loading 0%
UÇAKLI KARS SARIKAMIŞ ERZURUM TURU 3 gün 2 gece konaklama
₺0.00

Tur Güzergah

BANDIMA-İSTANBUL-KARS ERZURUM

Tur Detay

1. Gün
1.GÜN

 KARS

Erdek Migros önü

Bandırma Barış Manço Kültür Merkezi Karşısı

Karacabey (Yol Güzergahında)

Bursa (Yol Güzergahında)

(UÇUŞ SAATLERİNE GÖRE REVİZE EDİLENECEK)

Havalimanına kendi imkanları ile gelecek misafirlerimiz için uçuştan en az 2 saat öncesinde hava limanında bulunulması gerekmektedir. Check-in işlemlerimizi bireysel olarak gerçekleştirdikten sonra Pegasus Havayolları İstanbul-Kars seferi ile uçuş. (Uçak saatlerinde oluşabilecek Rötardan dolayı programda değişiklik yapılabilir.) Kars'a varış.  Kars'ta bizi bekleyen aracımıza binerek Sarıkamış’a hareket ediyoruz. Kısa süren otobüs yolculuğumuzun ardından Sarıkamış'a ulaşıyor ve yakın tarihimizin önemli kahramanlık destanın geçtiği Allahüekber dağlarının da bulunan 90 bin şehit verdiğimiz şehitliğimizi ziyaret ediyoruz. Sonrasında Sarıkamış kayak merkezinde Serbest zamanın ardından Rus işgali sırasında yapılan taş evlere sahip Kars’ı gezmeye başlıyoruz, Kars Kalesi ve Kümbet Camisi (12 havariler kilisesi), Kars Taşköprü, Ünlü şairlerimiz ‘den Namık Kemal’in bir dönem yaşadığı evi görüp Kars sokaklarını keşfediyoruz. Rus Baltık mimarisinin en güzel örneklerin de biri olan Fetiye Camii’ni geziyoruz sonrasın da meşhur Kars sokakların da serbest zaman veriyoruz dileyenler Kars’ın meşhur peynirlerinden ve balından alabilirler. Serbest zamanın ardından konaklama otelimizde.

KAHVALTI:            serbest Menü Olarak Alınıyor-EKSTRA
ÖĞLE YEMEĞİ: ( Yöresel Yemekler)  - EKSTRA
AKŞAM YEMEĞİ: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunulacaktır.


2. Gün
2.GÜN

 KARS

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, 1001 kiliseli şehir olarak tarihte isminden sıkça söz ettirmiş ve Ermenilere başkentlik yapmış Ani Harabelerini geziyoruz. Ermenistan sınırımızı oluşturan Arpaçay’ın kıyısına kurulmuş bu önemli yerleşim yeri, günümüzden bin yıl önce 100.000 kişinin üzerinde nüfusa ev sahipliği yaparken günümüzde ise bir harabe konumunda. Volkanik renkli taşlarla yapılmış kiliseler ve katedrallerin kar üzerindeki renk cümbüşü sizleri kendisine hayran bırakırken, Türklerin Anadolu’da inşa ettikleri ilk cami olan Emir Manuçehr Camiinin Arpaçay’ı ve Ermenistan sınırını kapsayan manzarası birbirinden güzel fotoğraflar çekmenize olanak sağlayacaktır. Keseli kilise-Resimli Kilise-Büyük Katedral (Fethiye Camii)-Surlar- Aslanlı Kapı- Emir Manuçehr Camii gibi önemli eserleri gezip Selçuklu sarayını dışardan gördükten sonra Ani Harabelerindeki gezimizi sonlandırıyor ve öğle yemeği molamızın ardından Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Çıldır Gölünde balıkçıların Sarı Balık (sazan) olarak adlandırdıkları balıkları avlamak için, Buz tutmuş gölün yüzeyinde oyuklar açarak attıkları ağları toplamalarını da seyretme imkanı bulabileceğimiz bu keyifli noktada Atların çektiği kızaklarla Çıldır Gölünün üzerinde Kızakla kısa bir tur atma keyfini yaşamayı da ihmal etmiyoruz. Kızak Turumuzun ardından Kars’a hareket ediyoruz. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde . Dileyen misafirlerimiz Kafkas Gecesine katılabilirler. (Ekstra )

KAHVALTI: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunulacaktır.
ÖĞLE YEMEĞİ: Çıldır Gölü (Yöresel yemekler ve Balık) EKSTRA
AKŞAM YEMEĞİ: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunulacaktır.

 

3. Gün
3.GÜN

 KARS-ERZURUM-BANDIRM

Önemli Not: Seçilen tur tarihinde TCDD tarafınca planlanan Kars-Ankara tren seferinin gerçekleştirilmesi durumunda Kars Tren Garı - Sarıkamış yolculuğu Doğu ekspresi ile gerçekleştirilecektir.

