loading 0%
BERGAMA-ESKİ FOÇA YENİ FOÇA GEZİSİ
₺220,00

Tur Güzergah

BANDIRMA BERGAMA FOÇA

Tur Detay

susanoğlu otelleri

Dahili Hizmetler

         Yaklaşık 3 saat sürecek olan yolcuğumuzun ardından Helenistik çağın en ünlü heykeltıraşlık ve ayrıca Roma döneminin en büyük gladyatör okullarından birine ev sahipliği yapmış olan Bergama’ya varacağız. Önce Bergama ovasının üzerinde yükselerek kentin üst yerleşimi olan Akropol'e ulaşacağız ve burada Roma öncesi döneme ait saray ve su sarnıçları gibi Helenistik kalıntıların yanı sıra kentin tepesine bir taç gibi yerleştirilmiş olan Traian tapınağını, mühendislik şaheseri alt dehlizlerini, bütün Bergama ovasına hakim manzarasını doya doya içimize çekeceğiz. Akropol’de henüz keşfimiz bitmedi. Antik dünyanın İskenderiye’den sonraki ikinci büyük kütüphanesi olduğu söylenen dev kompleks burada. Kütüphanenin hazin sonunu öğrendiğimizde hüzünleneceğiz. Adının kökeninin Bergama’dan geldiği ve ilk kez bu kentte keşfedildiği söylenen parşömenin hikayesini kütüphanenin duvarlarının gölgesinde rehberimizden dinleyeceğiz. Antik dünyanın en dik tiyatrolarından biri olan Bergama tiyatrosunun oturma sıralarından alt terasa indiğimizde bizi antik dünyanın en ünlü yapılarından biri bekliyor olacak.

         Bergama antik kenti gezimizin ardından Antik Çağ’da İyonya’nın en önemli yerleşimlerinden biri olan; taş evlerle süslü sokakları, mavi bayraklı koyu, balıkçı tekneleri ile süslü renkli limanı ve eşsiz günbatımları hayran kalacağınız Foça bizleri bekliyor . Foça’yı Eski Foça ve Yeni Foça olarak iki bölüm şeklinde düşünebiliriz.

        Rehberimiz eşliğinde eski  Foça ve yani Foça  hakkında bilgi alırken fotoğraf kareleri  ile  anılarımızı ölümsüzleştirip keyifle geçirdiğimiz günün ardından Bandırma ‘ya dönüş için yola çıkıyo

 

Ø Ulaşım

Ø Ferdi kaza sigortası

Ø Rehberlik hizmetiruz .

Harici Hizmetler

MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞLERİ VE YEMEKLER  ÜCRETE DAHİL DEĞİLDİR