loading 0%
ASSOS & BEHRAMKALE & TRUVA & KADIRGA KOYU & ALTINOLUK
₺350.00

Tur Güzergah

Bandırma-Çanakkale-Truva Antik Kenti-Behramkale-Assos-Athena Tapınağı-Akropol- Küçük Kuyu- Adatepe Köyü- Zeus Altarı- Zeytin Müzesi-Akçay-Bandırma

Tur Detay

1. Gün
1.GÜN

 

HAREKET SAATİ ve YERİ: 

04:30 - Erdek Migros önü

05:00 – Bandırma Barış Manço Kültür Merkezi Karşısı 

Sabah Bandırma – Biga – Çanakkale yol güzergâhımızın ardından kahvaltı molamızı Çanakkale boğazına karşı çay bahçelerinde veriyoruz. Troya Antik kenti ziyaretimiz için yolumuza devam ediyoruz. Troya’daki en eski yerleşimler MÖ 3.000’li yıllara dek uzanmaktadır. Çanakkale ili sınırlarında, Kaz Dağı eteklerinde yer alan Troya, 1996 yılında Milli Park ilan edilmiş ve 1998 yılında da UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne kültürel varlık olarak dahil edilmiştir. 2018 yılı da Türkiye’de Troya Yılı ilan edilmiştir ve Troya müzesinide ziyaret ettikten sonra programımıza Edremit Körfezi ile Lesbos Adası’nın (Midilli) karşısında, bir volkanın eteğinde, Andezit Kayalıkları üzerinde kurulmuş, Antik Çağların önemli yerleşim merkezlerinden ASSOS ANTİK KENTİ ile devam ediyoruz.. Öğle yemeği ve çevre gezisi için Behramkale’ ye geçiyoruz.

Behramkale Köyü, Osmanlı döneminde kurulmuş eski bir köy. Antik şehir, yüzünü güneye yani denize dönmüşken, köyün yerleşimi ters tarafa doğru kurulmuş. Köy antik kent surları içinde yer alması ile dikkat çekiyor. Sadece 150 haneli bir yerleşim. Yaklaşık 30 senedir sit alanı olarak koruma altında olduğu için yeni bina inşa etmek yasak. Sadece var olanlar restore edilebiliyor. Köy içinde Assos mimarisinin taş işçiliğinin güzel örneklerini görmek mümkündür. Sırada yüzme molası… Doğal yaşamın tahrip edilmemesi için doğal sit alanı ilan edilmiş tertemiz suyu ile kadırga koyu bizleri karşılıyor, ardından ALTINOLUK’A doğru hareket ediyoruz. Altınoluk bir yanında masmavi Ege Denizi bir yanında yemyeşil Kaz Dağları ile dünyanın oksijen bakımından en zengin 2.bölgesidir. akşam yemeğimizi burada alıyoruz.

Gezi bitiminde Bandırma’ya dönüş için hareket ediyor bir sonraki turumuzda görüşmek üzere sizlerden ayrılıyoruz.

susanoğlu otelleri

Dahili Hizmetler

 Ulaşım

Rehberlik hizmetleri

Harici Hizmetler

 MÜZE-ÖREN YERİ GİRİŞLERİ 

 YEMEKLER