loading 0%
HATAY-ANTAKYA-ADANA-ANTALYA (7 GÜN 6 GECE )
₺0

Tur Güzergah

HATAY ADANA ANTALYA

Tur Detay

1. Gün
1. GÜN

 HAREKET SAATİ ve YERİ:  

17:30 - Erdek Migros önü

18:00 – Bandırma Barış Manço Kültür Merkezi Karşısı

18:45 - Karacabey (Yol Güzergahında)

19:30 - Bursa (Yol Güzergahında)

2. Gün
2,GÜN

 ANTAKYA-HABİBİ NECCAR CAMİİ-KATOLİK KİLİSESİ-ORTODOKS KİLİSESİ- PROTESTAN KİLİSESİ- HARBİYE ŞELALESİ-ANTAKYA ARKEOLOJİ MÜZESİ- SAİNT PİERRE KİLİSESİ

        Bursa –Eskişehir-Adana yol güzergahındaki yolculuğumuzun ardından Sabah saatlerinde Antakya’ya varıyoruz. Kahvaltı molamızın ardından Antakya’nın dar sokaklarında gezimize başlıyoruz. Anadolu’da yapılan ilk camii olarak bilinen Habibi Neccar Camii, birbirleriyle neredeyse sırt sırta olan Katolik Kilisesi, Ortodoks Kilisesi, Protestan Kilisesini ziyaret ediyoruz. Antakya’nın bambaşka bir yüzü olan mitolojik dönemlerden günümüze sayfiye yeri olarak kullanılan Daphne ile Apollo’nun hikâyesine konu olan Harbiye Şelalelerini geziyoruz.  İpek kumaş  alışverişi yapıyoruz. Dünyanın en önemli mozaiklerinin sergilendiği Antakya Arkeoloji Müzesini ve Hristiyan tarihinin en eski kiliselerinden biri olarak bilinen Saint Pierre Kilisesini geziyoruz ve otelimize yerleşiyoruz.

 Sabah kahvaltısı: Yol güzergahında rehberin belirlediği dinlenme tesisinde alınacak

Öğle yemeği: Rehberimiz tavsiyeleri üzerine  serbest olarak alınacaktır.

Akşam yemeği : Otelde alınacak olup ücrete dahildir

Konaklama: 4 yıldızlı Anemon otel vb.

 

3. Gün
3.GÜN

 SAMANDAĞ- TİTUS TÜNELLERİ-BEŞİK KAYA MEZARLARI- HZ HIZIR MAKAMI ZİYARETİ-

       Sabah  09.00’da otelimizden çıkıyoruz Hz. Musa ile Hz. Hızır’ın karşılaştıkları yer olan Samandağ’a hareket ediyoruz. Samandağ’ının kumsallarını panoramik olarak görüyoruz, Titus Tünellerini, Beşik Kaya Mezarları gezilerimizi tamamladıktan sonra Hz. Hızır Makamını ziyaret ediyoruz burada öğle yemeğimizi alıyoruz. Samandağın’dan ayrılıp  ANTAKYA’da otelimize geçiyoruz

 Sabah kahvaltısı: Otelde alınacak olup ücrete dahildir.

Öğle yemeği:Samandağ’ da serbest zaman verilecektir.

Akşam yemeği: Otelde alınacak olup ücrete dahildir . 

Konaklama : 4 yıldızlı Anemon otel vb .

 

4. Gün
4.GÜN

 İSKENDERUN- ADANA MEŞHUR TAŞKÖPRÜ- SABANCI CAMİİ- TARSUS- ESHABI KEYF MAĞARASI-KLEOPATRA KAPISIST. PAUL KUYUSU-ST DANIEL PEYGAMBER- NUSRET MAYIN GEMİSİ - MERSİN

