loading 0%
KAPADOKYA TURU (3GÜN 2GECE)( 2 GECE OTEL KONAKLAMALI )
₺750,00

Tur Güzergah

NEVŞEHİR

Tur Detay

1. Gün
hareket

 HAREKET SAATİ ve YERİ:   22.00 - Bandırma Barış Manço Kültür Merkezi Karşısından hareket

2. Gün
IHLARA VADİSİ-KAYMAKLI YERALTI ŞEHRİ

Gece yolculuğumuzun ardından yol güzergâhında aldığımız sabah kahvaltısı sonrası Kapadokya Bölgesine girişimiz yapıp, eşsiz güzelliğiyle bizi karşılayan Ihlara Vadisi’ne ( Ağaç altı kilisesi, Yılanlı kilise, Sümbüllü Kilise) iniyoruz. Ihlara Vadisi, diğer kanyonlardan farklı olarak geçmiş dönemlerde içerisinde insanların yaşadığı dünyanın en büyük kanyonu olma özelliğini taşımaktadır. Ihlara Vadisini şekillendiren ve vadiye hayat veren Melendiz Nehri buradaki yaşamın ana kaynağıdır. Vadiyi çevreleyen kayaçların kolay yontulmasıyla oluşturulmuş yüzlerce kilise ve kaya oyma mekân, vadiyi dünyanın en önemli kültür ve medeniyet merkezlerinden biri haline getirmiştir. Eskilerin savunma ve yaşam alanlarını sürdürdükleri Kaymaklı Yer altı Şehri’ni geziyoruz. Yerin kaç kat altında bile oksijensiz kalmayacağınız bu gizemli yerlere hayran kalacaksınız. Otelimizde akşam yemeğimizi alıyor ve konaklama yapıyoruz.

 

SABAH KAHVALTISI: Yol güzergâhında dinlenme tesislerinde kahvaltı molası

ÖĞLE YEMEĞİ: Rehber tavsiyesinde ekstra olarak alınacaktır. (çömlek kebabı ile ünlüdür.)

                Çömlek kebabı Avanos çömlekleri içinde, sebzeler eşliğinde ağır ağır pişen kebap. Tüm ağır ateşte pişen etler gibi yumuşacık oluyor. Yanındaki sebzelerin suyunda piştiğinden aromaları birbirine karışıyor ve suyuna ekmekleri duba yapmaktan kendinizi alamıyorsunuz. Testi kebabının sunumu da ayrı güzeldir. Masaya getirilen çömlek garson tarafından boğaz yerinden kırılıyor ve içindekiler servis ediliyor.

AKŞAM YEMEĞİ: Otelimizde tur ücretine dâhil olarak alınacaktır.

KONAKLAMA: AVRASYA HOTEL

3. Gün
PERİ BACALARI-GÖREME-PAŞABAĞ- GÜVERCİNLİK VADİSİ-ÇÖMLEK ATÖLYESİ

Sabah otelimizde kahvaltı ediyoruz ve Kapadokya’yı Kapadokya yapan peri bacalarını gezmeye başlıyoruz. Bu büyülü atmosfer içerisinde kendinizi masalların içinde hissedebilirsiniz. Programımıza Üç güzeller peri bacalarını gezerek başlıyoruz. Kimi gezgine göre 3 Güzeller Peribacaları büyükanne, büyükbaba, baba ve kucağında çocuğunu tutan hamile bir annenin taşa dönüşmüş bedenleri, başka efsanelerde ise buruk aşkların hezimetleri.  Ardından güvercinlerin yuvası Güvercinlik vadisinde fotoğraf çekme imkânı buluyoruz.  Bölgeye has taş atölyelerini gezip seyir terasını gördükten sonra, Kapadokya’nın ilim ve düşünce üssü, binlerce yıl manastır hayatının hüküm sürdüğü en özel yerlerinden biri Göreme Açık Hava Müzesini (Kızlar ve Erkekler Manastırı, Aziz Basileus Kilisesi, Elmalı Kilise, Aziz Barbara Kilisesi, Yılanlı Kilise, Karanlık Kilise, Çarıklı Kilise ve Tokalı Kilise ) gezip Paşabağı Peri bacalarını, çömlek atölyesinde çömlek yapımını görüyoruz ve  otelimize geçiyoruz .

 

SABAH KAHVALTISI: Otelde tur ücretine dahil olarak alınacaktır.

ÖĞLE YEMEĞİ: Rehber tavsiyesi ile ekstra olarak alınacaktır.(kuzu tandır ve incik en sevilen lezzetleri)

AKŞAM YEMEĞİ: Otelde tur ücretine dahil olarak alınacaktır.

