loading 0%
KAŞ-KALKAN-KEKOVA-PATARA (3 GÜN 2 GECE)
₺2200.00

Tur Güzergah

ANTALYA

Tur Detay

1. Gün

23:00’da Erdek Migros Önü

23:30’da Barış Manço Kültür Merkezi Karşısı

23:45 Susurluk (Yol Güzergahında)

 

00:30 Balıkesir (Yol Güzergahında)

2. Gün
PATARA – TEKNE TURU EKSTRA ( TERSANE KOYU – AKVARYUM KOYU – KORSAN KOYU – KORSAN MAĞARASI – BURÇ KOYU – GÖKKAYA KOYU – MAVİ MAĞARA – KEKOVA BATIK KENTİ ) – SİMENA KALESİ

Yol güzergahındaki kahvaltı molamızın  ardından Lykia’ya başkentlik yapmış, Su Perisi Lykia ile müziğin,sanatın, şiirin Tanrısı Apollon’un oğlu Patarus’un kurmuş olduğu Patara Antik Kenti’ne geçiyoruz. Bir zamanlar Büyük İskender’in kuşattığı şehirler arasında yer alan bu muazzam kentin, yapısını onu özel kılan konumunu görüp tarih bilgilerimizi tekerrür edip gözümüzde canlandırdıktan sonra teknelerimizle müthiş bir görsel ziyafeti yaşamak üzere  Üçağız limanına gidiyoruz . 29 Ekim Cumhuriyet bayramı  çoşkusunu bugün dolu dolu yaşayacağız. Çıktığımız tekne turu yolculuğumuzda; Tersane Koyu, Akvaryum Koyu, Korsan Mağarası, Korsan Koyu, Burç Koyu, Gökkaya Koyu, Mavi Mağara ve kara üzerinde gördüğünüz çoğu yerden daha cezbedici olan Kekova Batık Kenti görüyor, bölgeye hakim ve o bölgenin eski kentlerinde birisi olan Simena Kalesi’ni gezdikten sonra  Arnavut kaldırımlı dar sokakları, dört mevsim pırıl pırıl güneşi, denizi, orman ve yaylaları ve mehtabı ile bütün doğal güzellikleri sinesinde barındıran bir Akdeniz kasabası Kaş’ta bulunan Otelimize yerleşiyoruz.

Sabah kahvaltısı: Yol güzergahında dinlenme tesisinde alınacak

Öğle yemeği: Teknede alınacak olup ekstradır.

Akşam yemeği: Rehber tavsiyesi ile ekstra olarak alınacaktır

Konaklama : Kayahan otel vb 

3. Gün
MYRA ANTİK KENTİ – KRAL MEZARLARI - NOEL BABA KİLİSESİ (ST.NİCHOLAS KİLİSESİ)

Sabah otelde alıcağımız kahvaltımızın ardından. Lykia’nın en büyük ittifakı kabul edilen Myra Antik Kenti’ne geçiyoruz. Aziz Nicholaos’ın piskoposluk yaptığı ve bu nedenle tüm Orta Çağ boyunca ününü sürdüren Myra önemli bir Lykia kenti olup ismi “Yüce Ana Tanrıçasının yeri” anlamına gelmektedir. Lykia dilinde “Myrrh” olarak geçen Myra, Demre ovasını kuzeybatıdan çeviren dağların denize bakan yamacına kurulmuştur. Önce bugünkü kaya mezarlarının üzerindeki tepeden kurulan şehir daha sonraları aşağıya inerek genişlemiş ve Lykia’nın çok önemli altı büyük kentinden birisi olmuştur. Gözümüzle görebileceğimiz noktalarda büyük evlere benzettiğimiz dağın içine oyulmuş ve bugün bile yapılması imkansızmış gibi görünen Kral Mezarlarını gördükten sonra Myra’da Başpiskoposluk yaptığı bilinen St. Aziz Nicholas Kilisesi’ne, bizim bildiğimiz şekilde Noel Baba Kilisesi’ne gidiyoruz. Buranın da mimari yapısını ve tarihini rehberimizden dinledikten sonra otelimize geçiyoruz . Rehberimiz ile belirlediğimiz güzel mekanda akşam yemeği almak için hazırlanıyoruz .