  İlk durağımız İskenderun dan  Adana’ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Meşhur Taşköprü, Sabancı camii ziyareti sonrası ilk durağımız Tarsus, Toprağın üstünde bin bir meyve ve sebze göze çarparken, altında ise zengin bir kültür saklanmakta. Tarsus’ta gezimize ilk olarak Eshab-ı Keyf Mağarası ile başlıyoruz. Eshab-ı Keyf diye adlandırılan ve kutsal kişiler olarak bilinen, Hıristiyanlarca 7, Müslümanlarca 8 evliya olarak kabul edilen Yemliha, Mekselina, Mislina, Mernuş, Sazenuş, Debernuş ve Kefeştetayuş adındaki yedi genç ve köpekleri Kıtmir’e ait olduğu söylenen ve burada yüzyıllarca uyuduklarına inanılan mağarayı ziyaret ediyoruz. Daha sonra Tarsus merkeze varıyoruz. Merkezde güzelliğin sembolü Kleopatra Kapısını görüyoruz. Kleopatra Kapısından sonra Hıristiyanlığın yayıcısı olarak kabul edilen St. Paul’un doğduğu şehir olan Tarsus’ta evinden geriye kalan Hıristiyan hacıların ziyaret noktası olan St. Paul Kuyusu’nu ziyaret ediyoruz. Oradan eski Tarsus sokaklarında geziyor ve yılanların şahı Şahmeran’ın efsanesinin geçtiği hamamın yanından geçiyoruz. St. Daniel Peygamberin mezarının olduğuna inanılan kazı alanına gidiyoruz. Oradan Tarsus’un ünlü havuç cezeryelerini aldıktan sonra Satın alınarak restore edilen gerçek Nusret Mayın Gemisini geziyoruz. Sonrasında Mersin’e geliyor ve otelimize yerleşiyoruz.

 Sabah kahvaltısı: Otelde alınacak olup ücrete dahildir.

Öğle yemeği: Rehberimizin tavsiyeleri üzerine  serbest olarak alınacaktır

Akşam yemeği: Otelda alınacak olup ücrete dahildir.

Konaklama : Othello otel veya  dengi otel

 

5. Gün
5.GÜN

 ERDEMLİ-SİLİFKE-CENNET CEHENNEM OBRUKLARI – ASTIM MAĞARASI-ANAMUR –TEKNE TURU-ANAMUR

    Otelimizden ayrılarak  Erdemli ye hareket ediyoruz. Silifke’ye hareket ediyoruz. Yol güzergâhında Cennet - Cehennem Obrukları ve Sarkıt ve Dikitleriyle ünlü ASTIM Mağarası'nı gezip,  Anamur’a hareket ediyoruz. Anamur limandan Tekne turuna katılıyoruz. Anemurium Antik kenti ve Mamure Kalesini seyredebilirsiniz. Sahil Boyunca çevre, koy, ada ve plajları görebilir Akdeniz`in en temiz sularında, tekne turunu gerçekleştirebiliriz(ekstra) Akdeniz fokları ve Caretta Caretta`ları görebilirsiniz. öğle yemeği ve eğlence teknemizdedir. Akşam Anamur da bulunan  otelimize yerleşiyoruz.

 Sabah kahvaltısı:Otelde alınacak olup ücrete dahildir

Öğle yemeği : Teknede alınacak olup ücrete dahil değildir

Akşam yemeği: Otelde alınacak olup ücrete dahildir

Konaklama:  4 yıldızlı Ünlüselek vb otellerde 

6. Gün
6.GÜN

 ALANYA –ALANYA KALESİ-KIZIL KULE MANAVGAT ŞELALESİ – ASPENDOS ANTİK KENTİ –ANTALYA

        Sabah otelde aldığımız erken kahvaltı sonrası Alanya’ya doğru yola çıkıyoruz Alanya Kalesi ve Kızıl Kule yi gördükten sonra Manavgat Şelalesine doğru yol alıyoruz burda anılarımızı fotoğrafladıktan sonra Side’de Aspendos antik kentini görüyoruz ve ANTALYA otelimize yerleşiyoruz

 Sabah kahvaltısı: Otelde alınacak olup ücrete dahildir

Öğle yemeği: Rehberimizin tavsiyeleri ile serbest olarak alınacaktır

Akşam yemeği: Otelde alınacak olup ücrete dahildir.

