loading 0%
KARIA YOLU YÜRÜYÜŞÜ TURU 4 GÜN 4GECE -3 GECE OTEL KONAKLAMASI
₺3750

Tur Güzergah

DALAMAN - KARİA YOLU (Sarnıçköy-Turnalık Parkuru) - AKYAKA - (Çakal Koyu- Çatı Koyu Parkuru) - SELİMİYE - BOZBURUN - Bahçeli-Taşlıca Parkuru) - BOZBURUN TEKNE TURU - SÖĞÜTKÖY

Tur Detay

1. Gün
1.GÜN

  Bandırma Barış Manço Kültür Merkezi Karşısı 00:00

                            Erdek Migros Önü                   23:30

23:30’da Erdek Migros Önü

00:00’da Barış Manço Kültür Merkezi Karşısı

00:45 Susurluk (Yol Güzergahında)

 

01:30 Balıkesir (Yol Güzergahında)

///   KARİA YOLU (Sarnıçköy-Turnalık Parkuru) - AKYAKA

 HAREKET SAATİ ve YERİ:  00.00- Bandırma Barış Manço Kültür Merkezi Karşısından hareket ardından aracımızla GÖKOVA'ya doğru yol alıyoruz.

 

Bu turumuzda Karia Yolu'nun Gökova Körfezi, Bozburun Yarımadası ve Datça Yarımadasından seçilmiş rotalarında yürüyüşler yapacağız ve enfes manzaralar bizi bekliyor olacak. Bölgenin muhteşem doğası ile tanışmadan önce ilk olarak Gökova'daki Akçapınar köyünde mola veriyoruz. Buranın tostu meşhur. Meşhur Akçapınar tostu ve yanında taze nar suyu, harika ikili. Sonrasında bol manzaralı bir yoldan, ilk gün yürüyüşümüzü yapacağımız parkurun başlangıç noktası olan Akyaka yakınlarındaki Sarnıçköy'e yol alıyoruz. Sarnıçköy'ün yakınlarında aracımızdan inerek orman içi patikaya giriyoruz ve ağırlıklı olarak orman içi toprak yollardan devam eden patikayı takip ediyoruz. Daha sonra tepeden aşağıya inişe başlıyoruz ve ara ara körfezin eşsiz manzaraları bizi bekliyor. Ve yürüyüşün sonunda Turnalık Plajına ulaşarak burada bizi bekleyen aracımızla buluşuyoruz.  Araçla buluşma ardından yaklaşık iki saatlik yolculukla konaklama yapacağımız Selimiye'ye geçiyoruz. Selimiye'deki otelimize yerleşme ardından dileyen misafirlerimiz otelimizin önünden Ege'nin berrak sularına atlayarak deniz keyif yapabilir.

Yürüyüş Mesafesi: 10 km / Yürüyüş Süresi: 4,5 saat (250 mt çıkış / 850 mt iniş)

Konaklama: Selimiye Solto Beach Otel

 

Yemek: Akşam yemeği otelimizde alınacaktır.

2. Gün
2.GÜN

 

 

 ///  KARİA YOLU (Çakal Koyu- Çatı Koyu Parkuru) - SELİMİYE - BOZBURUN

Kahvaltı sonrası 1 saat civarı yol alarak Marmaris-Datça yolu üzerindeki parkur başlangıç noktamıza ulaşıyoruz. Buradan orman içi parkur ile kuzeye doğru yürümeye başlıyoruz. Yaklaşık 1 km orman içinden hafif inişli çıkışlı parkurda yürüdükten sonra kıyıya, Çakal Koyuna ulaşıyoruz ve yönümüzü doğuya çevirerek enfes koy manzaraları eşliğinde ağırlıklı olarak kıyıya yakın yürüyerek Çatı Koyu'na ulaşıyoruz. Denize girilebilir dönemlerde, bakir koylarda yüzme molalarımız var. Bu parkurda manzaralı tepeler, dar patiklar, orman içi yürüyüş, kıyıdan yürüyüş, dere geçişi var. Öğleden sonra Çatı Koyunda aracımızla buluşarak muhteşem güzellik Bozburun'a geçiyoruz. Meşhur kıyı kasabasında bir saatlik serbest zamanın ardından programımızı tamamlayarak Selimiye'ye dönüyoruz.

 

Yürüyüş Mesafesi: 11,5 km / Yürüyüş Süresi: 5,5 saat (280 mt çıkış / 395 mt iniş)

Konaklama: Selimiye Solto Beach Otel

Yemek: Kahvaltı ve akşam yemeği otelimizde alınacaktır.

3. Gün
3.GÜN

 

GÜN ///  KARİA YOLU (Bahçeli-Taşlıca Parkuru) - BOZBURUN TEKNE TURU - SÖĞÜTKÖY

Otelimizde kahvaltı ardından üçüncü gün parkur başlangıç noktası olan Bahçeli'ye ulaşarak yürümeye başlıyoruz. Genelde taş kalıntılar ve makilikler arasında süren rotadan güneye doğru yürüyerek rotamızın en güney noktası olan Taşlıca köyüne ulaşıyoruz. Burada çay molası verdikten sonra Bozburun'a dönüyoruz. Öğle yemeği molasından sonra özel tekne ile Bozburun'un eşsiz koylarında tekne turuna çıkıyoruz. Bozburun koylarında gezinti yapıp üç yerde deniz molası vererek üç saatlik tekne turu yaptıktan sonra günün sonunda Söğütköy sahilini geziyoruz. Enfes dondurma var, tavsiye olunur.

 

Yürüyüş Mesafesi: 7 km / Yürüyüş Süresi: 3-3,5 saat (350 mt çıkış / 550 mt iniş)

Konaklama: Selimiye Solto Beach Otel

Yemek: Kahvaltı ve akşam yemeği otelimizde alınacaktır.

4. Gün
4.GÜN

 

///  KARİA YOLU (Taşlıca – Asardibi – Serçe Limanı Parkuru)

Kahvaltı ardından otelimizden ayrılarak aracımızla son gün parkur başlangıç noktası olan Taşlıca'ya gidiyoruz. Buradan sonra Bandırma'ya dönüş için yola çıkıyoruz. Yol güzergahında rehberimizin belirlediği molalarda öğlen ve akşam yemeğimizi alıyoruz.

Siz sayın misafirlerimizden tekrar bir başka Eldestino organizasyonunda buluşmak dileğiyle ayrılıyoruz.

susanoğlu otelleri

Dahili Hizmetler

 :: Profesyonel rehberlik hizmeti

:: 3 gece Selimiye Solto Beach Hotel'de konaklama

:: 3 kahvaltı

:: 3 akşam yemeği (set menü)

:: Tüm geziler

:: Bölgedeki ulaşımlar

:: Zorunlu seyahat sigortası

Harici Hizmetler

 :: Öğle yemekleri ve kumanyalar

:: Son gün akşam yemeği

:: Yemeklerde alınacak içecekler

:: Müze, ören yeri giriş ücretleri

:: Dahillerde belirtilmeyen tüm hizmetler