KIBRIS TURU

TUR TARİHLERİ :

K I B R I S   

GİRNE & LEFKOŞA &MAĞOSA & BEŞPARMAK DAĞLARI

PEGASUS HAVA YOLLARI İLE ACAPULCO HOTEL KONAKLAMALI

    3 GÜN 2 GECE ( 2 GECE OTEL KONAKLAMASI )

 

2018 TUR HAREKET TARİHİ

17 NİSAN

12 EKİM

 

HAREKET SAATİ ve YERİ:  12.00 - Bandırma Barış Manço Kültür Merkezi Karşısı

1 .GÜN:  Sabah SABİHA GÖKÇEN  hava limanından Ercan havalimanına gitmek PEGASUS hava yolları kontuarında buluşma 06:55 uçağı ile Lefkoşa’ya hareket. Hava limanında karşılama ve Acapulco Resort Convention Spa, Girne otele transfer yerleşme ve dinlenme için serbest zaman otel imkânlarından faydalanma akşam yemeği ve konaklama yapıyoruz

 

2.GÜN:  BEYLERBEYİ KÖYÜ-BELLA PAİS MANASTIRI-St.HİLARYON KALESİ VE GİRNE KIYI ŞERİDİ MANZARASI-GİRNE YAT LİMANI-KARAOĞLANOĞLU ŞEHİTLİĞİ-BARIŞ VE ÖZGÜRLÜK ANITI-YAVUZ ÇIKARTMA PLAJI VE ÖZGÜRLÜK ANITI-MAVİ KÖŞK (KAÇAKÇININ KÖŞKÜ)

 

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Kıbrıs turu için otelden ayrılış. Beşparmak dağlarının eteklerine kurulmuş, gotik sanatının eşsiz örneklerini barındıran, Fransızca’da Barış Manastırı anlamına gelen Bellapais Manastırı, Beşparmak dağları üzerine kurulmuş üç büyük kuleden en batıda yer alan St. Hilarion Kalesi, Kıbrıs Barış Harekatı’nın başlangıç noktası olan Çıkartma Plajı, ilginç mimari yapıya sahip, Makarios’un avukatı ve Orta Doğu’nun en büyük silah tüccarı İtalyan asıllı Rum olan Pablo Pavilides’in evi , dışarıdan hiç kimsenin göremediği ama içeriden her yerin göründüğü bir köşk olan Mavi Köşk. Tüm bu güzellikleri sizlere Beşparmak gezimizle sunuyoruz.

 

 3.GÜN: MAKARIOS ‘ UN SARAYI (PANAROMİK)-BOĞAZ ŞEHİTLİĞİ-BARBARLIK MÜZESİ-YEŞİL HAT SINIR GEZİSİ-TARİHİ GİRNE KAPISI-MAGOSA SURLARI-KAPALI MARAŞ BÖLGESİ (PANAROMİK)-NAMIK KEMAL ZİNDANI-VENEDİK SARAYI KALINTILARI-LALA-MUSTAFA PAŞA CAMİİ

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası otelden ayrılış. Lefkoşa-Mağusa turumuzla bir günde iki büyük şehri görme imkanını sizlere sunuyoruz. Kıbrıs Barış Harekantı’nda yer alan kahramanlarımızın yattığı Boğaz Şehitliği’nden, Dr. Nihat İlhan Bey’in eşinin ve 3 çocuğunun katledildiği Kanlı Küvet olayının izlerinin sergilendiği Barbarlık Müzesi’ne, Kıbrıs’ta bulunan tarihi üç giriş kapısından biri olan Girne Kapısı’ndan, Avrupa’nın en büyük ikona müzelerinden biri olan St. Barnabas Müzesi’ne, vatan şairi Namık Kemal’in esaret yıllarını geçirdiği Namık Kemal Zindanı’ndan hayalet şehir Kapalı Maraş’a dopdolu geçirebileceğiniz bir tur. Doğu’nun ıssız limanı Mağusa’da Kıbrıs’a özgü hediyelik eşyalar alabilmeniz için alışveriş fırsatı ve Medeniyetler şehri Lefkoşa’yı tanıma imkanı sonrasında havalimanına hareketle turumuz son buluyor.

 

Hava limanına transfer  18:35  Pegasus hava yolları uçağımızla İstanbul’a dönüş. Bizi bekleyen otobüsümüze binerek Bandırma’ya dönüş için hareket.

GİDİŞ DÖNÜŞ UÇAK BİLETLERİ

KIBRIS OTEL –HAVA LİMANI TRANSFER

2 GECE OTEL KONAKLAMASI

KIBRISTA LEFKOŞA-GİRNE-BEŞPARMAK –MAGOSA TURLARI

BANDIRMA GİDİŞ DÖNÜŞ TRANSFER

DÂHİL

1 KİŞİ ÜCRETİ:1325,00 ₺

NOT:

KIBRIS ÇIKIŞLARI TC KİMLİKLE YAPILMAKTADIR. KİMLİK YIPRANMIŞ VE ESKİ RESİM OLDUĞU TAKDİRDE SINIRDAN ÇIKIŞINIZA İZİN VERİLMEMEKTEDİR. BU GİBİ DURUMLARDA ACENTAMIZ SORUMLU DEĞİLDİR.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

Ø Gidiş – Dönüş Uçak Biletleri

Ø Bandırma gidiş -  dönüş transfer

Ø Ercan hava Limanı – Otel - Ercan Hava Limanı arası transfer

Ø Kıbrıs’ta çevre gezileri

Ø Rehberlik Hizmeti

Ø Seyahat Sigortası

Ø 2 Gece Otel Konaklaması

Ø Otelde 2 Akşam Yemeği

Ø Otelde 2 Sabah Kahvaltısı

Ø İlk gün Otelde 1 Öğle Yemeği