loading 0%
Uçakla Butik ANTAKYA ve GAZİANTEP (Lezzet &Kültür Turu)(2 Gece – 3 Gün)
₺3300.00TL'DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA..

Tur Güzergah

ADANA –SABANCI CAMİİ-TAŞ KÖPRÜ-HATAY ARKEOLOJİ MÜZESİ-ST.PİERRE KİL- SAMANDAĞ-VAKIFLI KÖYÜ-HIDIRLIK KÖYÜ-ST.SİMON MANASTIRI-TİTUS TÜNELİ- GAZİANTEP-ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ-ELMACI PAZARI-SEDEFÇİLER ÇARŞISI-MSN

Tur Detay

1. Gün
1.GÜN

 

  HAREKET  YERİ:    (UÇUŞ SAATLERİNE GÖRE REVİZE EDİLECEKTİR.)

Erdek Migros Önü
Bandırma Barış Manço Kültür Merkezi Karşısı
Karacabey (Yol Güzergahında)
Bursa (Yol Güzergahında) 

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanından  Adana’ya uçuyoruz. İnişte toplanıp aracımıza yerleşip, uygun bir yerde kahvaltımızı (ekstra) yaptıktan sonra, Türkiye` nin en büyük camii olma özelliğine sahip olan, SABANCI MERKEZ CAMİİ’ ni ve şehrin simgesi olan TAŞ KÖPRÜ` yü panoramik olarak gördükten sonra, , SEYHAN BARAJ GÖLETİ etrafında otobüsümüzle geziyoruz. BELEN GEÇİDİ’ nden Büyük İskender’ in kurmuş olduğu 63 şehirden biri olan İSKENDERUN’ u panoramik olarak görüyoruz ve rehberimizin bilgilendirmeleriyle ÇAN- EZAN - HAZZAN sesinin birlikte duyulduğu kent ANTAKYA' ya ulaşıyoruz. Antakya yöresel yemeklerinden oluşan öğle yemeğimizi aldıktan sonra, gezimize başlıyoruz. ANTAKYA ARKEOLOJİ ve MOZAİK MÜZESİ Hristiyanlık kelimesinin ilk defa kullanıldığı ST. PIERRE KİLİSESİ, şehri ikiye ayıran ve mitolojik hikâyelerde ORONTES (ASİ) Nehrini gözlemleyerek, eski Antakya Evlerinin bulunduğu sokakta yürüyüşler yapıyoruz. Daha sonra, HABİBİ NECCAR CAMİİ’ ni görüp, 4* GRAND BOĞAZİÇİ veya 4* ANEMON OTEL geçiyoruz. Akşam yemeği yine yöresel yemeklerden. Konaklama otelimizde. 

KAHVALTI: ADANA (EXTRA) (REHBERİMİZ TAVSİYESİ İLE )

ÖĞLE YEMEĞİ : ANTAKYA (EXTRA) (REHBERİMİZ TAVSİYESİ İLE )

AKŞAM YEMEĞİ:TUR ÜCRETİNE DAHİL OLUP OTELDE ALINACAKTIR.

KONAKLAMA: 4* OTEL

2. Gün
2.GÜN

 

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından HATAY’ ın SAMANDAĞ sayfiye yöresine bağlı, Türkiye’nin tek Ermeni köyü olma özelliğine sahip VAKIFLI KÖYÜ’ ne hareket ediyoruz. Vakıflı köyüne girdiğimizde, Ermeni taş ustalarının elinden çıkmış, mimarisinin hemen farklılığını hissettirdiği evler dikkatimizi çekiyor. Evler doğa ile bir bütünlük oluşturmuş. Çok etkileyici bu doğal güzellikler içerisinde gezimizi gerçekleştiriyoruz. Organik tarımı, köyün diğer bir özelliği..Köyde aynı zamanda, reçeller ve likörlerden alışveriş yapma şansına sahip olacaksınız. Ardından, HIDIRLIK KÖYÜ’ ne hareket ediyoruz. Burada, H.Z. Musa'nın asasının yeşerip bir çınar ağacına dönüştüğü asırlık çınar ağacının 1.5 dönümlük gölgesinde çay molası veriyoruz. Turumuzun devamında, Samandağ’da ve denize çok yakın bir konumda olan HZ. HIZIR TÜRBESİ’ ni ziyaret ederek, Asi Nehri’ nin denize döküldüğü yer olan Çevlik sahilinin etkileyici ve göz alıcı görüntüsünü görerek, öğle yemeğimizi deniz ürünlerinden alıyoruz. Ardından UNESCO'nun Dünya Mirası Geçici Listesi'ne eklenen VESPASIANUS-TİTUS TÜNELİ’ ni, kayaya işlenmiş mezar odalarından en devasa olanını, BEŞİKLİ MAĞARA’ yı görüyoruz. Ardından, Hıristiyan dünyasının her yanından gelenlerin ziyaret ettikleri ST. SİMON MANASTIRI’ na hareket ediyoruz. Kendini dünya zevklerinden arındırıp, tanrıya adayan Stilit tarikatının kurucusu St. Simon Stilit Manastırını ziyaret ediyoruz. Deniz seviyesinden 479 metre yüksekte bir tepe üzerine kurulmuş bu manastırdan izleyeceğimiz o muhteşem gün batımı ile bugünkü programımızı sonlandırıp, Defne’nin gözyaşları şeklinde anılan, HARBİYE ŞELALELERİ’ nde ruhumuzu dinlendiriyor ve GAZİANTEP'e hareket ediyoruz.Akşam yemeği ve konaklama Gaziantep otelimizde. 

