loading 0%
TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ TURU (ANKARA-KARS YATAKLI VAGON) SÖMESTR TATİLİNDE 28-31 OCAK GİDİŞ TREN DÖNÜŞ UÇAK
₺3600.00

Tur Güzergah

ANKARA-ERZURUM-KARS

Tur Detay

1. Gün
1.GÜN

 28/01/2022 CUMA Sabah 06:00 Bandırma’dan hareketle Ankara yolculuğumuza başlıyoruz. Yol güzergahımıza da vereceğimiz molalarla Ankara Tren garına varıyoruz ve trene yerleşiyoruz. Turistik Doğu Ekspresi Trenimizin hareket saati 15:55’tir. Verilecek molalarla birlikte yaklaşık 32 saat sürecek geceyi YATAKLI kompartımanlarımız da geçiyoruz. Akşam yemeği tren içerisinde serbest olarak yemekli vagonda olacaktır. Dileyen misafirlerimiz kendi vagonlarında yanlarında getirdikleri yiyecekleri yiyebilirler.

2. Gün
2.GÜN

 

29/01/2022 C.TESİ Sabah saatlerinde Erzincan’ın İliç ilçesine varıyoruz. Dileyen misafirlerimizle Tarihi evleri olağanüstü manzarasıyla etkileyici Kemaliye Turu yapıyoruz. Kahvaltı extra olarak burada alınabilir. Tur sonrası tekrar trene dönüş yapıyoruz ve tren yolculuğumuza devam ediyoruz.Devam edecek yolculuğumuz sırasında bol bol fotoğraflar çekebileceğiniz Anadolunun muhteşem manzarasını seyrederek saat 16:30 civarında ERZURUM’a varıyoruz. Erzurum’da panoramik olarak Ulucami ve kaleyi görerek Erzurum’un meşhur yemeği olan CAĞ KEBABINI yemeğe geçiyoruz.(yemek extra). Yemek bitiminde aracımızla konaklamak için  otelimize (GRAND ÇATALKAYA) geçiyoruz.

3. Gün
3. GÜN

 

30/01/2022 PAZAR otelde kahvaltı sonrası Kars bölgesinin en önemli tarihi kalıntılarının olduğu Ani Harabelerine gidiyoruz. Şehir surları, Aslanlı kapı, Manucehr Camii, Büyük Katedrali görerek fotoğraflıyoruz. Sonraki durağımız olan Çıldır Gölüne devam ediyoruz. Donan gölün yüzeyinde atlı kızaklarla tur yapma ve fotoğraf çekme imkanı buluyor keyifli zaman sonrası öğlen yemeği için göl kenarında bulunan restoranımıza yemeğe geçiyoruz. (yemek extra) Yemek sonrası  şehir merkezine dönüyoruz.  Kümbet Camii, Harakani Türbesi, göreceğimiz yerler arasında günün sonunda dinlenmek üzere otelimize (KARSPARK HOTEL) yerleşiyoruz. Konaklama KARS. Dileyen konuklarımız ile extra olarak bölge kültürünü tanıyabileceğimiz ve yöresel yiyecekleri tadacağımız Kars'ın olmazsa olmazı Kafkas Gecesi’ne katılıyoruz. Bu akşam yapacağımız konaklamada akşam yemeği tur ücretine dahil değildir. Kafkas Gecesi'ne katılmak istemeyen misafirlerimiz akşam yemeğini kendi imkanları ile yiyebileceklerdir.

4. Gün
4.GÜN

 

31/01/2022 P.TESİ Otelde kahvaltı sonrası ayrılıyoruz. Şehir merkezinde Kars’ın meşhur Gravyer ve kaşar peynirleri için alışveriş için serbest zaman bırakıyoruz.  Kanlı Tabya ziyaretimizi yapıyor ve Sarıkamış’a hareket ediyoruz. Şehitlik ziyareti sonrası akşamüzeri saatlerinde Erzurum’a varıyoruz.  Çifte minareli medreseyi ziyaret ediyor,  Oltu taşı alışverişi için Taşhan’da serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası akşam yemeğimizin bitiminde havalimanına hareket ediyoruz. 21.15 Uçuş saatini bekliyoruz.

 

 

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME : TURUMUZ TCDD VE UÇAK ŞİRKETİNE BAĞLI OLARAK KONTENJAN KISITLAMISINDAN DOLAYI ÖDEMELERİ KAYIT ESNASINDA TAMAMI ALINIR. İPTAL HAKKI KESİNLİKLE YOKTUR. SADECE SON 10 GÜN KALA İSİM DEĞİŞİKLİĞİ YAPILABİLMEKTEDİR.

susanoğlu otelleri

Dahili Hizmetler

 

·         Bandırma - Ankara transferi

·         Ankara-Kars Yataklı tren bileti

·         Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri

·         Profesyonel rehberlik hizmeti

·         1618 sayılı kanun gereği Acenta hizmeti

·         Zorunlu seyahat sigortası

·         Erzurum-İstanbul ekonomi sınıfı uçak biletleri

·         Sabiha gökçen – Bandırma transferi

·         Otel konaklaması kahvaltı dahil 

Harici Hizmetler

 

·         Trendeki tüm yiyecek ve içecekler

·         Öğlen ve akşam yemekleri ve içecekleri

·         Kişisel özel harcamalar

·         Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri