loading 0%
GAP TURU UÇAK GİDİŞ OTOBÜS DÖNÜŞ 5 GECE 6 GÜN
₺0

Tur Güzergah

GAZİANTEP-ŞANLIURFA-MARDİN-DİYARBAKIR- MİDYAT -BEYZASU-DARA ANTİK KENTİ-ADANA-HATAY

Tur Detay

1. Gün
1.GÜN

 Buluşma Yeri:  (hareket saatimiz uçak saatine göre revize edilecek.)

 

Erdek Migros Önü

Bandırma Barış Manço Kültür Merkezi Karşısı

Karacabey (Yol Güzergahında)

Bursa (yol Güzergahında) 

Buluşma noktasından hareketle Sabiha Gökçen Havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Alana vardıktan sonra işlemlerimizin ardından Diyarbakır uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz.
Diyarbakır'da bizleri bekleyen aracımızla buluşuyoruz. Kahvaltı molası veriyoruz. Kahvaltı sonrasında Ulu Camii ve Hasan Paşa Hanını ziyaret ediyoruz, Cahit Sıtkı Tarancı Evi ve Ahmet Arif Evi ziyareti sonrası Dicle Köprüsü(on gözlü köprü) fotoğraf molası veriyoruz. Mola sonrası Mardin’e doğru yola çıkıyoruz, şehir merkezine ulaşıyoruz, öğle yemeği için ara veriyor yemek sonrası ilk durağımız zamanında bölgenin en önemli eğitim kurumlarından olan Kasımiye Medresesi oluyor. Mezopotamya ovasına bakan alanda kurulu yapı hakkında rehberimizden bilgi alıyor girişlerimizi yaparak ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Ziyaret sonrası dar sokaklarında yapacağımız yürüyüşle bölgenin en önemli yapılarından biri olan Ulu Camiyi görüyor ve fotoğraflıyoruz. Programın devamında Mardin Çarşısında vereceğimiz yemek molası ve serbest zaman sonrasında belirlenen vakitte toplanıyor ve dinlenmek üzere otelimize yerleşiyoruz.

 

KAHVALTI: DİYARBAKIR (EXTRA) (REHBERİMİZ TAVSİYESİ İLE )

ÖĞLE YEMEĞİ : MARDİN (EXTRA) (REHBERİMİZ TAVSİYESİ İLE )

AKŞAM YEMEĞİ:TUR ÜCRETİNE DAHİL OLUP OTELDE ALINACAKTIR.

KONAKLAMA: MARDİN 4* OTEL

2. Gün
2.GÜN

 

Otelde kahvaltı sonrası Midyat’a doğru yola çıkıyoruz, Mor Gabriel Manastırına gidiyoruz görevliler eşliğinde manastırın bölümlerini geziyor ve bilgi alıyoruz ziyaret sonrasında Midyat Konuk Evini gidiyoruz. Programımızın sonunda gümüş işçiliği hakkında bilgi alıyoruz ve alışverişlerimizi yapıyoruz. Programın devamında Beyazsu'ya varıyor ve öğle arası veriyoruz. Mola sonrası son yılların en popüler antik kentlerinden Dara antik kentine devam ediyor uz. Kentin Nekropol(mezar alanı) ve su sarnıcı (zindan) ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Günün devamında Şanlıurfa’ya doğru yolumuza devam ediyor dünya insanlık tarihini değiştiren GÖBEKLİTEPE’ye doğru yola çıkıyoruz. Kutsal alanı ziyaretle programımıza devam ediyor günün sonunda Balıklı Gölü, Halilülrahman Camiini, Aynızeliha Gölünü, Hz. İbrahim’in doğduğu mağarayı görüyor sonrasında alışveriş molası veriyoruz Akşam programımızda Urfa kültürünün önemli bir parçası olan Sıra Gecesindeyiz(EXTRA), daha sonrasında dinlenmek üzere otelimize yerleşiyoruz.

 

KAHVALTI: MARDİN TUR ÜCRETİNE DAHİL OLUP OTELDE ALINACAKTIR.

ÖĞLE YEMEĞİ : BEYAZSU (EXTRA) (REHBERİMİZ TAVSİYESİ İLE )

AKŞAM YEMEĞİ: Sıra Gecesindeyiz(EXTRA) ALINACAKTIR.

KONAKLAMA: ŞANLIURFA 4* OTEL

3. Gün
3. GÜN

 

Otelde kahvaltı sonrası Akçakale sınır kapısı yolunu takip ederek ipek yolu üzerindeki Mezopotamya kültüründe ay tanrıçası Sin inanışının bulunduğu ve kesişen yollar anlamına da gelen Harran ilçemize ulaşıyoruz. Burada Harran Şehrinin ortasında 22 metre yükseklikte var olan Harran höyüğü, Emevi halifesi Mervan tarafından yaptırılan kubbesi ahşap olma özelliğini taşıyan Camii elFirdevs(Cennet camii), avlusunda yer alan Anadolu’da kurulan İlk Üniversite ( Harran Üniversitesi ), İç Kale, Tarihi Surlar ve Konik Kubbeli Evleri ziyaret ediyoruz. Yöresel kıyafetlerle fotoğraflarımızı çektiriyor ve Adıyaman'a doğru yola çıkıyoruz. Adıyaman’a gitmek üzere yola çıkıyoruz. Öğle yemeği sonrasında Kahta’ya devam ediyor bizleri bekleyen minibüslerimizle (Extra) yola çıkıyor Karakuş Tümülüsü ve Cendere Köprüsüne gidiyoruz fotoğraf molası sonrasında, Nemrut Dağı’na doğru yola koyuluyoruz. Milli parkta araçlarımızdan ayrılarak zirveye doğru yürüyüşe geçiyoruz. Dünyanın en yüksek tümülüsüne varıyor doğu ve batı teraslarında tanrı heykellerini görüyor ve fotoğraflıyoruz gün batımını beklemeye başlıyoruz. Gün batımı sonrasında araçlarımızla otelimize gidiyoruz.

