loading 0%
TUNCELİ - KEMALİYE - ERZİNCAN - ELAZIĞ (5 GÜN 3 GECE)
₺2799.00

Tur Güzergah

ERZİNCAN - TUNCELİ - ELAZIĞ - KEMALİYE

Tur Detay

1. Gün

HAREKET SAATİ VE YERİ

16:30 - Erdek Migros önü

17:00 – Bandırma Barış Manço Kültür Merkezi Karşısı

17:45 - Karacabey (Yol Güzergahında)

18:30 - Bursa (Yol Güzergahında)

2. Gün
ERZİNCAN, PÜLÜMÜR ÇAYI, MUNZUR VADİSİ MİLLİ PARKI, MUNZUR GÖZELERİ, OVACIK, TUNCELİ

Bursa – Sakarya– Bolu-Çankırı-Tokat yol güzerhahındaki yolculugumuz ve ihtiyaç molalarımızın sonrasından  Erzincan üzerinden ilk durağımız olan Pülümür Çayı üzerindeki restoranımıza varıyoruz. Vadinin her iki yakasında doğup büyüyenlerin soluk aldığı, hayvanlarını otlattığı, yaz mevsiminde yüzdüğü, çığın o ürkütücü aynı zamanda heyecan verici sesine kulak verdiği bir doğa harikasıdır. Vadi bitki örtüsü, coğrafi yapısı ve yaban hayatın çeşitliliğiyle Türkiye’nin büyük zenginlik kaynağıdır Pülümür çayı. Kireçtaşı ve volkanik kayalardan oluşmuş  3000 metreyi aşan on ayrı zirvesiyle Doğu Anadolu Bölgesi’nin batı yarısındaki en yüksek noktaları içeren  Munzur dağlarının eteğinde alacağımız öğle yemeğinin ardından Doğu Anadolu Bölgesi’nin Tunceli sınırları içerisinde yer alan 1971 yılında milli park ilan edilmiş hektarı 42.674 olan Munzur Vadisi Milli Parkı güzergahı üzerinde kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Munzur Çayı’nın ana kaynağını oluşturan Munzur Gözeleri’ni ziyaret ediyor ve Ovacık’a hareket ediyoruz. Munzur dağlarının güneyindeki ilçe olan doğası, iklimi ve üzerinde barındırdığı çok sayıda endemik bitki türü ve yabani hayvan faunası ile Türkiye'nin tarım ve turizm ilçesi Ovacık hakkında bilgiler alıyor ve yöresel ürünleri ,erdik kurusu,serto çökelekdoğal petek bal , ev bulguru, doğal gullik,keçi tulum peyniri ve çok daha fazlası  alışverişi için serbest zaman veriyoruz. Bugünlük gezimizi tamamlıyor ve otelimize hareket ediyoruz. Konaklama Tunceli Grand Şaroğlu Hotel’ de…

SABAH KAHVALTISI: Yol güzergahında ekstra olarak alınacaktır

ÖĞLE YEMEĞİ: Rehberin belirlediği yerde ekstra olarak alınacaktır.

AKŞAM YEMEĞİ: Tur ücretine dahil otelde alınacaktır 

3. Gün
TUNCELİ CEM EVİ, PERTEK – ELAZIĞ FERİBOTU, KEBAN BARAJI, ONAR KÖYÜ, YEŞİLYURT KÖYÜ, KEMALİYE

Sabah otelimizde alacağımız erken sabah kahvaltısının ardından otelden çıkış işlemlerimizi yapıyor ve Tunceli Cem Evi’ni ziyaret ediyoruz. Bu ziyaretimizin ardından Pertek İskelesi’ne doğru yola çıkıyoruz. Feribot ile Keban Barajı gölü üzerinden Elazığ’a geçiyoruz. Feribottan iniyor ve öğle yemeğimizi alıyoruz. Malatya Arapgir’e bağlı Türkmen Alevi köyü olan Onar Köyü’ ne hareket ediyoruz. Burada bulunan eski Türkçe alfabe oan Göktürkçe yazılı mezar taşları ve tarihte bilinen en eski Cem Evi’ ni geziyoruz. Yeşilyurt Köyü’ nü ziyaret ediyor ve Kemaliye’ ye hareket ediyoruz. Konaklama Eğin Konağı Butik Otel’ de.

SABAH KAHVALTISI: tur ücretine dahil otelde alınacaktır.

ÖĞLE YEMEĞİ: Rehberin belirlediği yerde ekstra olarak alınacaktır.

AKŞAM YEMEĞİ: Tur ücretine dahil otelde alınacaktır

4. Gün
KEMALİYE, SIRAKONAK KÖYÜ, TA TU TA EKOLOJİK ÇİFTLİK, KARANLIK KANYON, TEKNE TURU, TAŞ YOL, KEMALİYE DOĞA TARİHİ MÜZESİ

