loading 0%
TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ (GİDİŞ-DÖNÜŞ TREN) (EXTRA TURLAR DAHİL)
₺4500

Tur Güzergah

ANKARA - KIRIKKALE - KAYSERİ - SİVAS – ERZİNCAN –İLİÇ – KEMALİYE - ERZURUM – ERZURUM CIFTE MINARE - ÜÇ KÜMBETLER - YAKUTİYE MEDRESESİ – TAS HAN ve ERZURUM EVLERİ KARS - ANİ HARABELERİ - ÇILDIR GÖLÜ - KARS MÜZESİ - 12 HAVARİLER KİLİSESİ - KARS KALESİ NAMIK KEMAL EVİ - TAŞ KÖPRÜ - SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ - İSHAK PAŞA SARAYI – BOĞATEPE KÖYÜ

Tur Detay

1. Gün
1.GÜN

23 MART 2022 Çarşamba

HAREKET SAATİ ve YERİ:

05:30 - Erdek Migros Önü

06:00 - Bandırma Barış Manço Kültür Merkezi Karşısı

06:30 - Karacabey (yol güzergahında)

07:15 - Bursa (yol güzergahında)

Ankara Tren Garı'nda 15.55’te hareket eden Turistik Doğu Ekspres Trenine yataklı vagonumuza  yerleşiyoruz. Geceyi trenimizde geçiriyoruz. 

2. Gün
2.GÜN

 24 MART 2022 Perşembe

Sabah saatlerinde Erzincan’ın İliç ilçesine varıyoruz. Dileyen misafirlerimizle Tarihi evleri olağanüstü manzarasıyla etkileyici Kemaliye Turu yapıyoruz. Kahvaltı extra olarak burada alınabilir. Tur sonrası tekrar trene dönüş yapıyoruz ve tren yolculuğumuza devam ediyoruz. Devam edecek yolculuğumuz sırasında bol bol fotoğraflar çekebileceğiniz Anadolunun muhteşem manzarasını seyrederek saat 16:30 civarında ERZURUM’a varıyoruz. Üç kümbeteler, Çifte Minareyi gezip Ulu camii, Erzurum evleri, Yakutiye medresesi ve  Taşhan’ı gezdikten sonra Erzurum’un meşhur yemeği olan CAĞ KEBABINI yemeğe geçiyoruz.(yemek extra). Yemek bitiminde aracımızla konaklamak için otelimize geçiyoruz. KONAKLAMA ERZURUM

3. Gün
3. GÜN

 

: 25 MART 2022 Cuma

Otelde kahvaltı sonrası Kars-Sarıkamış Şehitliğine doğru yola çıkıyoruz. Buradan sonra bölgesinin en önemli tarihi kalıntılarının olduğu 2016' da UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak tescil edilen Ani Harabelerine gidiyoruz. Şehir surları, Aslanlı kapı, Manucehr Camii, Büyük Katedrali görerek fotoğraflıyoruz. Sonrasında Kars müzesi, 12 Havariler Kilisesi, Kars Kalesi, Namık Kemal Evi ve Taş Köprüyü gördükten sonra şehir merkezine geçiyoruz. Kümbet Camii, Harakani Türbesini de gördükten sonra akşam yemeği ve Kafkas gecesi için Puşkin restoranımıza yemeğe geçiyoruz. (Bu etkinliğe katılmak istemeyen konuklarımız rehber tavsiyesi ile farklı bir restoranda yemek yiyebilirler.) Günün sonunda dinlenmek üzere otelimize yerleşiyoruz. Konaklama KARS.

