loading 0%
KARACABEY LONGOZ ORMANLARI
₺120,00

Tur Güzergah

KARACABEY

Tur Detay

1. Gün
1.Gün

 Avrupa’da örneği olmayan ve Türkiye’deki 4 longoz içinde en büyüğü olan Karacabey Longozu;   bir yanında Marmara Denizi, öteki yanında Arap Çiftliği Gölü ve Dalyan Gölü ile                     

doyumsuz bir görsel şölen yaşatıyor gezginlerine…

 

                                                        Bir tabiat harikası olan Karacabey Longoz ormanları                                                            

                   Recep İvedik 6 filminin çekimleri ardından adından sıkça söz ettiren                    

turizmin gözde merkezlerinden biri halinde geldi.

 

Karacabey Longozun’da bahar aylarında su seviyesi en üst düzeye ulaşır. Yağmurların azalması ve sıcakların başlamasıyla sular yavaş yavaş azalmaya başlar. Bursa’dan gelen Büyük Nilüfer deresi, Uluabat gölünden çıkan Uluabat deresi ile Susurluk’tan gelen Susurluk çayı, Karacabey sınırlarında birleşerek Kocaçay adını aldıktan sonra Marmara denizine dökülür .İzlediği yol boyunca içinde gelen alüvyonları denize döküldüğü noktaya taşıyan Kocaçay, bu noktada büyük bir delta oluşturur; Kocaçay Deltası Dişbudak, kızılağaç, Söğüt gibi belli türdeki ağaçlar ile göl soğanı, su menekşesi, nilüfer gibi özel bir bitki örtüsünü bünyesinde barındırır. 217 adet kuş türüne ev sahipliği yapmaktadır. 

 

 

Saat: 09:00 ‘da Barış Manço kültür merkezi karşısından hareket.                          

Karacabey Bayramdere göleti etrafında  yapacağımız  2  km yürüyüş sonrası longoz ormanlarına gidiyoruz. Daha sonra Yolumuza devam ederek ‘’ Recep İvedik 6’’  filminin çekildiği alanı görmeye gidiyoruz ve  burada soğuk sandiviç ve meyve suyu ikramlarımız ile dinlenme ve yemek molası veriyoruz . Karacabey boğazına geçip yüzme molası ile serinliyoruz.  Akşam yemeğimiz için Kurşunluda bulunun denize sıfır en taze ve lezetti balıkları yemek için restorantımıza geçiyoruz , yemek sonrası  Bandırma’ya dönüş için hareket ediyoruz.

susanoğlu otelleri

Dahili Hizmetler

Ulaşım

Rehberlik

Seyahat Sigortası

Soğuk sandviç ve M.suyu ikramı

Harici Hizmetler

 Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği fiyata dahil değildir.