loading 0%
ARAPAPIŞTI KANYONU
₺260,00

Tur Güzergah

AYDIN

Tur Detay

1. Gün
1.Gün

 

HAREKET SAATİ ve YERİ:  01.00 - Bandırma Barış Manço Kültür Merkezi Karşısı

 

         Sabah yol güzergâhında kahvaltı molası ardından YENİ PAZAR’a uğruyor ve YÖRÜK EFE MÜZESİ’ ni görerek, serbest zaman veriyoruz. Bu esnada, köylülerin sergilediği doğal ürünlerden alışveriş yapma şansına sahip olacaksınız. Ardından, BULGUR YAYLASI'na hareket ediyoruz. Doğa ile başbaşa geçireceğimiz keyifli saatler içerisinde, BAL ve KİRAZ alışverişleri yapıyoruz. Bu yayla havası ortamdan sonra, BOZDOĞAN'a geçiyoruz. Burada teknemizi beklerken, çay keyfimizi yapıyoruz.

         Teknemizle, ARAPAPIŞTI Kanyonuna doğru yol alıyoruz.  Kanyon Akçay, Kemer, Körteke, Bozdoğan, Karacasu bölgesinde yer almakta, Kemer Barajı besleyen Akçay’ın Denizli, Muğla ve Aydın sınırlarının kesiştiği noktada binlerce yıl içerisinde oluşmuştur.

         Bu kanyon 380 metre yüksekliğinde, 6 km uzynluğundadır.
Barındırdığı doğal ve tarihi güzelliği, bin bir çeşit çiçeği ve canlı türleri ile adeta saklı bir cenneti andırır. Tarih ve doğanın içiçe girdiği bu bölgede,  muhteşem manzaralar eşliğinde, (ekstra) TEKNE TURU’ na katılıyoruz. Büyüleyici güzellikte ve çok özel bir renkte olan kanyon gezisi esnasında,  buranın tarihi hakkında rehberimizin bilgilendirmeleri dinliyoruz. Kanyon gezimizi yaptıktan sonra,geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

susanoğlu otelleri

Dahili Hizmetler

ØUlaşım

ØSeyahat Sigortası

ØRehberlik Hizmeti

ØÇevre Gezileri

 

 

Harici Hizmetler

 Müze ve ören yeri girişleri, öğle ve akşam yemekleri ücrete  dahil değildir.