loading 0%
HATAY • ANTAKYA • ADANA • MERSİN (5 GÜN 3 GECE)
₺0.00

Tur Güzergah

HATAY - ANTAKYA - ADANA - MERSİN

Tur Detay

1. Gün
1.GÜN

 HAREKET SAATİ ve YERİ:

 

Erdek Migros Önü 17:30

Bandırma Barış Manço Kültür Merkezi Karşısı 18:00   

Karacabey (Yol Güzergahında) 18:45 

Bursa (Yol Güzergahında)  19:30

2. Gün
2. GÜN: ANTAKYA-HABİBİ NECCAR CAMİİ-KATOLİK KİLİSESİ-ORTODOKS KİLİSESİ- PROTESTAN KİLİSESİ- HARBİYE ŞELALESİ-ANTAKYA ARKEOLOJİ MÜZESİ- SAİNT PİERRE KİLİSESİ

Sabah otelde aldığımız kahvaltı sonrası Antakya’ya varıyoruz. Kahvaltı molamızın ardından Antakya’nın dar sokaklarında otantik gezimize başlıyoruz. Anadolu’da yapılan ilk camii olarak bilinen Habibi Neccar Camiini ziyaret ediyoruz, birbirleriyle neredeyse sırt sırta olan Katolik Kilisesi,(panaromik) Ortodoks Kilisesi (panaromik) Protestan Kilisesini panaromik olarak dışarıdan görüyoruz. Antakya yöresel mezelerini ilk tadımlarını durak durak gezerek geleneksel Humus ve bakla dükkanları ziyaret edip ardından dürüm döner yerlerinde öğle yemeğimize devam edeceğiz. Yemek sonrası Antakya’nın bambaşka bir yüzü olan mitolojik dönemlerden günümüze sayfiye yeri olarak kullanılan Daphne ile Apollo’nun hikâyesine konu olan Harbiye Şelalelerini geziyoruz.  İpek kumaş  alışverişi yapıyoruz. Dünyanın en önemli mozaiklerinin sergilendiği Antakya Arkeoloji Müzesini ve Hristiyan tarihinin en eski kiliselerinden biri olarak bilinen Saint Pierre Kilisesini geziyoruz ve otelimize yerleşiyoruz.

 

Sabah kahvaltısı: Otelde alınacak olup ücrete dahildir.

Öğle yemeği: Rehberimiz tavsiyeleri üzerine  serbest olarak alınacaktır.

Akşam yemeği: Otelde alınacak olup ücrete dahildir . 

Konaklama : Antakya otel konaklama

3. Gün
3. GÜN :SAMANDAĞ- TİTUS TÜNELLERİ-BEŞİK KAYA MEZARLARI- HZ HIZIR MAKAMI ZİYARETİ

Sabah kahvaltı sonrası otelimizden çıkıyoruz Hz. Musa ile Hz. Hızır’ın karşılaştıkları yer olan Samandağ’a hareket ediyoruz. Samandağ’ının kumsallarını panoramik olarak görüyoruz,

Antakya'nın Akdeniz'e açılan bir liman kenti olan Seleucia Pieria Antik Kenti’nin kalıntılarını, insan yapımı bir mühendislik harikası olan 1330 metre uzunluğundaki Titus-Vespasianus Tünelini ve Beşikli Mağara’yı geziyoruz.

Hz. Hızır Makamını ziyaret ediyoruz. Samandağın’dan ayrılıp  ANTAKYA’da otelimize geçiyoruz

 

Sabah kahvaltısı: Otelde alınacak olup ücrete dahildir.

Öğle yemeği: Rehber tavsiyesi ile  serbest olarak alınacaktır

Akşam yemeği: Otelde alınacak olup ücrete dahildir . 

Konaklama : Antakya otel konaklaması 

4. Gün
4. GÜN : ADANA MEŞHUR TAŞKÖPRÜ- SABANCI CAMİİ-TARSUS-ESHAB-I KEYF -MERSİN

Adana’ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Adana Taş Köprü Seyhan Nehri üzerindedir. IV. (385) yüzyılda Roma İmparatoru Hadrianus tarafından yaptırılmıştır. Yüzyıllarca Avrupa ile Asya arasında önemli bir köprü olan Meşhur Taşköprü, Sabancı camii ziyareti sonrası Tarsus, Toprağın üstünde bin bir meyve ve sebze göze çarparken, altında ise zengin bir kültür saklanmakta. Tarsus’ta gezimize ilk olarak Eshab-ı Keyf Mağarası ile başlıyoruz. Eshab-ı Keyf diye adlandırılan ve kutsal kişiler olarak bilinen, Hıristiyanlarca 7, Müslümanlarca 8 evliya olarak kabul edilen Yemliha, Mekselina, Mislina, Mernuş, Sazenuş, Debernuş ve Kefeştetayuş adındaki yedi genç ve köpekleri Kıtmir’e ait olduğu söylenen ve burada yüzyıllarca uyuduklarına inanılan mağarayı ziyaret ediyoruz. Daha sonra Tarsus merkeze varıyoruz. Merkezde güzelliğin sembolü Kleopatra Kapısını görüyoruz. Kleopatra Kapısından sonra Hıristiyanlığın yayıcısı olarak kabul edilen St. Paul’un doğduğu şehir olan Tarsus’ta evinden geriye kalan Hıristiyan hacıların ziyaret noktası olan St. Paul Kuyusu’nu ziyaret ediyoruz. Oradan eski Tarsus sokaklarında geziyor ve yılanların şahı Şahmeran’ın efsanesinin geçtiği hamamın yanından geçiyoruz. St. Daniel Peygamberin mezarının olduğuna inanılan kazı alanına gidiyoruz. Oradan Tarsus’un ünlü havuç cezeryelerini aldıktan sonra Satın alınarak restore edilen gerçek Nusret Mayın Gemisini geziyoruz. Sonrasında Mersin’e geliyor ve otelimize yerleşiyoruz.