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Sarıkamış’a hareket ediyoruz. Kısa süren otobüs yolculuğumuzun ardından Sarıkamış'a ulaşıyor ve yakın tarihimizin önemli kahramanlık destanın geçtiği Allahüekber dağlarının da bulunan 90 bin şehit verdiğimiz şehitliğimizi ziyaret ediyoruz. Sarıkamış kayak merkezinde verilen serbest zamanın ardından yolculuğumuza devam ederek Erzurum'a ulaşıyoruz. Erzurum’da ilk durağımız meşhur Cağ Kebabı olacak Öğle yemeğimizden sonra Yakutiye Medresesi ile Erzurum gezimize başlıyoruz. Ardından Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medrese ve Ulu Cami ziyaretimizi yapacağız. Bu ziyaretlerimizin ardından otantik Erzurum Evinde çay ve kahve molası veriyoruz. Günümüzü meşhur Oltu taşı ve bu taştan yapılma eserleri görüp alışveriş yapabileceğimiz Taş Han ziyaretimiz ile sonlandırıyoruz. Erzurum Havalimanı’ na hareket ediyor ve Pegasus Hava yollarına ait  Erzurum-İstanbul Havalimanı  uçağı ile İstanbul’a dönüyoruz. İstanbul’a vardığımızda bizi bekleyen araçlarımız ile dönüş yolculuğumuza başlıyoruz Bandırmaya ulaştığımızda siz değerli misafirlerimiz ile bir başka  organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

KAHVALTI: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunulacaktır.
ÖĞLE YEMEĞİ: Erzurum'da Serbest Menü
AKŞAM YEMEĞİ: Bölge Restaurantında Serbest Menü-EKSTRA

*UÇAKLI TURLARIMIZDA;*UÇAK İLE İLGİLİ BÖLÜMLERDE HAVAYOLU SÖZLEŞMESİ GEÇERLİDİR. 
*İPTAL SİGORTALARI UÇAK ULAŞIMINI KAPSAMAZ.*KADEMELİ FİYAT SİSTEMİ MEVCUTTUR. 
*İLAN EDİLEN FİYAT EN DÜŞÜK SINIFTAN AÇILAN FİYATTIR. *UÇAKLI TUR PROGRAMLARINDA

 

"EKONOMİK SINIF" KULLANILMAKTADIR.

susanoğlu otelleri

Dahili Hizmetler

 Bandırma –sabiha gökçen aras gidiş dönüş transferı

Pegasus Hava Yolları Gidiş-Dönüş Uçak Bileti
Otellerde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama 
Otellerde 2 Açık Büfe Veya Set Menü Sabah Kahvaltısı

Otellerde 2 Gece Açık Büfe Veya Set Menü Akşam Yemeği 
Lüks Araçlar İle Ulaşım (Kişi Sayısına Göre Araç Detayları Aşağıda Yer Almaktadır.)
Çevre Gezileri
Rehberlik Hizmetleri 
1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

 

 

Harici Hizmetler

 Programda Belirtilen Tüm Müze Ören Yeri Vb. Giriş Ücretleri

Kafkas Halk Oyunları Gösterisi
Programda Belirtilen İlk Gün Sabah Kahvaltısı 
Programda Belirtilen Son Gün Akşam Yemeği 
Tüm Öğle Yemekleri
Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
Müze Kart (Turizm ve kültür bakanlığına bağlı müzelere girişlerde gereklidir.)
Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
Tüm Özel Harcamalar

 

TUR İLE İLGİLİ NOTLAR

Gezi programlarımız mevsim koşullarına en uygun ziyaret noktaları seçilerek ve açık havada daha fazla zaman geçireceğimiz şekilde düzenlenmiştir.

ELDESTİNO Turizm gezi öncesinde misafirlerin onayıyla ateş ölçümü yapmaktadır. Ateş ölçümü sonuçları doküman halinde acentemiz tarafından tutulmaktadır. Rehberin, tur aracı varsa kaptanın ve tüm grup üyelerinin güvenli sonuç vermesiyle gezimiz başlamaktadır. Ölçümde güvenli sonuç vermeyen misafirimiz maalesef geziye kabul edilmemektedir.

Acentemiz, araç içerisinde yeterince rahat alan sağlamak adına, gezi araçlarımızda tura katılım gösteren misafir sayısının iki katı kadar koltuk bulundurmaktadır. Her ikili koltuğa tek kişi oturabilecek şekilde araç içi düzen oluşturulmuştur. sadece aynı soyadını taşıyan misafirlerin yan yana oturmasına izin verilmektedir.

Acentemiz, misafirlerimize gezi boyunca kullanmak üzere “Hijyen Kiti” temin etmektedir. Kitin içerisinde kişiye özel günlük iki adet maske, kişiye özel el dezenfektanı ve/veya birer şişe kolonya bulunmaktadır.

Servis aldığımız mekanlarda Bakanlık Genelgesine uygun olarak COVID-19 şartlarına yönelik sağlık uygulamaları yapıldığı acentemiz tarafından kontrol edilmektedir.

Gideceğimiz bölgenin coğrafi koşullarına ve hava şartlarına uygun giysi ile tura gelmenizi rica ediyoruz.

Tur kaydı, ödemenin yapılması ile kesinlik kazanır. Seyahat sigortasının geçerli olabilmesi için turdan önce “Tur Katılım Sözleşmesi’nin” imzalanması gerekmektedir.

Mücbir sebepler dışında “Tur Katılım Sözleşmesi’nde” yer alan iptal-iade koşulları geçerlidir.

Acentemiz, zorunlu durumlarda gezi içeriğine sadık kalmak koşuluyla tur programında değişiklik yapabilir.