SİNOP & KASTAMONU & SAFRANBOLU AMASRA & ZONGULDAK

TUR TARİHLERİ :

SİNOP & KASTAMONU & SAFRANBOLU

AMASRA & ZONGULDAK

 

TARİHİ SİNOP CEZAEVİ & HAMSİLOZ FİYORDU & SİNOP KALESİ & KASTAMONU SAFRANBOLU & YÖRÜKKÖYÜ & AMASRA & ZONGULDAK GÖKGÖL MAĞARASI

EREĞLİ CEHENNEMAĞZI MAĞARASI

 

4 GECE 4 GÜN  ( 3 GECE OTEL KONAKLAMALI )

2018  TUR HAREKET TARİHLERİ

30 NİSAN

1 EKİM

 

HAREKET SAATİ ve YERİ:  23.30 - Bandırma Barış Manço Kültür Merkezi Karşısı

 

1.GÜN: HAMSİLOS FİYORDU – SİNOP KALESİ – TARİHİ SİNOP CEZAEVİ

         Bursa – Bolu yol güzergahındaki yolculuğumuzun ardınan Sinop’a varış. Gördüğünüz manzara karşısında unutamayacağınız Hamsilos Fiyorduna varış. eşsiz manzarada yorgunluğumuzu atıyoruz. Türkiye’nin tek fiyordunu gezerek ve Akliman’ı görerek bölgeden ayrılıyoruz. Öğle yemeği molası ardından Güzide ve şirin ilimiz Sinop’u gezmeye devam ediyoruz. Sinop Kalesi, kalenin güneybatı ucunda kalan iç kale içinde yer alan 10.247 metrekare yüzölçümlü, ilk kullanım tarihi 1568 olarak kayıtlara geçen, türkülere konu olan Tarihi Sinop Cezaevi gezisinden sonra Sinop Limanında serbest zaman sonrası KASTAMONU’YA’  geçiyoruz.

 

KAHVALTI: Ereğli – Sinop arası yol güzergahında rehber tavsiyesi ile serbest olarak alınacaktır.

ÖĞLE YEMEĞİ :Tur Rehberi tavsiyesinde serbest olarak alınacaktır.

AKŞAM YEMEĞİ:Tur ücretine dahil otelde alınacaktır.(tüm içecekler ücretlidir.)     

KONAKLAMA:MÜTEVELLİ vb.

2.GÜN: ŞERİFE BACI ANITINI - VİLAYET BİNASI, KASTAMONU EVLİYALARINDAN ŞEYH ŞABAN-I VELİ HAZRETLERİ, KASTAMONU KALESİ, LİVA PAŞA KONAĞI - NASRULLAH KADI KÜLLİYESİ

         Sabah kahvaltısı sonrası Kurtuluş Savaşında Anadolu halklarının gösterdiği kahramanlığın sembolü olan Şerife Bacı Anıtını görüyoruz. Sivil mimarinin en güzel örneklerinden biri olan Vilayet Binası, Kastamonu evliyalarından Şeyh Şaban-ı Veli Hazretleri, Kastamonu Kalesi, Liva Paşa Konağı gezilerinin ardından, çekme helvası ile meşhur şehirde öğle yemeği için serbest zaman. Nasrullah Kadı külliyesi ziyareti sonrası KASTAMONU’da bulunan otelde akşam yemeği ve konaklama yapıyoruz.

KAHVALTI: Tur ücretine dahil otelde alınacaktır.

ÖĞLE YEMEĞİ :Tur Rehberi tavsiyesinde serbest olarak alınacaktır.

AKŞAM YEMEĞİ:Tur ücretine dahil otelde alınacaktır.(tüm içecekler ücretlidir.)     

