loading 0%
BEYPAZARI & MUDURNU & GÖYNÜK TURU (2 GÜN 1 GECE)
₺900.00

Tur Güzergah

Yıldırım Beyazıt Camii, Akşemsettin Türbesi, Armutçular Konağı, Zafer Kulesi, Çubuk Gölü, Sünnet Gölü, Abant Gölü Hıdırlık Tepesi, Yaşayan Müze, İnönü Vadisi, Sulu Han

Tur Detay

1. Gün
1.GÜN

 1.GÜN:

HAREKET SAATİ ve YERİ: 01:30 – Erdek Migros Önü

                                          02:00 - Bandırma Barış Manço Kültür Merkezi Karşısı

                                               02:45 - Karacabey (Yol Güzergahında)

                                          03:30 - Bursa (Yol Güzergahında)

     El Destino’nun konforlu otobüsleri ile yaptığımız yolculuk sonrasında Göynük’e ulaşıyoruz.   

Burada Fatih Sultan Mehmet’in akıl hocası olan ve Pasteur’den 400 sene önce mikrobu bulan Akşemsettin’in türbesini ziyaret ederek, Romalılar döneminden beri kullanılan hamamı görüyoruz. Ardından 1923–24 yılları arasında İstiklal Zaferimizin anısına yapılmış 1960’da tekrardan restore edilmiş Zafer Kulesine çıkıp Göynük’ü yukarıdan da fotoğraflama imkânı buluyoruz. Gezilerimiz sonrası vereceğimiz serbest zamanın ardından .1150 m yükseklikte oluşmuş Çubuk Gölüne varıyoruz. Çubuk Gölü kıyısında vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında, 820 m rakımdaki Sünnet Göl’e doğru devam ediyoruz. Yemyeşil ormanların arasında yer alan Sünnet Göl’de yürüyüş ve serbest zaman sonrası Osmanlı döneminden kalma eserleri kadar, tavuk çiftlikleriyle de nam salmış Mudurnu’ya varıyoruz. Mudurnu’da Osmanlı’nın ilk dönem eserlerinden olan Yıldırım Beyazıt Camii ve Hamamını geziyoruz. Bu gezilerin ardından bölgedeki Rumlardan etkilenerek yapılan (Geziye kapalı olmasından dolayı) Armutçular Konağını dışarıdan görüyoruz. Mudurnu’daki gezimizi bakırcılar ve eski çarşıları gezerek tamamlıyoruz. Mudurnu’dan hareketle  Bolu Dağında bulunan ve Türkiye’nin en özel habitat alanlarından olan Abant Gölü ve Milli Parkına ulaşıyoruz. Her mevsim kendine özgü güzellikler sunan Abant Gölü çevresinde dileyen misafirlerimiz için yürüyüş dileyen misafirlerimiz için ise fayton gezisi yapabilecekleri serbest zamanımız olacak. Göl çevresindeki gezimiz esnasında Abant’ın tertemiz havası ile kendimizi yenilerken, muhteşem yansıma fotoğrafları çekme fırsatımız da olacak. Abant gezisi sonrası otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

 

Yeme İçme Bilgileri

Sabah Kahvaltısı: Tur güzergahına bağlı olarak uygun bir noktada alınır.  (Ekstra)
Öğle Yemeği: Rehber tavsiyesiyle  (Ekstra)
Akşam Yemeği:
 Otelimizde alınacaktır. 

 

2. Gün
2.GÜN

 2.GÜN:

 

Sabah otelden alınan kahvaltının ardından otelimizden ayrılıp, Osmanlı mimarisinin bozulmadan kaldığı ve mimariyle birlikte gelenekleri ve görenekleriyle Osmanlıyı yasayan kent, Beypazarı’na ulaşıyoruz. Şehrin panoramik olarak görülebildiği en güzel noktası olan Hıdırlık Tepesine çıkıyor (yol çalışması olmaması halinde) ve Beypazarı’nı yüksek bir noktadan fotoğraflama imkânı buluyoruz. Fotoğraf molamızın ardından 3000 eski evin bulunduğu Beypazarı’nın tarihi dokusunu daha yakından yasamak için şehrin içerisinde gezintiye çıkıyoruz. Tarihi sokaklarının, çarşılarının içerisinden geçerek örnek bir Beypazarı evi olan Yaşayan Müzeyi geziyoruz. Yaşayan Müze’de etkinlikler çerçevesinde dileyenler Ebru Sanatı öğrenebilir, isteyenler kursun döktürüp bu Türk geleneğini yasayabilirler. Küçük misafirlerimiz ise Hacivat Karagöz oyununu seyrederek eğlenceli vakit geçirebilir. Adı gibi yaşayan, yaşatan müzemizin her katında bölgenin yaşamını anlatan örnekler görecek ve oldukça keyif alacaksınız. Yaşayan Müze gezimizin ardından Arnavut kaldırımlı sokaklardaki yürüyüşümüzde Kurşunlu Camii ve İncirli Camiini dışarıdan görüyoruz. Beypazarı denildiğinde şüphesiz akla ilk gelen Telkâri sanatı olacaktır. Telkâri Sanatı ile ilgili hem bilgi alıp hem de alışveriş yapabileceğimiz ziyaretimiz sonrası, tadılabilir yöresel ürünlerin satıldığı Sulu Han’da havuç lokumundan, kuru erişteye, tarhanadan Beypazarı kurusuna kadar birçok yöresel ürün bulabilirsiniz. Beypazarı’nın otantik dokusunu Alaattin sokakta bir kez daha yasadıktan sonra öğle yemeğine geçiyoruz. Öğle yemeğimizin ardından İnönü Vadisini görmek üzere otobüsümüze geçiyoruz. Meşhur maden sularının çıkabilmiş olduğu bu güzel vadiyi fotoğrafladıktan sonra dönüş yoluna geçerek aksam saatlerinde Bandırma’da siz değerli misafirlerimizi aldığımız kalkış noktalarında bırakarak, bir başka El Destino Tur organizasyonunda buluşmak dileğiyle sizlere veda ediyoruz.

 

 

Yeme İçme Bilgileri

 

Sabah Kahvaltısı: Tur ücretine dahil olarak otelde alınır.
Öğle Yemeği: Rehber tavsiyesiyle   (Ekstra)
Akşam Yemeği:
 Tur güzergahına bağlı olarak uygun bir noktada alınır. (Ekstra)

 

susanoğlu otelleri

Dahili Hizmetler

 Ø Ulaşım

Ø Tur sigortası

Ø Rehberlik hizmeti

Ø Otel konaklaması

Ø Bir sabah kahvaltısı ve bir akşam yemeği

Harici Hizmetler

 Ekstra harcamalar

Öğle yemeği