loading 0%
UÇAKLA GİDİŞ TRENLE DÖNÜŞ ERZURUM KARS GEZİSİ (5 GÜN 4 GECE -3 GECE OTEL -1 GECE TREN KONAKLAMA )
₺1599,00

Tur Güzergah

ERZURUM - KARS ERZURUM ÇİFTE MİNARE ÜÇ KÜMBETLER – ERZURUM ULU CAMİİ -SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ ANITI ANİ HARABELERİ – ÇILDIR GÖLÜ İSHAK PAŞA SARAYI KARS KALESİ – TAŞ KÖPRÜ

Tur Detay

1. Gün
HAREKET SAATİ ve YERİ: BANDIRMA-İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN HAVA LİMANI 02.00 - Bandırma Barış Manço Kültür Merkezi Karşısı hareket. 07.00 – Sabiha Gökçen Hava Limanı..ERZURUM-KARS

 10.50’da Erzurum havalimanı varış. Programımıza Anadolu mimarisinin başlangıcı sayılan üç kümbetler ile başlıyoruz. Sonrasında 800 yıllık ve 6000 kişi kapasiteli halen aktif, görülebilecek nadir eserlerden Erzurum Ulu Camii’ yi ziyaret ediyoruz. Erzurum Kongre binası, Taşhan, Rüstem Paşa Kervansarayını görüyoruz. Çifte Minareli medrese gezisi ardından Erzurum meşhur cağ kebabı ile öğle yemeğimizi alıyoruz. Sarıkamış Şehitliği’ni gezdikten sonra Kars’a hareket rehber tavsiyesinde serbest olarak akşam yemeğimizi alıyoruz kars otele yerleşme ve konaklama yapıyoruz.

 SABAH KAHVALTISI: Yol güzergahında serbest olarak alınacaktır.

ÖĞLEN YEMEĞİ: Erzurum’da rehber tavsiyesiyle serbest olarak alınacaktır . (meşhur cağ kebabı)

AKŞAM YEMEĞİ: Rehber tavsiyesinde serbest olarak alınacaktır.

KONAKLAMA: Grand Ani vb otel konaklama tur ücretine dahildir

2. Gün
ANİ HARABELERİ - ÇILDIR GÖLÜ – KARS KENT MERKEZİ

 Sabah otelde aldığımız kahvaltı sonrası Ani Antik Kentine hareket ediyoruz. Ortaçağda önemli gelişme kaydeden Pagan, Hristiyan ve Müslüman kültürlere ait taşıdığı taşıdığı değerlerle 2016 yılında UNESCO dünya kültür mirası listesine dahil edildi.Ani Antik Kentinde Selçuklu Kervansarayı, Kent surları, Tigran Honentz Kilisesi, Abugamrentz Kilisesi, Anadoludaki ilk Türk Camisi olarak bilinen Menücehr Camii, Büyük Katedral, Resimli Kilise göreceğimiz yerler arasındadır.Sonrasında deniz seviyesinden 1959 m. yükseklikte, 42 m. derinliği bulanan, lâv akıntısı ile moloz mahrutu tarafından müştereken meydana gelmiş ve Doğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük 2. doğal set gölü olan Çıldır Gölü’nü geziyoruz Göl kenarında öğle yemeği molamızı verdikten sonra, hava şartları müsait olursa buz tutmuş gölün etrafında dolaşıyoruz ve bu anları ölümsüzleştirmek için bol bol hatıra fotoğrafları alıyoruz.Yapacağımız gezi sonrasında Kars kent merkezindeki Rus dönemi taş yapılarından Deftardarlık Binası, Sağlık Müdürlüğü ve Belediye Binasını görüyoruz. Otelimizde bir süre dinlendikten sonra akşam yemeği için rehber tavsiyesinde bölgenin meşhur yemekleri (kaz eti) ve Kafkas ekibinin gösterileriyle güzel bir akşam geçiriyoruz.

 SABAH KAHVALTISI:  Otelde tur ücretine dahil olarak alınacaktır.

ÖĞLEN YEMEĞİ: Rehber tavsiyesi ile serbest olarak alınacaktır.

AKŞAM YEMEĞİ: serbest olarak alınacaktır.

KONAKLAMA: Grand Ani vb otel konaklama tur ücretine dahildir.

3. Gün
İSHAK PAŞA SARAYI- KARS MÜZESİ-KALESİ-TAŞ KÖPRÜ

  Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası Ağrı Dağı’nın eteklerinde Doğubeyazıt’ta bulunan, türbesi, camisi, surları, iç ve dış avluları, divan ve harem salonları, koğuşları, 116 odası ile bey kalesi olan İshak Paşa Sarayı’nı geziyoruz. Öğle yemeği için rehber tavsiyesinde yöresel bir kebapçıda mola veriyoruz. Molamızın devamında meşhur halı atölyesinde İRAN ve TÜRK  el dokuması halı ve kilim alışveriş imkanımızın ardından gezimize devam ediyoruz, 12 Havariler Kilisesi, Kars Kalesi, Namık Kemal Evi ve Taş köprüyü gezdikten sonra rehber tavsiyesinde serbest olarak alacağımız akşam yemeği sonrası  Kars otelimize yerleşiyoruz.

SABAH KAHVALTISI:  Otelde tur ücretine dahil olarak alınacaktır.

ÖĞLEN YEMEĞİ: rehber tavsiyesi ile serbest alınacaktır

AKŞAM YEMEĞİ: serbest olarak alınacaktır.

KONAKLAMA:  Grand Ani otel  vb otel konaklaması tur ücretine dahildir.

4. Gün
KARS – ANKARA

 Saat 08.00’te Kars Tren Garı’ndan çıkıyor muhteşem manzaralara şahit olacağımız keyfli bir yolculuk  geçiriyoruz.

SABAH KAHVALTISI: Otelde alınacaktır ücrete dahildir.

ÖĞLEN YEMEĞİ: Trende serbest olarak alınacaktır.

AKŞAM YEMEĞİ: Trende serbest olarak alınacaktır.

5. Gün
ANKARA – BANDIRMA

 Sabah saat 08:00 Irmak tren garına varıyoruz. Kahvaltı molası ardından Ankara – Bandırma transfer aracımız  ile Bandırma’ya dönüyoruz.

Dahili Hizmetler

 š  Bandırma – Saw Transfer

š  Saw – Kars uçak bileti

š  Rehberlik Hizmeti

š  Kars – Erzurum Transferi

š  Kars’ta 3 Gece Otel Konaklaması

š  Otelde Alınan Sabah Kahvaltıları

š  Kars – Ankara Yataklı Vagon Tren

š  Ankara -Bandırma transfer

Harici Hizmetler

 v    Otel harici Sabah Kahvaltıları

v    Tüm Öğle Yemekleri

v    Tüm Akşam Yemekleri

v    Müze ve Ören Yeri Girişleri

v    Kişisel Harcamalar

Bu tur programı genel şartlar hükümleri ile beraber bir bütündür

DİKKAT: Tur sirküsü yayımlandığı 01/01/2019  tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.