KONAKLAMA: AVRASYA HOTEL vb

4. Gün
DEVRENT VADİSİ - AVANOS - TUZ GÖLÜ

Sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra Devrent Vadisinde fotoğraf çekme imkanını buluyoruz. Gez gez bitmez, efsanesi tükenmez Kapadokya’nın büyüleyen köşelerinden biri Devrent Vadisi. Vadiyi diğer Kapadokya vadileri gibi yürüyerek değil, hayal kurarak keşfediyorsunuz desek abartmış olmayacağız, çünkü Avanos Devrent Vadisi’nin bir adı da ‘Hayal Vadisi’. İçinde kiliseler, Roma mezarları veya kayalardan oyulmuş yerleşim yerleri görmeyeceksiniz ama başta da dediğimiz gibi bu vadide kendi kahramanlarınızla kendi masalınızı yaratacaksınız. Ardından Avanos´un iki yakasını, ikisi çevre yolu, biri taş, diğeri asma olan dört köprü ile birbirine bağlayan, Avanos Asma köprüyü geziyoruz. Devam eden yolculuğumuzda Van Gölü'nden sonra Türkiye'nin ikinci büyük gölü ve dünyanın en tuzlu ikinci gölü olan, ülkenin tuz ihtiyacının %70'inin karşılandığı önemli bir doğal göl olan Tuz Gölünü görüp resimledikten sonra Bandırma’ya dönüş yolculuğumuza çıkıyoruz.

 

SABAH KAHVALTISI :Sabah kahvaltısı otelde tur ücretine dahil olarak alınacaktır.

ÖĞLE YEMEĞİ: Yol güzergahında dinlenme tesisinde alınacaktır 

AKŞAM YEMEĞİ: Yol güzergahında dinlenme tesisinde alınacaktır 

susanoğlu otelleri

Dahili Hizmetler

2 gece otel konaklaması

Otelde 2 akşam yemeği

Otelde 2 sabah kahvaltısı

Profesyonel Rehberlik hizmeti

1618 sayılı turizm kanunu zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

Harici Hizmetler

 

Otel dışında ve molalarda alınan yemekler- müze-ören yeri girişleri

Oyma kaya mağarada Türk gecesi ve balon turu fiyata dahil değildir.


 

Bu tur programı genel şartlar hükümleri ile beraber bir bütündür.

DENİZ AĞIRLIKLI PROGRAMLARDA DENİZ ÇANTASI AYRI OLARAK HAZIRLANIP ARAÇ İÇİNE ALINMALIDIR.

TUR İLE İLGİLİ NOTLAR

Gezi programlarımız mevsim koşullarına en uygun ziyaret noktaları seçilerek ve açık havada daha fazla zaman geçireceğimiz şekilde düzenlenmiştir.

ELDESTİNO Turizm gezi öncesinde misafirlerin onayıyla ateş ölçümü yapmaktadır. Ateş ölçümü sonuçları doküman halinde acentemiz tarafından tutulmaktadır. Rehberin, tur aracı varsa kaptanın ve tüm grup üyelerinin güvenli sonuç vermesiyle gezimiz başlamaktadır. Ölçümde güvenli sonuç vermeyen misafirimiz maalesef geziye kabul edilmemektedir.

Acentemiz, araç içerisinde yeterince rahat alan sağlamak adına, gezi araçlarımızda tura katılım gösteren misafir sayısının iki katı kadar koltuk bulundurmaktadır. Her ikili koltuğa tek kişi oturabilecek şekilde araç içi düzen oluşturulmuştur. sadece aynı soyadını taşıyan misafirlerin yan yana oturmasına izin verilmektedir.

Acentemiz, misafirlerimize gezi boyunca kullanmak üzere “Hijyen Kiti” temin etmektedir. Kitin içerisinde kişiye özel günlük iki adet maske, kişiye özel el dezenfektanı ve/veya birer şişe kolonya bulunmaktadır.

Servis aldığımız mekanlarda Bakanlık Genelgesine uygun olarak COVID-19 şartlarına yönelik sağlık uygulamaları yapıldığı acentemiz tarafından kontrol edilmektedir.

Gideceğimiz bölgenin coğrafi koşullarına ve hava şartlarına uygun giysi ile tura gelmenizi rica ediyoruz.

Tur kaydı, ödemenin yapılması ile kesinlik kazanır. Seyahat sigortasının geçerli olabilmesi için turdan önce “Tur Katılım Sözleşmesi’nin” imzalanması gerekmektedir.

Mücbir sebepler dışında “Tur Katılım Sözleşmesi’nde” yer alan iptal-iade koşulları geçerlidir.

Acentemiz, zorunlu durumlarda gezi içeriğine sadık kalmak koşuluyla tur programında değişiklik yapabilir.