loading 0%
SÖMESTRE ÖZEL ÇİKOLATA MÜZESİ
₺140,00

Tur Güzergah

İSTANBUL

Tur Detay

1. Gün
1.Gün

 Saat: 05:00’ de Barış Manço Kültür Merkezi karşısı hareket

            Sabah araç içi ikramlarımız eşliğinde yolculuğumuzun ardından ilk güzergâhımız olan Çikolata Müzesi ziyaretimizi yapıyoruz. Pelit çikolata müzesi 1957 yılında kurulmuştur. Türkiye’nin ilk çikolata müzesidir ve dünyanın sayılı müzelerindendir. Burada çocuklar ve çocuk ruhu taşıyan yetişkinler için tasarlanan çikolatadan bir dünya ile karşılaşacağız.

            Programımıza Oyuncak müzesi ile devam ediyoruz. İstanbul Oyuncak Müzesi 23 Nisan 2005 yılında şair/yazar Sunay Akın tarafından kurulmuştur. 1700’lü yıllardan günümüze oyuncak tarihinin en gözde örneklerinin sergilendiği müze tarihi bir köşkte konumlanmıştır.

            Sunay Akın’ın 20 yılda 40’ı aşkın ülkedeki antikacılardan ve açık arttırmalardan satın aldığı oyuncaklarla kurulan İstanbul Oyuncak Müzesi dünya tarihini daha eğlenceli, daha akılda kalıcı bir öğrenme yöntemi ile ziyaretçilere sunmaktadır. Örneğin, uzay oyuncaklarının sergilendiği bölümde Ay’a ulaşma çabası, tren oyuncakları bölümünde ise sanayi devrimi oyuncakların diliyle anlatılmaktadır. Müzenin dekoru da bu düşünceyle sahne tasarım sanatçısı Ayhan Doğan tarafından tasarlanmıştır. Müze bir şair tarafından açılmış olması ve bir sahne tasarım sanatçısı tarafından tasarlanmış olması özelliği ile de dünyada bir ilki teşkil etmektedir.

            Son olarak WATER GARDEN AVM’ de alışveriş ve yemek molası veriyoruz. Burada muhteşem su gösterilerine şahit olabilir vaktinizi dilediğinizce geçirebilirsiniz.

            Gezimizin ardından Bandırma’ya dönüş için hareket ediyoruz.

susanoğlu otelleri

Dahili Hizmetler

Harici Hizmetler

 Müze ören yeri girişleri ve yemek ücretleri fiyata dahil değildir.