loading 0%
YAZIN SERİN SERİN ULUDAĞ GEZİSİ
₺199.00

Tur Güzergah

BANDIRMA-BURSA-ULUDAĞ

Tur Detay

1. Gün
1.GÜN

 

Sabah saat: 07:30 Erdek Migros Önü

08:00 Barış Manço Kültür merkezi karşısından

08:45 Karacabey hareket.

Bursa Uludağ antik çağda Homeros tarafından Olympos Misios yada Bithynia Olymp diye anılıyordu. Truva savaşları başta Apollon olmak üzere tüm antik tanrılar tarafından bu dağdan izleniyordu. Evliya Çelebi seyahatnamesinde Uludağ’dan ‘Cebeli Ruhban’ diye söz etmiştir. Eski halk Uludağ’ı keşiş dağı olarak da anarlar.

Uludağ’ın yüksek kesimlerinde buzul dönemine ait izlere rastlanmıştır. Kartaltepe’nin kuzeyinde yer alan Aynaligöl, Karagöl ve Kilimligöl buzulların oluşturduğu önemli oluşumlardır. Zirve yolculuğunun hemen sonrasında Kilimligöl’ün yanında kamp atmıştım. Gezdiğim yüzlerce yere rağmen içtiğim en güzel suyu Kilimligöl’ün hemen yanındaki doğal kaynaktan içmiştim. Bir çok ziyaretçisi olan uğrak bir bölgedir.

Türkiye’de yer alan ve önem teşkil eden ‘volfram’ yatakları Uludağ’dadır. Çevresinde; çöküntüler arasında madenler ve maden damarları bulunur. Artık bu madenler aktif olarak kullanılmasa da ne yazık ki bölge definecilerin uğrak mekanı durumunda.

 

Uludağ oteller bölgesine çıkıp hep kışın karlar altında gördüğümüz mis gibi dağ havası eşliğinde etrafı keşfetmek için serbest zaman veriyoruz daha sonra Sarı alana Bursadan kalkan teleferiğin indiği bölgeye geçiyoruz burada vereceğimiz serbest zaman sonra dönüş yolculuğumuza geçiyoruz.

susanoğlu otelleri

Dahili Hizmetler

 Ø    Ulaşım   

Ø    Ferdi Kaza Sigortası 

Ø    Rehberlik Hizmeti

Harici Hizmetler

 

DÖNÜŞ YOLCULUĞU SIRASINDA,YOL ÜZERİNDE ÇOK ÖZLEDİĞİNİZ KÖFTECİ YUSUF'TA YEMEK MOLASI VE SERBEST ZAMAN VERİLECEKTİR.

OTOBÜSLERİMİZ YÜZDE 50 KAPASİTELİ OLARAK HAREKET EDECEKTİR.

ARAÇLARIMIZDA HER TÜRLÜ HİJYEN TEDBİRİ ALINMIŞTIR

SİZLERİNDE TUR ESNASINDA HİJYEN MASKE VE SOSYAL MESAFE KURALARINA UYMANIZ ÖNEMLE RİCADIR