BEYRUT TURU

TUR TARİHLERİ :

BEYRUT

MİDDLE EAST HAVAYOLLARI İLE

ORTA DOĞUNUN PARİS’İ NE

VİZESİZ YOLCULUK 3 GECE & 4 GÜN

           9 MAYIS

             4 EKİM

 

1.GÜN : ISTANBUL – BEYRUT

 Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde saat 09:00 da buluşma.   Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinizin ardından saat 11:20 de Beyrut a hareket. Beyrut havalimanı’na varış yerel rehberlerimiz tarafından karşılama ve otele transfer.

Sahah kalvaltısından sonra  Ortadoğu’nun Paris i olarak nitelendirilen Beyrut şehrini tanıyacağımız şehir turumuz. Turumuza birbirinden şık kafeler, restoranlar, alışveriş merkezleri, hemen her yerde karşınıza çıkan ünlü markalar ile Paris sokaklarını hatırlatan Solidere'i gezerek başlıyoruz. Osmanlı Saat Kulesi, Sultan Abdülmecit tarafından yaptırılan ancak savaş sorasinda yerle bir olup çok kisa zamanda Beyrut un yeniden yapılanmasında büyük rolü olan eski Başbakan Refik Hariri nin girişimleriyle eskisini aratmayacak sekilde restore edilmis olan tarihi Mecidiye Camii görerek devam ediyoruz. Ayrıca turumuz sirasinda Roma Hamamı, Ömer Camii, Birleşmis Milletler Binası, Başbakanlık Binası, Parlamento Binası, tarihi Yunan Ortodoks ve Katolik kiliseleri göreceğimiz diger eserler arasinda yer alıyor. Turumuzun ardindan otelimize dönüş ve serbest zaman. Aksam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan akşam yemekli Beyrut Gecesi turuna katılabilirler (50 Euro). Meşhur Arap eglencesi eşliginde tadacağınız lezzetli Lübnan mezeleri ve yemekleri ile keyifli bir gece geçireceksiniz. Geceleme otelimizde.

2.GÜN :   BEYRUT (HARISSA - BYBLOS - JEITTA)

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Harissa-Byblos-Jeita Magarasi Turuna katilabilirler (75 Euro). Turumuzda; Özel aracimizla otelimizden hareketle ilk olarak Harissa ya gidiyoruz. Brezilya Rio de Jenerio daki Hz. Isa Heykelinin sehre tepeden baktigi gibi Harissa'da da Meryem Ana heykeli sehri tepeden seyrediyor. Heykelin bulundugu tepeye dörder kisilik teleferiklerle varisimizla beraber Harissa sehrinin panoramik seyri sizleri büyüleyecek. Tepeden aracimizla indikten sonra Byblosa dogru yola çikiyoruz. Efsaneye göre kadim Misir'da cennetin ve yeraltinin tanrisi Osirisiin kapatılarak Nil nehrine birakildigi ve oradan da denize ulasan sandik Byblos kentine kadar sürüklenmiş ve burada karaya vurmustur. Bugünkü modern Latin alfabesinin temeli olan ilk lineer alfabeyi bulan ve Misir Piramitleri'nin yapiminda da kullanilan sedir ağaçlarını? Misir'a satan Bybloslulardir. Dünyanın en eski sehirlerinden biri olan ve UNESCO'nun Dünya Kültür Miras Listesinde olan antik Fenike liman kentinde yapacağımız gezinin ardindan 1836 da bulunan ve 1958 de ziyarete açilan Jeita Magarasina gidiyoruz. Yeraltina dogru 6200 metre derinlige sahip olan mağaranın yer üstünde görünen kismi ise sadece 600 metredir. iki ayri magaranin birlesmesinden olusan Jeitta Magarasindaki gezimizin ardindan Beyrut a ve otelimize geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

 3.GÜN :  BEYRUT ( BAALBECK– ANJAR– KSARA)

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Baalbeck-Anjar Turuna katılabilirler ( 70 Euro). Turumuzda; Güneydeki Lübnan Dağını aşarak Beyrut’tan 80 km uzaklıktaki Bekaa Vadisine ulaşıyoruz. Lübnandaki Dünyanın sayılı harikalarından biri olan Roma İmparatorluğu tarihi hazinesi olan Baalbeck’i geziyoruz. Burada Jüpiter, Bachus ve Venus tapınaklarının yanı sıra Roma adalet sarayı ve Altıgen avlu göreceğimiz yerler arasında. Öğle yemeğinin ardından şarap tadımı için Ksara mağarasını ziyaret ediyoruz. Son olarak Emevi devletinin tarihi antik kenti Anjarı gezdikten sonra Beyrut’a dönüyoruz. Varış ve geceleme otelimizde.       

4.GÜN :  BEYRUT – ISTANBUL

Otelde alınacak kahvaltının ardından, odaların boşaltılması ve alışveriş için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz öğleleyin ekstra olarak düzenlenecek olan Beiteddine Sarayı ve Deir El Kamar Gezisine katılabilirler (50 Euro). Turumuzda; 50 km mesafede Dürziler’in yaşadığı, Velid Canbolat adlı Dürzi liderin ailesine ait olan Osmanlı yapısı sarayı geziyoruz. 19. Yy başında inşa edilen ve İtalyan mimarlar tarafından yapılmış olan saray, huzur veren bahçesi ve avluları ile insanı dinlendirirken, Bizans Mozaiklerinin sergilendiği bir müze olarak düzenlenmiş iç mekanları dikkati çekiyor. Gezi dönüşü Beyrut Havaalanına gitmek için şehre hareket. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından 17:40 uçağı ile İstanbul’a hareket 2 saatlik bir ucusun ardından saat 19:35 da Istanbul ’a  varış ve turumuzun sonu.

 

KATG.

 

OTEL ADI

 

İki kişilik odada kişi başi

 

Tek kişilik farkı

 

4*

 

Midtown Hotel & Suites  Veya Benzeri www.midtownhotelsuites.com

 

€  399

 

€ 149

 

 

FİYATLARA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ:

Ø  MİDDLE EAST  HAVAYOLLARI İLE İSTANBUL- BEYRUT-İSTANBUL UÇAK BİLETİ

Ø  SEÇİLECEK OTELDE 3 GECE KAHVALTILI KONAKLAMA

Ø  BEYRUT ŞEHİR TURU VE TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETLERİ

Ø  HAVALİMANINDA KARŞILAMA

Ø  MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ.

Ø  HAVALİMANI - OTEL - HAVALİMANI TRANSFERLERİ

Ø  TÜM HAVALİMANI VERGİLERİ.

-+FİYATLARA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ:

 

Ø  BANDIRMA –İSTANBUL-BANDIRMA ARASI TRANSFER

Ø  YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI BEDELİ (15 TL)

Ø  İSTEĞE BAĞLI EKSTRA TURLAR

Ø  REHBER VE OTEL BAHŞİŞLERİ

Ø  HERTÜRLÜ ÖZEL HARCAMALAR