loading 0%
DOLU DOLU KARADENİZ (7 GÜN 6 GECE)
₺1899,00

Tur Güzergah

SİNOP-SAMSUN-ORDU-GİRESUN-TRABZON-RİZE-BATUM-BORÇKA-AMASYA

Tur Detay

1. Gün
22:30 Bandırma hareketli

2. Gün

Sabah saatlerinde Sinop Erfelek ilçesine varıyor ve serpme kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltı sonrası ülkemizin en nadide doğal alanlarından birisi olan Tatlıca Şelaleleri Tabiat Parkına gidiyoruz ardı ardına sıralanmış şelaleleri göreceğimiz alanda serbest zaman veriyor zaman bitiminde Sinop merkezine devam ediyoruz. Diyojen anıtını fotoğraflıyor sonrasında Sinop Tarihi Cezaevini geziyoruz.  Müze olarak hizmet veren binada siyasi tutukluların kaldığı koğuşları görecek ve fotoğraflayacağız. Ziyaret sonrasında limana gidiyor Kotracılar çarşısında serbest zaman veriyoruz öğle arasında meşhur Sinop Mantısının tadına bakıyoruz yemek sonrası Samsun’a devam ediyoruz. Gazi Müzesi, Onur Anıtını ve Bandırma Vapurunu  ziyaret ediyoruz günün sonunda dinlenmek üzere otelimize yerleşiyoruz…  Park Radisson Samsun

3. Gün

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası sonra sırada şirin ilimiz Ordu var. Kenti kuşbakışı görmek için yaklaşık 8 dakikalık teleferik yolculuğu sonrası Boztepe’ye çıkıyoruz. Olağanüstü Karadeniz manzarası eşliğinde çaylarımızı yudumluyoruz. Serbest zaman bitiminde doğuya yolculuğumuz. Giresun’u panoramik görüyor ve yola devam ediyoruz Sırada Karadeniz’in incisi Trabzon var ilk durağımız  Kentin simgesi Ayasofya sonrasında Soğuksu mahallesine Atatürk Köşkü’ne gidiyoruz Gazi Paşa’nın vasiyetini yazdığı mekanı da ziyaret ederek şehir merkezine gidiyor ve serbest zaman veriyoruz. Zaman bitiminde dinlenmek üzere otelimize gidiyoruz. KONAKLAMA TRABZON

4. Gün

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında Sümela Manastırı’na gitmek üzere Maçka’ya devam ediyoruz. (restorasyon bitmesi halinde yapıyı içeriden de görme şansı buluyoruz). Sürmene’de bıçak alışverişi yapıyoruz, Alışveriş sonrasında Uzungöl’e hareket ediyoruz 1300 metre rakımda Uzungöl’e varıyor göl kenarında yürüyüş yapmak ve göl manzarasında çay kahve  keyfi için serbest zaman veriyoruz zaman bitiminde otelimize gitmek üzere yola çıkıyoruz. Dileyen misafirlerimizle gölü tepeden görebileceğimiz panoramik Uzungöl Turu (extra) KONAKLAMA (RİZE)

5. Gün

Otelde kahvaltı Rize bezi fabrikasına gidiyoruz (feritiko) sanatı hakkında bilgi alıyor dileyenler alışveriş yapma imkanına sahip oluyor. Alışveriş sonrasında Fırtına Vadisine gidiyoruz serbest zaman veriyoruz Zipline ve Rafting yapmak isteyenler heyecanlı anlar yaşayacaklar (EXTRA). (Zilkale-Palovit Şelalesi turuna katılmak isteyen misafirlerimizle keyifli bir yolculuk yapıyoruz (EXTRA)Mola sonrasında 1300 metre rakımdaki Ayder Yaylasına tırmanışımız devam ediyor. Gelintülü Şelalesini görerek fotoğraflarımızı çekiyoruz sonrasında yaylanın keyfini çıkarmak adına serbest zaman veriyoruz. İsteyenler verilen zaman içinde şifalı kaplıcaları değerlendirebilir. Günün yorgunluğunu atmak üzere telimize yerleşiyoruz akşam yemeği otelimizde. KONAKLAMA (Ardeşen-RİZE)

