loading 0%
VAN - DOĞUBEYAZIT TURU (UÇAKLI) (4 GÜN 3 GECE)
₺2250,00

Tur Güzergah

VAN - TATVAN - AHLAT

Tur Detay

1. Gün
ÇAVUŞTEPE KALESİ-HOŞAB KALESİ –VAN GÖLÜ-AKDAMAR ADASI VE KİLİSESİ

29 EYLÜL 2020 HAREKET SAATİ ve YERİ: 01:00’DA BANDIRMA BARIŞ MANÇO KÜLTÜR MERKEZİ ÖNÜNDEN HAREKET.

PEGASUS HAVA YOLLARI İLE SAAT:07:00 VAN’A UÇUŞUMUZU GERÇEKLEŞTİRİYORUZ. VAN’A 09:05 PLANLANAN VARIŞ.

 

Van’da yapacağımız sabah meşhur van kahvaltısı (ekstra) ardından Urartuların önemli merkezlerinden Çavuştepe’ye ulaşıyoruz. Çavuştepe’de sarnıçlar ,depo odaları ve krali yapıları barındıran çavuştepe kalesi  türk kazıları ile ortaya çıkarılmıştır çavuştepe gezisinden sonra  Hoşab Kalesi gezilecek Stratejik olarak önemli bir geçiş noktası olduğu için Urartu Dönemi’nden başlayıp Osmanlı Dönemi’ne kadar devam eden tarihsel sürece sahiptir. İç kale-Dış kale sistemine sahip kale surları ve iç müştemilatı ile oldukça estetiktir.Van gölü kenarında alacağımız öğle yemeği sonrası Akdamar Adası  gezmek için yola çıkıyoruz.Çevresinde yaşayan tüm medeniyetlerin ‘’deniz’’ diye adlandırdığı Van Gölü ülkemizin ve bulunduğu coğrafyanın en büyük gölüdür. Göl içindeki nadir adalardan birisi olan Akdamar Adası ise bugün en önemli kültürel ve mimari değerlerimizden birisi olan Akdamar Kilisesi’ni içerisinde barındırır. Her yıl yapılan resmi ayine ev sahipliği yapan kilise özellikle Ermeni Ortodoks dini geleneğini ve mimari yapısını en iyi veren çavuştepekilisedir. İç ve dışta olan taş kabartmaların eşi benzeri yoktur.akdamar kilisesini gezdikten sonra Van’a dönüyoruz Sumak ve Cicim ise Doğu Anadolu – İran coğrafyasının en değerli geleneksel dokuma ürünleridir. Bugün bölgede halen dokunulmaktadır. kilim ve halı atölyelerini ziyaret ettikten sonra akşam yemeği ve konaklama için otelimize giriş yapıyoruz.

SABAH KAHVALTISI: MEŞHUR VAN KAHVALTISI

ÖĞLE YEMEĞİ: REHBER TAVSİYESİ

AKŞAM YEMEĞİ: REHBER TAVSİYESİ İLE EKSTRA OLARAK ALINACAKTIR

OTEL :ELİT WORLD OTEL KONAKLAMA

2. Gün
AHLAT-BASTON ATÖLYELERİ-NEMRUT KRATER GÖLÜ

Sabah otelde aldığımız kahvaltı sonrasında  Ahlat’a hareket. Ahlat: Selçuklu ve Beylikler Dönemi kültürünün en iyi görülebildiği yerlerden birisidir. Özellikle eski Türk mezar taşları ve çeşitleri dönemi tanımak açısından çok önemlidir. Ahlat aynı zamanda bugün Anadolu’da çok azalmış olan ‘’bastonculuk’’ geleneğinin günümüzde de sürdürüldüğü en önemli merkezdir. Adilcevaz baston imalat merkezini gezdikten sonra Nemrut Krater gölüne çıkıyoruz fotoğraf ve çay molası sonrası van otelimize dönüyoruz akşam yemeği ve konaklama yapıyoruz.

SABAH KAHVALTISI: OTELİMİZDE AÇIK BÜFE

ÖĞLEN YEMEĞİ: AHLAT VEYA TATVAN

AKŞAM YEMEĞİ: REHBER TAVSİYESİ İLE EKSTRA OLARAK ALINACAKTIR

OTEL: ELİTE WORLD OTEL KONAKLAMA

3. Gün
DOĞUBEYAZIT-İSHAKPAŞA SARAYI –MURADİYE ŞELALESİ

Sabah otelde aldığımız kahvaltı sonrası Muradiye Şelalesine doğru yola çıkıyoruz.