Konaklama:Antalya şehir içi oteli Antalya strat otel yada dengi oteller 

7. Gün
7.GÜN

 SAAT KULESİ- YİVLİ MİNAREYİ –KALE İÇİ- KURŞUNLU ŞELALESİ-DÜDEN ŞELALESİ

    Sabah Antalya otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası  Saat Kulesi yivli minareyi gördükten sonra Kale içinde yapacağımız gezi sonrası Kurşunlu Şelalesi ve Düden şelalesini görüp Bandırma’ya dönüş için hareket ediyoruz.

 Sabah kahvaltısı: Otelde alınacak olup ücrete dahildir

Öğle yemeği: Rehberimizin tavsiyeleri üzerine  serbest olarak alınacaktır     

Akşam yemeği:Rehberimizin belirlediği yol güzergahında dinlenme tesisinde alınacaktır

 

8. Gün

 TAVSİYELER

Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.Yoğun

tur programımız bulabileceğimiz fırsatları değerlendirmek için mayo , şort gibi plaj malzemesi yanınızda bulundurabilirsiniz .Gece için yanınıza hırka v.b kıyafet alabilirsiniz. Yapacağınız alışverişleri tek çantada toplamak için büyük bir çanta yanınızda bulundurabilirsiniz. Kronik rahatsızlıkları için sürekli ilaç kullanan misafirler yanlarında yedek ilaç bulundurmaları tavsiye edilir.

susanoğlu otelleri

Dahili Hizmetler

 Ø lüks araçlarla ulaşım

Ø 5 gece otel konaklaması

Ø Otelde 5 akşam yemeği

Ø Otelde 5 sabah kahvaltısı

Ø 1618 sayılı kanuna uygun zorunlu seyahat sigortası.

Ø Rehberlik hizmeti

Harici Hizmetler

 Müze ve ören yerleri girişleri, yollarda alınan yemekler ücrete dahil değildir.

 

TUR İLE İLGİLİ NOTLAR

Gezi programlarımız mevsim koşullarına en uygun ziyaret noktaları seçilerek ve açık havada daha fazla zaman geçireceğimiz şekilde düzenlenmiştir.

ELDESTİNO Turizm gezi öncesinde misafirlerin onayıyla ateş ölçümü yapmaktadır. Ateş ölçümü sonuçları doküman halinde acentemiz tarafından tutulmaktadır. Rehberin, tur aracı varsa kaptanın ve tüm grup üyelerinin güvenli sonuç vermesiyle gezimiz başlamaktadır. Ölçümde güvenli sonuç vermeyen misafirimiz maalesef geziye kabul edilmemektedir.

Acentemiz, araç içerisinde yeterince rahat alan sağlamak adına, gezi araçlarımızda tura katılım gösteren misafir sayısının iki katı kadar koltuk bulundurmaktadır. Her ikili koltuğa tek kişi oturabilecek şekilde araç içi düzen oluşturulmuştur. sadece aynı soyadını taşıyan misafirlerin yan yana oturmasına izin verilmektedir.

Acentemiz, misafirlerimize gezi boyunca kullanmak üzere “Hijyen Kiti” temin etmektedir. Kitin içerisinde kişiye özel günlük iki adet maske, kişiye özel el dezenfektanı ve/veya birer şişe kolonya bulunmaktadır.

Servis aldığımız mekanlarda Bakanlık Genelgesine uygun olarak COVID-19 şartlarına yönelik sağlık uygulamaları yapıldığı acentemiz tarafından kontrol edilmektedir.

Gideceğimiz bölgenin coğrafi koşullarına ve hava şartlarına uygun giysi ile tura gelmenizi rica ediyoruz.

Tur kaydı, ödemenin yapılması ile kesinlik kazanır. Seyahat sigortasının geçerli olabilmesi için turdan önce “Tur Katılım Sözleşmesi’nin” imzalanması gerekmektedir.

Mücbir sebepler dışında “Tur Katılım Sözleşmesi’nde” yer alan iptal-iade koşulları geçerlidir.

Acentemiz, zorunlu durumlarda gezi içeriğine sadık kalmak koşuluyla tur programında değişiklik yapabilir.