 

Sabah kahvaltısı: Otelde alınacak olup ücrete dahildir.

Öğle yemeği: Rehberimizin tavsiyeleri üzerine  serbest olarak alınacaktır

Akşam yemeği: Otelda alınacak olup ücrete dahildir.

Konaklama : Othello otel veya  dengi otel

5. Gün
5.GÜN: ERDEMLİ-SİLİFKE-CENNET CEHENNEM OBRUKLARI – ASTIM MAĞARASI

Otelimizden ayrılarak  Erdemli ye hareket ediyoruz. Silifke’ye hareket ediyoruz. Yol güzergâhında Cennet - Cehennem Obrukları ve Sarkıt ve Dikitleriyle ünlü ASTIM Mağarası'nı gezdikten sonra Silifke- Karaman üzerinden Bandırmaya dönüş yolculuğuna geçiyoruz

Sabah kahvaltısı: Otelde alınacak olup ücrete dahildir

Öğle yemeği: Rehberimizin tavsiyeleri üzerine  serbest olarak alınacaktır                  

Akşam yemeği: Rehberimizin belirlediği yol güzergahında dinlenme tesisinde alınacaktır

Konaklama : EVİMİZDE …

 

Hatay, Antakya, Adana, Mersin, Cennet Cehennem Obrukları, Harbiye Şelalesi

susanoğlu otelleri

Dahili Hizmetler

Ø lüks araçlarla ulaşım

Ø 3  gece otel konaklaması

Ø Otelde 3 akşam yemeği

Ø Otelde 3 sabah kahvaltısı

Ø 1618 sayılı kanuna uygun zorunlu seyahat sigortası.

Ø Rehberlik hizmeti

Harici Hizmetler

 

Müze ve ören yerleri girişleri, yollarda alınan yemekler ücrete dahil değildir.

Bu tur programı genel şartlar hükümleri ile beraber bir bütündür

 

ÖNEMLİ NOT

DENİZ AĞIRLIKLI PROGRAMLARDA DENİZ ÇANTASI AYRI OLARAK HAZIRLANIP ARAÇ İÇİNE ALINMALIDIR.

TUR ESNASINDA BAGAJLAR VE VALİZLER AÇILMAMAKTADIR.

RAHAT YÜRÜYÜŞ AYAKKABISI DENİZ İÇİN TERLİK YANINIZDA BULUNDURULMASI TAVSİYE OLUNUR.

 

TAVSİYELER

Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.Yoğun

tur programımız bulabileceğimiz fırsatları değerlendirmek için mayo , şort gibi plaj malzemesi yanınızda bulundurabilirsiniz .Gece için yanınıza hırka v.b kıyafet alabilirsiniz. Yapacağınız alışverişleri tek çantada toplamak için büyük bir çanta yanınızda bulundurabilirsiniz. Kronik rahatsızlıkları için sürekli ilaç kullanan misafirler yanlarında yedek ilaç bulundurmaları tavsiye edilir. 

TUR İLE İLGİLİ NOTLAR

Gezi programlarımız mevsim koşullarına en uygun ziyaret noktaları seçilerek ve açık havada daha fazla zaman geçireceğimiz şekilde düzenlenmiştir.

ELDESTİNO Turizm gezi öncesinde misafirlerin onayıyla ateş ölçümü yapmaktadır. Ateş ölçümü sonuçları doküman halinde acentemiz tarafından tutulmaktadır. Rehberin, tur aracı varsa kaptanın ve tüm grup üyelerinin güvenli sonuç vermesiyle gezimiz başlamaktadır. Ölçümde güvenli sonuç vermeyen misafirimiz maalesef geziye kabul edilmemektedir.

Acentemiz, araç içerisinde yeterince rahat alan sağlamak adına, gezi araçlarımızda tura katılım gösteren misafir sayısının iki katı kadar koltuk bulundurmaktadır. Her ikili koltuğa tek kişi oturabilecek şekilde araç içi düzen oluşturulmuştur. sadece aynı soyadını taşıyan misafirlerin yan yana oturmasına izin verilmektedir.

Acentemiz, misafirlerimize gezi boyunca kullanmak üzere “Hijyen Kiti” temin etmektedir. Kitin içerisinde kişiye özel günlük iki adet maske, kişiye özel el dezenfektanı ve/veya birer şişe kolonya bulunmaktadır.

Servis aldığımız mekanlarda Bakanlık Genelgesine uygun olarak COVID-19 şartlarına yönelik sağlık uygulamaları yapıldığı acentemiz tarafından kontrol edilmektedir.

Gideceğimiz bölgenin coğrafi koşullarına ve hava şartlarına uygun giysi ile tura gelmenizi rica ediyoruz.

Tur kaydı, ödemenin yapılması ile kesinlik kazanır. Seyahat sigortasının geçerli olabilmesi için turdan önce “Tur Katılım Sözleşmesi’nin” imzalanması gerekmektedir.

Mücbir sebepler dışında “Tur Katılım Sözleşmesi’nde” yer alan iptal-iade koşulları geçerlidir.

Acentemiz, zorunlu durumlarda gezi içeriğine sadık kalmak koşuluyla tur programında değişiklik yapabilir.