4. Gün
4.GÜN

26 MART 2022 Cumartesi

Sabah otelde aldığımız kahvaltı sonrası deniz seviyesinden 1959m. yükseklikte, 42m. derinliği bulanan, lav akıntısı ile moloz mahrutu tarafından müştereken meydana gelmiş ve Doğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük 2. doğal set gölü olan Çıldır Gölü'nü geziyoruz. Buradan sonra meşhur Kars gravyer peynirinin üretildiği Türkiye’deki tek köy olan Boğatepe’ye geçiyoruz. Türkiye’deki İlk ve Tek Peynir Müzesi’ni görüp akşam yemeği için Kaz Evi restorana geçiyoruz.(yemek extra). Sonrasında dinlenmek üzere otelimize gidiyoruz. KONAKLAMA KARS 

5. Gün
5. GÜN

 

27 Mart 2022 Pazar  

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası Ağrı Dağı'nın yakınında Doğubayazıt'ta bulunan, türbesi, camisi, surları, iç ve dış avluları, divan ve harem salonları, koğuşları, 116 odası ile bey kalesi olan İshak Paşa Sarayı'nı rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Gezimizden sonra öğlen yemeği için Ararat restoranımıza gidiyoruz (yemek extra). İsteyen misafirlerimiz burada el dokuması veya İran halısı alışverişi yapabilirler. sonra tren yolculuğumuz için Kars Gar’ına gidiyoruz. Hareket saatimiz 22:20 yataklı vagonlarmıza yerleşiyoruz ve Ankara’ya doğru yola çıkıyoruz.

6. Gün
6. GÜN

 

28 MART 2022 Pazartesi

Trenimizin güzergahında ilk molamız Erzincan. saat 06:30- 09:45 arası Erzincan'daki molada, Bakırcılar Çarşısı ziyaret edebiliyor ve serbest zaman veriliyor.

Yolcular, yerel lezzetlerden kete ve Erzincan çorbasını, yağda kızartılan pestilin üzerine ceviz dökülerek sunulan pestil kavurmasını, nohut, fasulye, bulgur, ayran, nane ve tereyağıyla hazırlanan gendime çorbasını tatma imkanına sahip olurken, hediyelik olarak tava leblebi, tulum peyniri, kavrulmuş buğday ve Osmanlı döneminde kurulmuş tuz ocaklarından 100 metre derinlikten çıkarılan Kemah tuzu alabiliyor.

İkinci molamız : Divriği saat 12:45 – 15:30 arası. Burada Divriği'de temelinden burcuna kadar otantik bir Türk eseri olan kaleyi, "Anadolu'nun Elhamrası" olarak anılan ve 1985'te UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'ne alınan Divriği Ulu Cami ve Darüşşifası'nı gezebiliyor.

Üçüncü molamız : Sivas 17:45 – 20:30 arası . Sivas merkezde ise Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Kurtuluş Savaşı mücadelesinin temellerini attığı Kongre Binası, Türk süsleme sanatının en güzel örnekleri arasında yer alan ve 800 yıllık zaman dilimine şahitlik eden Çifte Minareli Medrese ve Gök Medrese ziyaretçilerini bekliyor.

Buruciye ve Şifahiye Medresesi, Sivas Ulu Camisi ve Arkeoloji Müzesi de görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor

7. Gün
7.GÜN

 

29 Mart 2022 Salı

Sabah saat 07:00 civarı ANKARA TREN GARINA varıyoruz. Burada bekleyen otobüsümüz ile Bandırma’ya doğru yola çıkıyor. Bir sonraki ELDESTİNO TURİZM gezimizde görüşmek dileğiyle.

susanoğlu otelleri

Dahili Hizmetler

 

* Bandırma – Ankara - Bandırma Transfer

* Ankara - Erzurum Yataklı Vagon Tren

* Kars - Ankara Yataklı Vagon Tren

* Rehberlik Hizmeti

* EXTRA TURLAR - Gezilecek yerler

* Kars'ta 2 Gece Otel Konaklaması

* Erzurum'da 1 Gece Otel Konaklaması

 

* Otelde Alınan Sabah Kahvaltları

Harici Hizmetler

* Otel Harici Sabah Kahvaltıları

* Tüm Öğle Yemekleri

* Tüm Akşam Yemekleri

* Müze ve Ören Yeri Girişleri

* Kişisel Harcamalar