KAHVALTITUR ÜCRETİNE DAHİL OLUP OTELDE ALINACAKTIR.

ÖĞLE YEMEĞİ : (EXTRA) (REHBERİMİZ TAVSİYESİ İLE )

AKŞAM YEMEĞİ:TUR ÜCRETİNE DAHİL OLUP OTELDE ALINACAKTIR.

 

KONAKLAMA: GAZİANTEP OTELİMİZDE 4* OTEL

3. Gün
3.GÜN

 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, fabrikalarıyla, geniş ve düzenli caddeleri, parkları bulvarları meydanları ile gerçekten metropol olmaya aday GAZİANTEP’ te, panoramik şehir turu yapıyoruz. Bu esnada KALE` yi ve şehrin önemli yapılarını görebilme fırsatı yakalıyoruz. Burada, dünyanın en büyük mozaik müzesi olan ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ` ni rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Daha sonra, dünyaca ünlü Gaziantep mutfağını tatmak için serbest zamanla birlikte baklava, hediyelik eşya ve Antep fıstığı alışverişlerimizi yapıyoruz. Serbest zaman sonrasında ELMACI PAZARI, BAKIRCILAR ve SEDEFÇİLER çarşılarını gezilerimizi yapıp serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında BEY MAHALLESİ’ni görüp, 17.yüzyılda Tekke Camii Külliye binası içine kahve-kütüphane olarak kullanılan ve günümüzde TAHMİS KAHVESİ olarak anılan mekânda, Sütlü Melengiç Kahvelerimizi içiyoruz. Akşam uçak saatimize kadar, UNESCO tarafından da onaylanan dünyanın en önemli mutfak kültürlerinden birine sahip MSM MUTFAK SANATLARI MERKEZİ’nde ekstra, tekrar en leziz yöresel yemeklerden yeme şansına sahip olacağız. Lezzet, kültür turumuzu keyifle sonlandırıp, . GAZİANTEP Havalimanı’ na doğru yola çıkıyoruz. Dönüş uçağımız ile İstanbul’ gidiyoruz, ardından Bandırma’ya ulaşıyoruz.

KAHVALTITUR ÜCRETİNE DAHİL OLUP OTELDE ALINACAKTIR.

ÖĞLE YEMEĞİ : (EXTRA) (REHBERİMİZ TAVSİYESİ İLE )

AKŞAM YEMEĞİ:(EXTRA) (REHBERİMİZ TAVSİYESİ İLE )

 

susanoğlu otelleri

Dahili Hizmetler

 

 

DAHİL OLANLAR:
*Uçak Bileti Gidiş+Dönüş
* Uçak Sonrası Ulaşım ve Şehir Turları
* Çevre Gezileri ve İkramlar
* Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
* 4* Otel’ de 2 Gece Y.P. Konaklama
* Zorunlu Seyahat Sigortası Hizmet Paketi

Harici Hizmetler

 

 

HARİÇ OLANLAR:
* İlk gün yolda alınan Kahvaltı
* Son Gün yolda alınan Akşam Yemeği
* Müze, Ören Yeri ve Milli Park Girişleri
* Öğle Yemekleri
* Yolda Molalarda ve Otellerde Ekstra Yiyecek, İçecek Harcamaları