loading 0%
GALATYA TURU-AMASYA –ÇORUM –TOKAT (3 GÜN - 3 GECE) - 2 GECE KONAKLAMA
₺2200.00

Tur Güzergah

Amasya, Hazeranlar Konağı, Mumya Müzesi, Çorum, Hattuşaş Antik Kenti, Alaca Höyük, Tokat, Ballıca Mağarası

Tur Detay

1. Gün
1.GÜN

Hareket Yeri ve Saarti:

23:30 - Erdek Migro Önü 

00:00 - Bandırma Barış Manço Kültür Merkezi Karşısı 

05:45 - Karacabey (Yol Güzergahında)

 

06:30 - Bursa (Yol Güzergahında)

Tokat’a doğru hareket ediyoruz. Tokat’ta İhtişamı ile sizleri büyüleyecek Gök Medreseyi geziyoruz. Jül Cesar‘ın VENI-VIDI-VICI ( Geldim – Gördüm – Yendim ) dediği tokatta gezimize Tokat Kalesi ile başlıyoruz. Sonrasında Zile‘ye hareket ediyoruz.  Anzilia Höyüğü, Zile Kalesi, Amfi Tiyatro, Amasya Caddesindeki Eski Evleri görerek merkezde Nasuh Paşa Camii, gezisi sonrasında Dünyanın 8. harikası olarak kabul edilen Dünyadaki bütün mağara oluşumlarından örnekler görebileceğiniz Ballıca Mağarasını gezerek Amasya’daki otelimize geliyoruz  Konaklama Amasya

2. Gün
2.GÜN

 

Sabah otelde aldığımız kahvaltı sonrasında Amasya’ya hareket ediyoruz. Gezimize,1865 yılında yaptırılan tipik bir Osmanlı konağı olan Hazeranlar Konağı ile başlıyoruz. Sonrasında Yeşilırmak kenarına yapılan Yalı Boyu Evlerini tüm görkemiyle izliyoruz. Ardından sultan II. Bayezid adına 1485 yılında yapılan içinde camii, medrese, imaret, türbe, şadırvan ve çeşme bulunan Sultan II. Bayezid Külliyesini geziyoruz. Buradan Burma Minareli Camii ve şehzadeler parkını geziyoruz. İçinde ilhanlılar döneminden kalma 6 adet mumyanın en fazla ilgi çektiği Amasya Müzesini ziyaret ediyoruz. Müze gezimiz sonrasında Helenistik döneme ait olduğuna inanılan ve mitoloji’ye göre Ferhat’ın, Şirin’e kavuşmak adına dağları kazarak oluşturduğu ve bu adı taşıyan Ferhat ile Şirin Su Kanallarını ziyaret ediyoruz. En son olarak da Amasya’yı tepeden görüntüsü alabileceğimiz ve fotoğraflarımızı çekebileceğimiz Amasya Kalesi ve Kaya Mezarlarını panoramik olarak da görebileceğimiz Çakallar Tepesini ziyaret ediyoruz, sonrasın da Amasya Genelgesinin yayınlandığı Saraydüzü Kışla Binasını gezip Çorum a hareket ve otelde yerleşme .

3. Gün
3.GÜN

 

 Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Orta Karadeniz’de bulunan Çorum’a doğru yol alıyoruz. Şehir merkezine vardığımızda Hitit eserlerinden oluşan ülkemizin önemli müzelerinden Çorum Müzesini geziyoruz. Ardından eski Çorum Evlerinin bulunduğu Kale Mahallesini ve Şehir Kalesini görüyoruz. Yemek molasının ardından Asurlardan başlayıp sırasıyla Hititler, Frigler, Roma ve Bizans’a ev sahipliği yapmış olan Hattuşaş Antik Kenti’ne doğru yola çıkıyoruz. Sağlı sollu tarlalar arasında yapacağımız yolculuk sonrasında Boğazköy’ün içinden geçerek M.Ö 4500’ lü yıllara kadar tarihi dayanan bu antik kente geliyoruz. İlk olarak Büyük Tapınağı geziyoruz. Ardından sırasıyla Büyük Kale, Nişantaşı, Hiyeroglifli Oda, Güney Kale, Kral Kapısı, Tapınaklar, Yer Kapı  ( fotoğraf molası ), Sfenksli Kapı, Aslanlı Kapı’yı gezdikten sonra aracımıza geri dönüyor ve Tanrı Tutalya ve diğer tanrılara inançlarını yerine getirmek için ve her tanrının simgesinin bulunduğu Yazılı Kaya’ ya gidiyoruz. Boğazkale’ye geri dönüyor tarihi eser ve kalıntıları inceleme amacıyla Boğazköy Müzesine uğruyoruz. Hattuşaş’ın uzantısı olan Alacahöyük ‘de kent kalıntıları ve müzesinin gezileri sonrası dönüş için  Bandırma’ya  doğru yola çıkıyoruz .

susanoğlu otelleri

Dahili Hizmetler

 

  •  Ulaşım
  •  Ferdi kaza sigortası
  •  Rehberlik hizmeti,
  •  Otellerde 2 Gece Konaklama
  •  2 Sabah Kahvaltısı
  •  2 Akşam Yemeği

Harici Hizmetler

 

  • Müze ve ören yerlerine giriş
  • Kişisel harcamalr