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından manzaralar eşliğinde Sırakonak Köyü’ne doğru yola çıkıyoruz. Köy gezimizin ardından yaklaşık 1 saatlik doğa yürüyüşü ile Orda bir köy var, uzakta, / O köy bizim köyümüzdür. Gezmesek de, tozmasak da / O köy bizim köyümüzdür...” Ahmet Kutsi Tecer’in ünlü “Orda Bir Köy Var Uzakta” şiirinin yazıldığı Apçağa yerleşim yerine varıyoruz. Öğle Yemeğimizi “Ta Tu Ta” ( Tarım, Turizm, Takas ) projesi üyesi olan ekolojik tarım çiftliğinde alıyoruz. Dünya’ nın ikinci büyük kanyonu olan 12 km uzunluğundaki  Karanlık Kanyon’ da tekne gezisi yapıyoruz. Sonrasında yapımı tam 132 yıl süren Dünya’ nın en keskin yolllarından birisi olan ve 8 km uzunluğunda Kemaliye’ yi Divriği’ ye bağlayan “Taş Yol” görüyoruz. Gezimizin ardından  Türkiye’ nin ilk doğa tarih müzesi olma özelliği taşıyan Doğa Tarihi Müzesi’ ni ziyaret ediyoruz. Müzede başta Kemaliye olmak üzere Erzincan ve yurt genelinden canlı ve minarel türlerine ait yaklakık 5 bin çeşit materyal hakkında bilgiler alıyoruz. Otelimize hareket ediyoruz. Konaklama Eğin Konağı Butik Otel’ de.

SABAH KAHVALTISI: tur ücretine dahil otelde alınacaktır

ÖĞLE YEMEĞİ: Rehberin belirlediği yerde ekstra olarak alınacaktır.

AKŞAM YEMEĞİ: Tur ücretine dahil otelde alınacaktır

5. Gün
MANİLİ YOL, ZİNCİRLİ KAYA, LÖKHANE, KENT MÜZESİ, OCAK KÖYÜ, ALİ GÜRER MÜZESİ, MALATYA-ESKİŞEHİR-BURSA-BANDIRMA

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve Manili Yol, Zincirli Kaya, Değirmen noktalarını görüyoruz. Sonrasında Lökhane, Kemaliye’de dut ve pekmezin dövülerek yapıldığı lök (dövmeç) ile dut, beşateş, oricik, pekmez ve bal gibi şifalı ürünlerin satışının yapıldığı yeri ziyaret ediyoruz. Kemaliye’ de sizlere vereceğimiz serbest zaman sonrasında Kent Müzesi ziyaretimizi yapıyor ve Kemaliye’den ayrılıyoruz.yol güzergahımızda alacağımız Öğle yemeğimiz sonrası dönüş yolculuğumuza başlıyoruz Ankara,Eskişehir ,Bursa güzergahında dönüş yolculuğumuz gerçekleştiriyoruz.

ve bir daha ki gezimizde görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

SABAH KAHVALTISI: tur ücretine dahil otelde alınacaktır

ÖĞLE YEMEĞİ: Rehberin belirlediği yerde ekstra olarak alınacaktır.

AKŞAM YEMEĞİ: Yol güzergahında ekstra olarak alınacaktır

susanoğlu otelleri

Dahili Hizmetler

Ø  ULAŞIM

Ø  1 GECE TUNCELİ OTEL KONKLAMASI

Ø  2 GECE KEMALİYE EĞİN KONAKLAMA

Ø  3 GÜN KAHVALTI

Ø  PROFESYONEL TURİST REHBERİ EŞLİĞİNDE ÇEVRE GEZİLERİ

Ø  PAKET TUR ZORUNLU SİGORTA POLİÇESİ

Harici Hizmetler

v  Öğle ve Akşam Yemekleri

v  Yemeklerde alınacak olan içecekler

v  Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

v  Tüm Özel Harcamalar

v  Karanlık Kanyon Tekne Turu

Milli Park Girişleri

 

TUR İLE İLGİLİ NOTLAR

Gezi programlarımız mevsim koşullarına en uygun ziyaret noktaları seçilerek ve açık havada daha fazla zaman geçireceğimiz şekilde düzenlenmiştir.

ELDESTİNO Turizm gezi öncesinde misafirlerin onayıyla ateş ölçümü yapmaktadır. Ateş ölçümü sonuçları doküman halinde acentemiz tarafından tutulmaktadır. Rehberin, tur aracı varsa kaptanın ve tüm grup üyelerinin güvenli sonuç vermesiyle gezimiz başlamaktadır. Ölçümde güvenli sonuç vermeyen misafirimiz maalesef geziye kabul edilmemektedir.

Acentemiz, araç içerisinde yeterince rahat alan sağlamak adına, gezi araçlarımızda tura katılım gösteren misafir sayısının iki katı kadar koltuk bulundurmaktadır. Her ikili koltuğa tek kişi oturabilecek şekilde araç içi düzen oluşturulmuştur. sadece aynı soyadını taşıyan misafirlerin yan yana oturmasına izin verilmektedir.

Acentemiz, misafirlerimize gezi boyunca kullanmak üzere “Hijyen Kiti” temin etmektedir. Kitin içerisinde kişiye özel günlük iki adet maske, kişiye özel el dezenfektanı ve/veya birer şişe kolonya bulunmaktadır.

Servis aldığımız mekanlarda Bakanlık Genelgesine uygun olarak COVID-19 şartlarına yönelik sağlık uygulamaları yapıldığı acentemiz tarafından kontrol edilmektedir.

Gideceğimiz bölgenin coğrafi koşullarına ve hava şartlarına uygun giysi ile tura gelmenizi rica ediyoruz.

Tur kaydı, ödemenin yapılması ile kesinlik kazanır. Seyahat sigortasının geçerli olabilmesi için turdan önce “Tur Katılım Sözleşmesi’nin” imzalanması gerekmektedir.

Mücbir sebepler dışında “Tur Katılım Sözleşmesi’nde” yer alan iptal-iade koşulları geçerlidir.

Acentemiz, zorunlu durumlarda gezi içeriğine sadık kalmak koşuluyla tur programında değişiklik yapabilir.