 

KAHVALTI: ŞANLIURFA TUR ÜCRETİNE DAHİL OLUP OTELDE ALINACAKTIR.

ÖĞLE YEMEĞİ : BEYAZSU (EXTRA) (REHBERİMİZ TAVSİYESİ İLE )

AKŞAM YEMEĞİ: :TUR ÜCRETİNE DAHİL OLUP OTELDE ALINACAKTIR.

KONAKLAMA: ADIYAMAN 4* OTEL

4. Gün
4.GÜN

Otelde kahvaltı sonrası Fırat Nehri üzerinde kurulan Birecik Barajında tekne turu yapmak üzere(Extra)bir kısmı sular altında kalan siyah güller diyarı Halfeti'ye varıyoruz. Bizleri bekleyen teknemizle Rum Kale, Tarihi Mağara Evleri ve sular altındaki yapıları görebileceğiniz Savaşan Köyü’nü gördükten sonra tekrar Halfeti’ye varıyoruz ve aracımızla buluşarak Birecik ilçesinde bulunan Kelaynak Kuşları Koruma Merkezi’ne ulaşıyoruz. Nesli tükenme tehlikesinde olan kuşlar hakkında bilgi alıyor fotoğraflarımızı çekerek Gaziantep'e gidiyoruz.  Antep programımızda Zengin mutfak kültürü ile bilinen şehrimizde yöresel yemeklerinden tatma imkanı buluyoruz. Tarihi Kalesini panoramik olarak görüyor, bakırcılar çarşısında serbest zaman veriyoruz. zaman bitiminde aracımızda buluşuyoruz ve sonraki durağımız dünyanın zengin mozaik müzelerinden Zeugma Mozaik Müzesi oluyor.  Program sonrasında otelimize gitmek üzere yola çıkıyoruz otelimize varıyor ve günün yorgunluğunu atıyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

 

KAHVALTI: ADIYAMAN TUR ÜCRETİNE DAHİL OLUP OTELDE ALINACAKTIR.

ÖĞLE YEMEĞİ : GAZİANTEP (EXTRA) (REHBERİMİZ TAVSİYESİ İLE )

AKŞAM YEMEĞİ: :TUR ÜCRETİNE DAHİL OLUP OTELDE ALINACAKTIR.

KONAKLAMA: GAZİANTEP 4* OTEL

 

5. Gün
5. GÜN

 

Otelde kahvaltımızı yapıyor ve otelden hareketle yola çıkıyor ve Hatay'a varıyoruz. St. Pierre Kilisesi, Hatay Mozaik Müzesi, Habib-i Neccar Camii göreceğimiz yerler arasında. Öğle yemeği ve alışveriş için Uzun çarşıda serbest zaman veriyoruz. zaman bitiminde Harbiye Şelalelerine doğru yola çıkıyoruz. Kahve molasıyla günün yorgunluğunu atıyor ve dinlenmek üzere otelimize yerleşiyoruz. akşam yemeği otelimizde.

 

KAHVALTI: GAZİANTEP TUR ÜCRETİNE DAHİL OLUP OTELDE ALINACAKTIR.

ÖĞLE YEMEĞİ : HATAY (EXTRA) (REHBERİMİZ TAVSİYESİ İLE )

AKŞAM YEMEĞİ: :TUR ÜCRETİNE DAHİL OLUP OTELDE ALINACAKTIR.

KONAKLAMA: ANTAKYA 4* OTEL

6. Gün
6. GÜN

 

Otelde  kahvaltı sonrası Adana'ya doğru yola çıkıyoruz, Adana'nın sembolü tarihi taş köprüyü fotoğraflıyor Sabancı Camiini ziyaret ediyoruz. Sinema müzesini görerek Bandırma'ya dönüş yolculuğuna başlıyoruz.

 

KAHVALTI: ANTAKYA TUR ÜCRETİNE DAHİL OLUP OTELDE ALINACAKTIR.

ÖĞLE YEMEĞİ : ADANA (EXTRA) (REHBERİMİZ TAVSİYESİ İLE )

susanoğlu otelleri

Dahili Hizmetler

 

İstanbul-Diyarbakır ekonomi sınıfı uçak bileti

 

5 Gece Otel Konaklaması
Otelde 5 sabah kahvaltı
5 akşam yemeği
Çevre gezileri (EXTRA OLARAK BELİRTİLEN TURLAR
HARİÇ)
Profesyonel rehberlik hizmeti
Lüx araçla ulaşım
Zorunlu seyahat sigortası

** Bandırma-İstanbul transferi

Harici Hizmetler

 

İlk gün sabah kahvaltısı, dönüş günü akşam yemeği

Tüm öğle yemekleri, Tüm
şahsi harcamalar
Müze ve ören yeri girişleri
Sıra Gecesi Eğlencesi
Tekne turu ve nemrut minibüs ücretleri