loading 0%
BATI KARADENİZ (2 Gece 3 Gün)
₺1750

Tur Güzergah

Pınarbaşı/Horma Kanyonu Safranbolu/Amasra/Zonguldak

Tur Detay

1. Gün
1.GÜN

 

 Buluşma Yeri: 

21:30 - Erdek Migros önü 22 MAYIS

22:00 – Bandırma Barış Manço Kültür Merkezi Karşısı

22:45 - Karacabey (Yol Güzergahında)

23:30 - Bursa (Yol Güzergahında)

 

Yol güzergahında vereceğimiz molalarla Kastamonu'ya varıyoruz. Köy Kahvaltısıyla güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası şehir merkezine ulaşıyor valilik binasını görüyor, Milli Mücadele döneminin sembol isimlerinden Şerife Bacı adına yapılan Tankut ÖKTEM eseri Anıtı fotoğraflıyor, Nasrullah Köprüsü, Nasrullah meydanı ve Mehmet Akif Ersoy'un vaazlarıyla insanları Milli Mücadeleye teşvik eden vaazlar verdiği Nasrullah Camiini görüyoruz. Münire Medresesinde çay kahve molası veriyor Daday üzerinden Kastamonu'nun şirin ilçesi Pınarbaşı'na ulaşıyoruz. Öğle yemeği için mola veriyoruz mola bitiminde Küre Dağları Milli Parkı içerisinde kalan Horma Kanyonuna gidiyoruz. Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğünce Horma Kanyonu içinde oluşturulan, yapımı 4 yıl süren, 3 Kilometre uzunluğundaki Türkiye’nin bu alanda en dikkat çekici ve heyecan verici parkurunda yürüyüşümüze başlıyoruz.. Vadi boyunca ilerlerken Zarı Çayı üzerinde oluşan irili ufaklı şelaleleri görüyor ve şimşir ağaçları arasında yola devam ediyoruz. Tamamen doğa ile baş başa kalacağınız bu rotayı yaklaşık 1 saatin sonunda 10 metrelik yükseklikten dökülen Ilıca Şelalesini ve göletini görerek bitiriyoruz. Fotoğraf molası sonrası yola devam ediyor ve Eflani üzerinden Safranbolu'ya ulaşıyoruz. Lokum tadımı yapıyor alışveriş sonrasında Yörük Köyünü ziyaret ederek programı bitiriyor ve dinlenmek üzere otelimize yerleşiyoruz.

KAHVALTI: YOL GÜZERGAHI ÜZERİNDE (REHBERİMİZ TAVSİYESİ İLE )

ÖĞLE YEMEĞİ : PINARBAŞI (EXTRA) (REHBERİMİZ TAVSİYESİ İLE )

AKŞAM YEMEĞİ:TUR ÜCRETİNE DAHİL OLUP OTELDE ALINACAKTIR.

KONAKLAMA: SAFRANBOLU 4* OTEL

2. Gün
2.GÜN

 

Otelde kahvaltı sonrasında UNESCO listesindeki Safranbolu'yu gezmeye başlıyoruz. Köprülü Camii, Kaymakamlar Gezi Evi, Demirciler Çarşısı, Manifaturacılar Çarşısı göreceğimiz yerler arasında. Öğle yemeği ve alışveriş molası veriyor yemek sonrası Tokatlı Kanyonu Kristal Cam Terasa gidiyor fotoğraflarımızı çekiyoruz. Programın devamında Amasra'ya devam ediyoruz Tarihi Ceneviz kalesi surlarını, antik limanı, kemere köprüsünü görüyor ve fotoğraflıyoruz. Çekiciler çarşısında serbest zaman veriyor akşam yemeğimizi aldıktan sonra Zonguldak'a doğru yola çıkıyoruz.

KAHVALTI: TUR ÜCRETİNE DAHİL OLUP OTELDE ALINACAKTIR.

ÖĞLE YEMEĞİ : CAM TERAS (EXTRA) (REHBERİMİZ TAVSİYESİ İLE )

AKŞAM YEMEĞİ:TUR ÜCRETİNE DAHİL OLUP OTELDE ALINACAKTIR.

KONAKLAMA: ZONGULDAK 4* OTEL

3. Gün
3. GÜN

 

otelde kahvaltı sonrası Maden Müzesine gidiyor ve kent tarihi hakkında bilgi alacağımız ülkemizde alanında ilk olan müzeyi ziyaret ediyoruz. Madenci anıtını görerek şehre veda ediyor, Ereğli, Düzce hattını kullanarak dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

KAHVALTI: TUR ÜCRETİNE DAHİL OLUP OTELDE ALINACAKTIR.

ÖĞLE YEMEĞİ : (EXTRA) (REHBERİMİZ TAVSİYESİ İLE )

AKŞAM YEMEĞİ:YOL GÜZERGAHI ÜZERİNDE (EXTRA) (REHBERİMİZ TAVSİYESİ İLE )

susanoğlu otelleri

Dahili Hizmetler

 

- ilk gün köy kahvaltısı

- Lüx araçla ulaşım

- Profesyonel Rehberlik hizmeti

- 1618 Türsab Acenta hizmeti

-2 gece otel konaklaması

-otelde kahvaltı

- zorunlu seyahat sigortası

 

Harici Hizmetler

 

* müze ören yeri girişleri ve şahsi harcamalar

*öğle yemekleri ve - akşam yemekleri