Sabah kahvaltısı Otelde alınacak olup ücrete dahildir

Öğle yemeği: rehberin belirlediği noktada serbest olarak alınacak

Akşam yemeği: Rehber tavsiyesi ile ekstra olarak alınacaktır

Konaklama: Kayahan otel vb.

4. Gün
SAKLIKENT

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından son durağımız olan hırçınlığını akıntısına vurmuş, naifliğini saklamış, gereken çabayı gösterdikten sonra cennetini sizlere açan Saklıkent’e doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Saklıkent’in serin havasını alıp güzellikleriyle büyülendikten sonra turu tamamlayıp Bandırma’ya doğru yolculuğumuza Denizli – Akhisar- Manisa – Balıkesir güzergahı üzerinden  devam ediyoruz .

Sabah kahvaltısı : Otelde alınacak olup ücrete dahildir.

Öğle yemeği : Rehberin belirlediği noktada mola verilecektir ekstradır

Akşam yemeği : Rehberin belirlediği noktada mola verilecektir ekstradır

susanoğlu otelleri

Dahili Hizmetler

* 2 Gece otel Konaklaması

* Otelde Alınan 2 Sabah Kahvaltısı

* Profesyonel Rehberlik Hizmeti

* Seyahat Sigortası

 

Harici Hizmetler

 

MÜZE VE ÖREN YERLERİ GİRİŞLERİ EKSTRA BELİRTİLEN GEZİLER VE TEKNE TURLARI YOLLARDA ALINAN YİYECEK VE İÇECEKLER TUR ÜCRETİNE DAHİL DEĞİLDDİR.

 

 

TUR İLE İLGİLİ NOTLAR

Gezi programlarımız mevsim koşullarına en uygun ziyaret noktaları seçilerek ve açık havada daha fazla zaman geçireceğimiz şekilde düzenlenmiştir.

ELDESTİNO Turizm gezi öncesinde misafirlerin onayıyla ateş ölçümü yapmaktadır. Ateş ölçümü sonuçları doküman halinde acentemiz tarafından tutulmaktadır. Rehberin, tur aracı varsa kaptanın ve tüm grup üyelerinin güvenli sonuç vermesiyle gezimiz başlamaktadır. Ölçümde güvenli sonuç vermeyen misafirimiz maalesef geziye kabul edilmemektedir.

Acentemiz, araç içerisinde yeterince rahat alan sağlamak adına, gezi araçlarımızda tura katılım gösteren misafir sayısının iki katı kadar koltuk bulundurmaktadır. Her ikili koltuğa tek kişi oturabilecek şekilde araç içi düzen oluşturulmuştur. sadece aynı soyadını taşıyan misafirlerin yan yana oturmasına izin verilmektedir.

Acentemiz, misafirlerimize gezi boyunca kullanmak üzere “Hijyen Kiti” temin etmektedir. Kitin içerisinde kişiye özel günlük iki adet maske, kişiye özel el dezenfektanı ve/veya birer şişe kolonya bulunmaktadır.

Servis aldığımız mekanlarda Bakanlık Genelgesine uygun olarak COVID-19 şartlarına yönelik sağlık uygulamaları yapıldığı acentemiz tarafından kontrol edilmektedir.

Gideceğimiz bölgenin coğrafi koşullarına ve hava şartlarına uygun giysi ile tura gelmenizi rica ediyoruz.

Tur kaydı, ödemenin yapılması ile kesinlik kazanır. Seyahat sigortasının geçerli olabilmesi için turdan önce “Tur Katılım Sözleşmesi’nin” imzalanması gerekmektedir.

Mücbir sebepler dışında “Tur Katılım Sözleşmesi’nde” yer alan iptal-iade koşulları geçerlidir.

Acentemiz, zorunlu durumlarda gezi içeriğine sadık kalmak koşuluyla tur programında değişiklik yapabilir.