6. Gün

Sabah erken saatlerde otelde alacağımız kahvaltı sonrası Batum’a geçiş yapmak üzere Sarp sınır kapısına doğru yola çıkıyoruz. Gümrük işlemlerimizi tamamlayarak Batum’a giriş yapıyoruz. Sarpi köyünü geçerek yol güzergahında Aziz Adrew’in heykelini fotoğraflıyoruz. Gonia Kasabasında Liralarımızı Lariye çeviriyoruz… Çoruh nehrini geçerek kent merkezine gidiyor ve merkezde Tiyatro Meydanı, Medea heykeli, Piazza Meydanı ve Türk Mahallesini geziyoruz. Dileyen misafirlerimizle tekne turu yapıyoruz (extra)Batum’a veda ediyoruz. Gümrük işlemleri sonrasında Borçka’ya gidiyoruz bizleri bekleyen minibüslerle saklı cennet Karagöl’e doğru yola çıkıyoruz göl kenarında yürüyüşlerimizi yapıyor bol bol fotoğraf çekiyoruz. Vereceğimiz serbest zaman sonrası dinlenmek üzere otelimize yerleşiyoruz. KONAKLAMA (Ardeşen-RİZE)

7. Gün

Otelde alacağımız sabah kahvaltı sonrası Trabzon’a doğru yola çıkıyoruz çay fabrikasına giderek çayın nasıl işlendiğini öğreniyor ve alışverişlerimizi yapıyoruz… Trabzon’a veda etmeden ekmeğiyle meşhur Vakfıkebir’e gidiyoruz yöresel ürünler alabileceğimiz tesiste mola veriyoruz  Mola sonrasında Görele’ye devam ediyoruz Kemençe Müzesini ziyaret ediyor sonrasında Samsun’a varıyor ve otelimize yerleşiyoruz. KONAKLAMA( SAMSUN)

8. Gün

Otelde kahvaltı sonrası  Şehzadeler kenti  Amasya’ya varıyor ve şehri gezmeye başlıyoruz Amasya müzesi; şehzadeler konağı ve Beyazıd külliyesi’ni ziyaret ediyor ve Ferhat ile Şirin’in heykellerini görerek fotoğraflıyor müze gezisiyle Amasya ziyaretimizi bitiriyoruz. Çanakkale yolculuğumuz başlıyor Bir başka organizasyonda buluşmak üzere vedalaşıyoruz

susanoğlu otelleri

Dahili Hizmetler

Ø Lüks Araçlarla Ulaşım

Ø 1618 sayılı kanun gereğinde zorunlu seyahat  Sigortası

Ø Profesyonel rehberlik hizmeti

Ø 6 gece otel konaklaması

Ø 6 açık büfe otel kahvaltısı

Ø 6 akşam yemeği (otelde)

Ø Araç içi ikramlar

Ø Borçka minibüs ücretleri

Ø İlk gün serpme kahvaltı

Harici Hizmetler

Müze ve Ören yeri girişleri

Dönüş yolunda akşam yemeği

Tüm öğle yemekleri

Kişisel harcamalar

Yurt dışı çıkış harcı (50₺)

Ekstra belirtilen bütün turlar

12 YAŞ ALTI ÇOCUK: 1450 TL

DİKKAT: TC NOLU NÜFUS CÜZDANINIZI SEYAHATE ÇIKARKEN YANINIZA ALMAYI UNUTMAYINIZ. (Yeni nüfus cüzdanı veya Pasaport) 50 TL OLAN ÇIKIŞ ÜCRETİ MİSAFİR TARAFINDAN ÖDENİR.

Öneriler;

Arazi şartları gereği gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Şehir merkezi ve yaylalar arasında ısı farkı olabileceğinden gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet, bölgenin yağmur potansiyeli olduğundan şemsiye almanız tavsiye edilir.

REHBER HAVA ŞARTLARI VE GEREKLİ GÖRDÜĞÜNDE  TUR PROGRAMINDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINA SAHİPTİR.