KONAKLAMA:MÜTEVELLİ vb

 

3.GÜN: SAFRANBOLU - YÖRÜK KÖYÜNE - SİPAHİOĞLU KONAĞININ - SEMERCİLER, MANİFATURACILAR, DEMİRCİLER, BAKIRCILAR ÇARŞILARINI, - CİNCİ HANI VE HAMAMI, İZZET MEHMET PAŞA CAMİİ, AKÇASU KANYONUNU, KÖPRÜLÜ MEHMET PAŞA CAMİİNİ - KAYMAKAMLAR KONAĞI - KRİSTAL TERAS (CAM SEYİR TERASI)

         Sabah kahvaltı sonrası  Safranbolu’ya hareket. Eski bir Bektaşi köyü olan Yörük köyüne varış. Köyün ortak yaşamını yansıtan Çamaşırhane gezisini yaparken bu kadar çok detayın düşünülmüş olmasına şaşıracaksınız ardından Sipahioğlu Konağının Haremlik ve Selamlık bölümlerini gezip Safranbolu’nun ruhunu yansıtan sokaklardan geçerek Semerciler, Manifaturacılar, Demirciler, Bakırcılar Çarşılarını, panoramik Cinci Hanı ve Hamamı, İzzet Mehmet Paşa Camii, Akçasu Kanyonunu, Köprülü Mehmet Paşa Camiini ve avlusundaki Güneş Saatini geziyoruz. Evleri ve lokumlarıyla meşhur Safranbolu’da en güzel gezi evi olan Kaymakamlar Konağı’nı gezerken kendinizi zaman makinesindeymiş gibi hissedeceksiniz. Tarihi kentin meşhur lokumcusunda lokuma dair bilgi alırken aynı zamanda lezzetli lokumlarından tatma ve alışveriş imkânı. Yemeniciler Arastasında verdiğimiz alışveriş molasını takiben  11 metre genişliğinde yapılan Kristal Teras (Cam seyir terası) görüyoruz. SAFRANBOLU’da  otelde akşam yemeği ve konaklama yapıyoruz.

 

KAHVALTI: Tur ücretine dahil otelde alınacaktır.

ÖĞLE YEMEĞİ :Tur Rehberi tavsiyesinde serbest olarak alınacaktır.

AKŞAM YEMEĞİ:Tur ücretine dahil otelde alınacaktır.(tüm içecekler ücretlidir.)     

KONAKLAMA:AKÇE KONAK vb

 

4.GÜN:  KEMERE KÖPRÜSÜ, KİLİSE CAMİİ VE ÇEKİCİLER ÇARŞISI – ZONGULDAK - CEHENNEM AĞZI MAĞARASI VE GÖKGÖL MAĞARASI

         Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası Amasra’ya hareket. Amazonlar tarafından kurulmuş olan, adını bir Pers prensesi Amastris’den alan Karadeniz’in eşsiz güzelliklerine sahip Fatih Sultan Mehmet tarafından “Çeşm-i Cihan buramı ola ?” ( Dünya’nın Gözü diye adlandırılan Amasra’ya varış İhtişamını halen koruyan surlarla çevrili kent sokaklarında gezerken küçük bir adayı anakaraya bağlayan Kemere Köprüsü, Kilise Camii ve Çekiciler Çarşısını görüp . Ünlü balık restoranlarında öğle yemeği molası sonrası Zonguldak ‘a hareket Ereğli’de Cehennem ağzı mağarası ve Gökgöl mağarasını gezdikten sonra Bandırma’ya hareket için yola çıkıyoruz.

 

KAHVALTI: Tur ücretine dahil otelde alınacaktır.

ÖĞLE YEMEĞİ :Tur Rehberi tavsiyesinde serbest olarak alınacaktır.

AKŞAM YEMEĞİ :Rehberimizin belirlediği noktada serbest olarak alınacaktır

 

1 KİŞİ ÜCRETİ: 535,00 ₺

 

TAVSİYELER: Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka vb kıyafet, dudak koruyucu kremi bulundurunuz. Yapacağınız alışverişleri tek çantada toplamak için büyük bir çanta yanınızda bulundura bilirsiniz. Kronik rahatsızlar için sürekli ilaç kullanan misafirler yanlarında yedek ilaç bulundurmaları tavsiye edilir.

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

Ø Koltuk arkası LCD ekranlı lüks araçlarla ulaşım

Ø Ferdi kaza sigortası

Ø Rehberlik hizmeti

Ø 3 gece otel konaklaması

Ø Otelde alınan 3 sabah kahvaltısı

Ø Otelde alınan 3 akşam yemeği

 

Müze girişleri, Yollarda alınan yiyecek ve içecekler fiyata dâhil değildir.