loading 0%
YEDİGÖLLER - ALADAĞ- ABANT TURU (2 GÜN 1 GECE)
₺900.00

Tur Güzergah

Göynük – Sünnet Göl– Mudurnu -Yedigöller – Cennet Göl– Aladağlar

Tur Detay

1. Gün
1.GÜN

  Buluşma Yeri: 

01:30 - Erdek Migros önü

02:00 – Bandırma Barış Manço Kültür Merkezi Karşısı

02:30 - Karacabey (Yol Güzergahında)

03:15 - Bursa (Yol Güzergahında)

HAREKET SAATİ ve YERİ:  02.00 - Bandırma Barış Manço Kültür Merkezi Karşısından  yolculuğumuz başlıyor, bölgeye gelen ilk Türklerin yerleştiği, Fatih Sultan Mehmet’in hocası olan ve Pasteur’dan 400 sene önce mikrobu ilk bulan Akşemsettin’in memleketi Göynük’e hareket ediyoruz. Şehirde Akşemsettin Türbesini, Romalılar döneminden beri kullanılan hamamını ve 1923–24 yılları arasında İstiklal zaferimizin anısına yapılmış, 1960’ta tekrardan restore edilmiş Zafer Kulesini aşağıdan fotoğraflama imkânını buluyoruz. Göynük gezimiz sonrası 820 m rakımdaki Sünnet Göl’e doğru devam ediyoruz. Sünnet Göl’de yürüyüş ve serbest zaman sonrası Osmanlı döneminden kalma eserleri kadar tavuk çiftlikleriyle de nam salmış olan Mudurnu’ya varıyoruz. Osmanlının ilk dönem eserlerinden olan Yıldırım Beyazıt Camii ve Hamamını geziyoruz. Bu gezilerin ardından bölgedeki Rumlardan etkilenerek yapılan Armutçular Konağı’nı dışardan görüyoruz. Mudurnu’daki gezimizi bakırcılar ve eski çarşıları gezerek tamamlıyoruz. Bolu Dağı’nın eteklerinde bulunan Abant Gölü’ne doğru yola çıkıyoruz. Göl kıyısına gelindiğinde yürüyüş yapabilir, dileyenlerse fayton veya atla gezinti yapabilirler. Abant gezisi sonrası otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı:  Yoldaki Dinlenme Tesislerinde Ekstra Olarak Alınacaktır.

Öğle Yemeği: Göynük Osmanlı Restaurantta Set Menü (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Konaklama: Seçilen Otelde Konaklama Gerçekleştirilecektir.High Way Otel veya Gaye Otel,Karpalas Otel / Bolu vb.Oteller - Düzce Otelleri

Rota:  Göynük – Sünnet Göl– Mudurnu  

2. Gün
2.GÜN

 Yedigöller Milli Parkı - Cennet Göl - Aladağlar

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltısının ardından Batı Karadeniz Bölgesi’nin en zengin bitki örtüsüne sahip olan, ayrıca tabii yaşam alanı olan Yedigöller bölgesine minibüslerle hareket ediyoruz. Burada yedi tane doğal, altı tane de yapay göl göreceğiz. Sonrasında mangal keyfi yapıp (Ekstra) (hava şartlarına göre Gölcük Gölünde yapılabilir).Serbest yürüyüş sonrasında geldiğimiz yoldan geri dönüyoruz. Yedi Göller gezimiz sonrası bu bölgede bulunan en önemli ve güzel göllerden Cennet Göl (Gölcük Gölü) gezisine doğru yol alıyoruz. Cennet Göl’de geçirdiğimiz keyifli dakikaların ardından Batı Karadeniz Bölgesi’nin en zengin bitki örtüsüne sahip Bolu’nun 25 km güneyindeki dağ yamaçları üzerinde orman alanları arasında yer alan Aladağ Yaylarını geziyoruz ve serbest zaman sonrası Bandırma'ya doğru yol alıyoruz. Sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki Eldestino Tur organizasyonunda görüşmek üzere üzülerek sizlere veda ediyoruz. Hoşçakalın.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde alınacaktır.

Öğle Yemeği: Rehber tavsiyesi ile alınacaktır. (Ekstra)

 

Akşam Yemeği: Yol güzergahı üzerinden alınacaktır. (Ekstra)

susanoğlu otelleri

Dahili Hizmetler

 

* Rehberlik Hizmetleri

* Lüks Araçlar ile Ulaşım

* Otelde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama, 

* Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı

* Açık Büfe Veya Set Menü 1 Akşam Yemeği

* Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

* 1618 Sayılı Kanun Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası

Harici Hizmetler

 MÜZE GİRİŞLERİ, YOLLARDA ALINAN YİYECEK VE İÇECEKLER FİYATA DÂHİL DEĞİLDİR.