loading 0%
EGE'NİN KÖYLERİ (2 GÜN 1 GECE)
₺0

Tur Güzergah

İZMİR - ÇEŞME

Tur Detay

1. Gün
BADEMLER KÖYÜ – URLA– ÇEŞME

 HAREKET SAATİ ve YERİ:

 

01:30’da Erdek Migros Önü

23:30’da Barış Manço Kültür Merkezi Karşısı

23:45 Susurluk (Yol Güzergahında)

 

00:30 Balıkesir (Yol Güzergahında)

Bandırma-Balıkesir-Akhisar-Manisa-İzmir-Urla yol güzergahında hareket ederek bu güzergah üzerinde vermiş olduğumuz kahvaltı molasının arından İzmir’in yanıbaşında farklı coğrafyasıyla karakteristik özelliklere sahip olan Bademler Köyü’ne varıyoruz . Bir köy düşünün ki tiyatrosu olsun ama camisi olmasın, üstelik 1930’lardan beri oyunlar sahneleyen tiyatrosunun tüm oyuncuları da köylülerden oluşsun; 76 yıllık bir kütüphanesi olduğu gibi bir de oyuncak müzesi olsun; bakkalında, berberinde Deniz Gezmiş’in, Albert Einstein’ın resimleri, sözleri asılı olsun; ambalaj atıkları ayrıştırılarak toplansın, altyapı sorunu olmasın; herkes okuma yazma bilsin ve hiç kimse suç işlemesin; köylüler kendi aralarında sahne tekniklerini, oyunları tartışsın, edebiyat ve felsefe üzerine konuşsun ama bir yandan da tarlasında ekip, biçsin. Bütün bunlar hayal değil gerçek; burası İzmir’in yanıbaşındaki bir Alevi -Tahtacı köyü olan Bademler köyü.Burada Rehberimizin anlatımlarıyla Bademler Köyünü Keşfederek çevre gezilerimizi tamamlıyoruz.

Urla’ya Doğru Yola Çıkıyoruz . Urla…Kırk kilometrelik sahil şeridinin pırıl pırıl denizin mavisiyle buluştuğu, doğanın bütün cömertliğini sergilediği, tarihin halen soluyan kalıntılarının eşlik ettiği Ege’nin muhteşem bir köşesi. ‘Susuz Yaz’ın, ‘Tütün Zamanı’nın yaratıcısı Necati Cumalı’nın, Nobel ödüllü Şair Yorgo Seferis’in, sanatçı Tanju Okan’ın vazgeçemediği, iz bıraktığı topraklar… Yolu İzmir’e düşenlerin görmeden geçmemesi gereken, her köşesinde yeni keşiflere tanık olunacak Urla da  gezimizi gerçekleştiriyoruz .Konaklamak için Çeşme’ye otelimize geçiyoruz .

 

SABAH KAHVALTISI: Rehber tavsiyesi ile yol güzergahında serbest olarak  alınacaktır.

ÖĞLE YEMEĞİ: Rehber tavsiyesi ile serbest olarak  alınacaktır.

AKŞAM YEMEĞİ: Rehber tavsiyesi ile serbest olarak  alınacaktır

 

KONAKLAMA: Çeşme’de 

 

2. Gün
ÇEŞME – ALAÇATI – GERMİYAN KÖYÜ – MORDOĞAN – KARABURUN- BANDIRMA

Otelimizde alınacak sabah kahvaltısının ardından Ege’nin Cennet Tatil Yerlerinden olan Çeşme Alacatıya geçiyoruz Sakız kokusu, mavi yel değirmenleri, rengarenk evler… Ege'nin en güzel halleri, Alaçatı sokaklarında sizinle karşılaşmayı bekliyor! Tarihi cumbalı taş evleri ve sörfe uygun havasıyla dikkat çeken tatil merkezi,,Çeşme'nin en güzel adreslerinden biri. Dar sokaklar arasında muhteşem bir atmosfer barındıran beldenin enfes doğası ile şirin beldenin gezisini  gerçekleştiriyoruz. Ardından Tek Türkmen köyü olan ve Türkiyede Slow Food (Yavaş Gıda ) hareketine katılan ilk köy olan Germiyan Köyüne Doğru Yola Çıkıyoruz .  Germiyan Köyünde Rehberimiz eşliğinde yapılan çevre gezilerimizi gerçekleştiriyor ve Nuran Erden’nin resimlerinin  süslediği evlerin duvarları önünde fotograflar çekiyoruz ardından tarihte Cenevizlilerin saldırılarına maruz kalan yılın her günü eksik olmayan rüzgarını, denizin ve nergis çiçeklerinin büyüleyici kokusuyla harmanlayan  Mordoğan’ın  ve Karaburun’un doğa harikası yerlerini birlikte geziyoruz. Buradaki gezilerimiz sonra turumuzu sonlandırıp Bandırmaya doğru yola çıkıyoruz .

 

SABAH KAHVALTISI: Otelde tur ücretine dahil olarak  alınacaktır.

ÖĞLE YEMEĞİ: Rehber tavsiyesi ile serbest olarak  alınacaktır.

 

AKŞAM YEMEĞİ: Rehber tavsiyesi ile serbest olarak  alınacaktır.

 

susanoğlu otelleri

Dahili Hizmetler

*Ulaşım            

*1618 ZORUNLU kaza sigortası

*Rehberlik hizmeti

*1 gece otel konaklaması

*Otelde alınan 1 sabah kahvaltısı                 

Harici Hizmetler

 Müze ve ören yerleri girişleri yollarda alınan yiyecek ve içecekler-Öğlen yemekleri ücreti dâhil değildir.

 

ÖNEMLİ NOT

DENİZ AĞIRLIKLI PROGRAMLARDA DENİZ ÇANTASI AYRI OLARAK HAZIRLANIP ARAÇ İÇİNE ALINMALIDIR.

TUR ESNASINDA BAGAJLAR VE VALİZLER AÇILMAMAKTADIR.

RAHAT YÜRÜYÜŞ AYAKKABISI DENİZ İÇİN TERLİK YANINIZDA BULUNDURULMASI TAVSİYE OLUNUR.

 

REHBER TUR PROGHRAMINDA GEREKLİ GÖRDÜĞÜNDE

DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINA SAHİPTİR.