loading 0%
BODRUM TURU (3 GÜN 2 GECE)
₺965,00

Tur Güzergah

MUĞLA - BODRUM

Tur Detay

1. Gün
BODRUM KALESİ-SUALTI ARKEOLOJİ MÜZESİ-ZEKİ MÜREN EVİ ZİYARETİ-BARLAR SOKAĞI

HAREKET SAATİ ve YERİ:  23.30 - Bandırma Barış Manço Kültür Merkezi Karşısı

Susurluk- Balıkesir- İzmir yol güzergahımızdan bizlere katılmak isteyen misafirlerimizi alarak gece yolculuğumuzu gerçekleştiriyoruz .

Yol  güzergâhında vereceğimiz kahvaltı molası ardından  Bembeyaz evler, begonvillerle süslenmiş sokaklar, muhteşem bahçeler, yemyeşil ormanlar, eşsiz güzellikteki koylar, hareketli plajlar, birbirinden sevimli ve şık mekanlar, sınırsız gece hayatı… Muğla'nın sevilen tatil beldelerinden Bodrum’a hareket ediyor ve Bodrum sahilinde bulunan  kalesinde tadilat bitmişse Bodrum Kalesi’ne çıkıyoruz. Bodrum Kalesi, 19. yüzyıl sonunda kalenin hapishane olarak kullanıldığı dönemde bir hamam yapısı ile Osmanlı niteliği kazanmıştır. Kale bugün Sualtı Arkeoloji Müzesi olarak kullanılmaktadır. Müze koleksiyonlarında bulunan eserler Türk hamamı, Amphora sergilemesi, Doğu Roma Gemisi, Cam Salonu, Cam Batığı, Sikke ve Mücevherat Salonu, Karyalı Prenses Salonu, İngiliz Kulesi, İşkence ve Katliam Odaları ve Alman Kulesi'nde sergilenmektedir. Ayrıca, 33.5 dönüm genişliğindeki bir arazi üzerine kurulmuş olan kalede açık mekanlarda da sergilenen eserlere baktıktan sonra sanat güneşimiz Zeki Müren’in uzun yıllar ikamet ettiği ve şu anda müze olarak kullanılan evini ziyaret ediyor, otelimize yerleşiyor ve masmavi denizinden, kumundan, her yerde bulunan ama Bodrum’a ayrı güzellik ve sıcaklık katan güneşinden faydalanıyoruz. Akşam yemeği ardından dileyen misafirler Bodrum denince herkesin aklına gelen eğlence için eğlenme merkezlerine gidebilirler. Dileyen misafirler otelimizde dinlenebilirler. Konaklama otelimizde .

 

Sabah kahvaltısı: İzmir bodrum yolu üzerinde rehberin belirlemiş olduğu noktada serbest olarak alınacaktır

Öğle yemeği: Rehberimizin tavsiyesiyle serbest olarak alınacaktır

Akşam yemeği:  Otelde alınacak olup ücrete dahildir

Konaklama: Palm Garden Gümbet veya dengi otel 

2. Gün
BODRUM TEKNE TURU(EKSTRA)- MYDOS KAPISI VE ANTİK TİYATRO- BARLAR SOKAĞI

Bodrum denince herkesin keyif aldığı ve hissettiği farklıdır. Lakin Tekne Turu ve koyları biraz daha göze çarpmaktadır Bodrum deniz dünyasının güzellikleri ve huzuruyla maviliklerin ülkesidir. Otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası Dileyen misafirlerimizle (ekstra) Bodrum Tekne Turumuza çıkıyoruz. Tekne Turumuzda, Akvaryum Koyu, Karada, Kleopatra, Meteor Koyu başlıca göreceğimiz yerler olacak. Bu noktalarda vereceğimiz yüzme molalarımızın ardından Halikarnassos kralı Mausollos tarafından inşa ettirilen Mydos Kapısı ve antik çağlardan kalma bir sahne olan Antik Tiyatroyu gezdikten sonra akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz. Arzu eden konuklarımızla ise “barlar sokağına” geçiyoruz. Bazı yerlerde eğlenmek için ekstra hiçbir şey yapmaya gerek yok. Sadece sokağa çıkmak bile eğlenmek için yeter de artar bile.  Bodrum’un en ünlü eğlence mekanlarından birisi elbette barlar sokağı buradaki serbest zamandaki eğlencenin ardından otelimize dönüyoruz.

 

Sabah kahvaltısı: Otelde alınacak olup ücrete dahildir

Öğle yemeği: Teknede alınacak olup ekstradır

Akşam yemeği: Otelde alınacak olup ücrete dahildir

Konaklama:Palm garden gümbet veya dengi otel

3. Gün
TURGUTREİS & GÜMÜŞLÜK & YALIKAVAK & GÜNDOĞAN & TÜRKBÜKÜ & GÜVERCİNLİK

Saat :11:00 ‘da otelimizden ayrılıyoruz. Bodrum  denildiğinde aklınıza gelen o muhteşem  koylarını otobüs ile panaromik olarak  geziyor musait noktalarda kahve ve çay  molası vererek Bodrum dan ayrılıyor . Bandırma’ya dönüş için hareket ediyoruz.

 

Sabah kahvaltısı: Otelde alınacak olup ücrete dahildir

Öğle yemeği  : Rehberimizin belirlediği noktada serbest olarak alınacaktır

Akşam yemeği: Rehberimizin belirlediği noktada dinlenme tesisinde alınacaktır

susanoğlu otelleri

Dahili Hizmetler

Ø Ulaşım

Ø 2 Gece Otel Konaklama

Ø 1618 sayılı kanun gereğinde zorunlu seyahat  Sigortası

 

Ø 2 akşam yemeği -2 sabah kahvaltısı

 

Ø Profesyonel rehberlik hizmeti

Harici Hizmetler

 Müze, Ören Yeri girişleri, Tekne turu Teknede yemek  Fiyata Dahil Değildir…

 

ÖNEMLİ NOT

DENİZ AĞIRLIKLI PROGRAMLARDA DENİZ ÇANTASI AYRI OLARAK HAZIRLANIP ARAÇ İÇİNE ALINMALIDIR.

 

TUR ESNASINDA BAGAJLAR VE VALİZLER AÇILMAMAKTADIR.

RAHAT YÜRÜYÜŞ AYAKKABISI DENİZ İÇİN TERLİK YANINIZDA BULUNDURULMASI TAVSİYE OLUNUR.

 

 

REHBER TUR PROGHRAMINDA GEREKLİ GÖRDÜĞÜNDE

DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINA SAHİPTİR.