşım

v  Rehberlik hizmeti

v  1618 sayılı zorunlu seyahat acentesı sorumluluk sigortası

v  1 gece otel konaklaması

v  1 sabah kahvaltısı

Harici Hizmetler

 

**MÜZE VE ÖREN YERLERİ GİRİŞLERİ YOLDA ALINAN YEMEKLER ÜCRETE DAHİL DEĞİLDİR.**

Bu tur programı genel şartlar hükümleri ile beraber bir bütündür

 

REHBER TUR PROGHRAMINDA

GEREKLİ GÖRDÜĞÜNDE DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINA SAHİPTİR.