loading 0%
TARAKLI & GÖYNÜK & SÜNNET GÖLÜ MUDURNU & BOLU ABANT BEYPAZARI GEZİSİ (2 GÜN 1 GECE KONAKLAMALI)
₺500,00

Tur Güzergah

: TARAKLI-YUNUS PAŞA CAMİİ-GÖYNÜK-AKŞEMSETTİN TÜRBESİ-SÜNNET GÖLÜ-MUDURNU-YILDIRIM BEYAZIT CAMİİ-ABANT GÖLÜ-BOLU-BEYPAZARI-HIDIRLIK TEPESİ-YAŞAYAN MÜZE-GÜMÜŞÇÜLER ÇARŞISI-ALATTİN SOKAĞI

Tur Detay

1. Gün
1.GÜN

 

HAREKET SAATİ ve YERİ: 

01.30 - Erdek Migros Önü

02.00 - Bandırma Barış Manço Kültür Merkezi Karşısından hareket.

 

     Bursa-Gemlik-Orhangazi-İznik-Sakaryayol güzergahından TV reklamlarında “Mümkünlü” olarak tanıdığımız “TARAKLI” ya varıyoruz.  100’ü aşkın tescil edilmiş ev ve konaklar  ile  Mimar Sinan tarafından yaptırılan 493 yıllık Yunus Paşa Camii ile  Bölgenin Turizm  Merkezi olmaya aday “TARAKLI” yı  gezmeye başlıyoruz. Osmanlı sivil mimarisiyle buram buram tarih kokan , cumbalı, renkli evleri, doğası, tertemiz sokak ve parkları ile her köşesi tablo yapılacak Taraklı’da ilk durak kültür evi ,içerisinde kumaş dokuma aletleri, Çingenelerin yaptığı demir ferforje işlerini yöresel kıyafetleri gördükten sonra tarihi han ve Yunus paşa camii (kurşunlu camii )gezisi ardından bölgeye gelen ilk Türklerin yerleştiği, Fatih Sultan Mehmet'in Hocası olan ve Pasteur'dan 400 sene önce mikrobu ilk bulan Akşemsettin'in memleketi Göynük'e hareket ediyoruz. Şehirde Akşemsettin Türbesini, Romalılar döneminden beri kullanılan hamam ve 1923–24 yılları arasında İstiklal Zaferimizin anısına yapılmış 1960'da tekrardan restore edilmiş Zafer Kulesine çıkıp Göynük'ü yukardan da fotoğraflama imkânı buluyoruz. Devamında 820 m rakımdaki Sünnet Göl'e doğru devam ediyoruz. Sünnet Göl'de yürüyüş ve serbest zaman sonrası  Osmanlı döneminden kalma eserleri kadar tavuk çiftlikleriyle de nam salmış Mudurnu'ya varıyoruz. Osmanlının ilk dönem eserlerinden olan Yıldırım Beyazıt Camii ve Hamamını geziyoruz. Bu gezilerin ardından bölgedeki Rumlardan etkilenerek yapılan Armutçular Konağı'nı dışarıdan görüyoruz. Mudurnu'daki gezilerimizi bakırcılar ve eski çarşıları gezerek tamamlıyoruz. Mudurnu'dan hareketle Bolu Dağı'nın eteklerinde bulunan Abant Gölü'ne doğru yola çıkıyoruz. Göl kıyısına gelindiğinde yürüyüş yapabilir, dileyenler ise fayton veya atla gezinti yapabilirler. Abant gezisi sonrası Boluda bulunan otelimize yerleşme ve konaklama yapıyoruz.

2. Gün
2.GÜN

 

   Otelde aldığımız sabah kahvaltısı sonrası Osmanlı mimarisinin bozulmadan kaldığı ve mimarisiyle birlikte gelenekleri ve görenekleriyle Osmanlıyı yaşayan kent Beypazarına varıyoruz. Şehrin panoramik olarak görülebildiği en güzel noktası olan Hıdırlık tepesine çıkıyor ve eski Beypazarı sokaklarında gezintiye çıkıyoruz ve örnek bir Beypazarı evi olan Yaşayan Müze geziyoruz. Dileyenler hoca eşliğinde ebru sanatını öğrenip kendi ebrusunu yapabilir. Dileyenler Kurşun döktürüp bu eski geleneği yaşayabilir .Küçük misafirlerimiz Karagöz Hacivat izleyebilir.Kurşunlu camii ve incirli camii dışarıdan görüp Gümüşçüler çarşısında telkâri takılardan, havuç lokumuna kuru erişteye tarhanaya kadar bütün yöresel ürünlerini alabilirsiniz. Alaattin sokağında yöresel yemeklerin tadına bakabilirsiniz. Beypazarı gezisi sonrası Bandırma’ya dönüş için hareket ediyoruz.

susanoğlu otelleri

Dahili Hizmetler

 

·         Özel ferdi kaza sigortası

·         Ulaşım

·         Rehberlik hizmeti

·         1 gece otel konaklaması

·         1 sabah kahvaltısı

Harici Hizmetler

 

  • Müze ve Ören Yerleri Girişleri
  • Kişisel Harcamalar