Muradiye Şelalesi Tendürek Dağı’ndan doğan Ben-i Mahi Çayı’nın hızlı akışıyla oluşturduğu şelale Van’ın doğal güzelliklerinin en ünlülerinden birisidir. Sonrasında  Ağrı Dağı’nın yakınında Doğubeyazıt’ta bulunan, türbesi, camisi, surları, iç ve dış avluları, divan ve harem salonları, koğuşları, 116 odası ile bey kalesi olan İshak Paşa Sarayı’nı gezdikten sonrası van otelimize dönüyoruz akşam yemeği ve konaklama yapıyoruz

SABAH KAHVALTISI: OTELİMİZDE AÇIK BÜFE

ÖĞLEN YEMEĞİ: AHLAT VEYA TATVAN

AKŞAM YEMEĞİ: REHBER TAVSİYESİ İLE EKSTRA OLARAK ALINACAKTIR

OTEL: ELİTE WORLD OTEL KONAKLAMA

4. Gün
VAN KALESİ-VAN MÜZESİ-GÜMÜŞ ALIŞVERİŞ

Sabah otelde aldığımız kahvaltı sonrası Van kalesini görmek için hareket ediyoruz.

Van Kalesi: M.Ö. 9. Yüz Yılda kurulmuş olan Urartu Devleti’nin başkenti Van’ı (Tuşpa) savunmak için aynı dönemde yapılmış ve zaman içerisinde durmadan gelişip büyümüştür. Surlar üzerindeki burçlar ve kaya mezarları ve devletin kurucularının kaya mezarları görülmeye değerdir.Van kalesi gezisinden sonra Dünyaca ünlü Van kedilerini görebileceğimiz Van kedi evine gidiyoruz. Van Kedi Evi: Van Kedisi bir dünya değeridir. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nin kurmuş olduğu Van Kedisi Evi bu değerin sürdürülebilir olması için çalışma yapmaktadır. Farklı renklerde olan gözleri ve beyaz uzun tüyleri ile bildiğimiz Van Kedilerini gördükten sonra programımıza Van müzesi ile devam ediyoruz. Van Müzesi: Müze doğal olarak dünyanın en büyük Urartu Müzesi’dir. Sergilenen eserler Van ve Çevresinde yapılan kazılardan bulunan eserlerdir. Rehberimiz eşliğinde yapacağımız müze gezisinde Urartular ve diğer medeniyetlerin eserleri ile ilgili bilgiler alacağız. Van gümüş atölyeleri göreceğiz Urartudan bu yana kalma bir teknik ile sadece Vanda devam eden bir sanattır.

Van’ın Geleneksel Değerleri (Savat Gümüş, Savat kara demektir. Gümüş, bakır, kurşun ve kükürtten elde edilen bir alaşım olan savat 400 derecenin üzerinde ısıtılıp çelik uçlarla işlenmektedir. Bu denenle ‘’kara’’ olarak adlandırılmaktadır. Savattan hediyelik ve kullanım eşyaları yapılmaktadır.
atölye ziyaretlerimiz sonrasında

 

2 EKİM 2020 PEGASUS HAVA YOLLARI  SAAT:20:30 UÇUŞU İLE VAN –SABİHA GÖKÇEN UÇUŞUNU GERÇEKLEŞTİRİYORUZ.SAAT:22:40 UÇAKTAN İNİYORUZ BANDIRMAYA DÖNÜŞ İÇİN HAREKET EDİYORUZ.

 

SABAH KAHVALTISI: OTELİMİZDE AÇIK BÜFE

ÖĞLE YEMEĞİ: REHBER TAVSİYESİ

AKŞAM YEMEĞİ : YOL GÜZERGAHINDA

susanoğlu otelleri

Dahili Hizmetler

*BANDIRMA-SAW-BANDIRMA ULAŞIM

*SAW-VAN-SAW ARASI UÇAK BİLETİ

*VAN ÇEVRE GEZİLERİ

*PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ

*1618 SAYILI ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI

*2 GECE DOUBLE ELİT WORLD KONAKLAMA

*2 SABAH OTELDE KAHVALTI

Harici Hizmetler

 

MÜZE VE ÖREN YERLERİ GİRİŞLERİ YOLLARDA ALINAN YEMEKLER,AKŞAM YEMEKLERİ VE KİŞİSEL HARCAMALAR ÜCRETE DAHİL DEĞİLDİR.

 

PROGRAMIN ASLINA UYMAK KAYDI İLE  REHBER PROGRAM GÜNLERİNDE DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINA SAHİPTİR.

BU TUR PROGRAMI GENEL ŞARTLAR HÜKÜMLERİ İLE BERABER BİR BÜTÜNDÜR