loading 0%
RAMAZANA ÖZEL İSTANBUL CAMİLER TURU
₺275.00

Tur Güzergah

BANDIRMA-ÇAMLICA TEPESİ-AYASOFYA-SULTANAHMET-TOPKAPI SARAYI-YEREBATAN SARNICI-EMİNÖNÜ

Tur Detay

1. Gün
1.GÜN

 

Hareket yeri ve saati 

05:30 - Erdek Migros önü

06:00 – Bandırma Barış Manço Kültür Merkezi Karşısı

06:15- Paşabayır Halk Eğitim Merkezi Önü

06:45 - Karacabey (Yol Güzergahında)

07:30 - Bursa (Yol Güzergahında)

         İlk gezi noktamız, Çamlıca Tepesi. İstanbul’un Yedi Tepesi içerisinde en çok ziyaret edilen tepesidir. Çünkü bütün İstanbul ayaklarınızın altında ve panoramik olarak görebileceğiniz en güzel yerdir. Büyüleyici manzaradan sonraki durak yıllar sonra yeniden ibadete açılan Ayasofya Müzesi Camisi’dir. Cuma saati ibadetlerimiz ve dualarımız için burada serbest zaman veriyoruz.

        700’lü yıllarda inşa edilen ve muhteşemliği ile dünyanın sekizinci harikası olarak görünen Ayasofya aynı zamanda İstanbul’un fethinin önemli sembollerinden biridir. Ayasofya’da cuma namazı turu ile İstanbul’u çok yakından göreceksiniz ve binlerce sanatçının eserlerinde neden bu kadar çok yer verildiğini anlayacağız.

        Bir sonraki durağımız olan Sultanahmet Camii’ne doğru yola çıkıyoruz. Burada kılacağımız ikindi namazı sonrasında Topkapı Sarayı, Yerebatan Sarnıcı ve Eminönü gezisi sonrası iftar için belirlenen restoranda (EXTRA) yerlerimize geçiyoruz. Yatsı namazını da Eminönü Yeni Camii’nde kıldıktan sonra Bandırma’ya dönüş için harekete geçiyoruz.

       Siz değerli gezginlerimizle bir başka Eldestino Turizm programında görüşmek dileğiyle..

susanoğlu otelleri

Dahili Hizmetler

 Ø    Ulaşım

Ø    Rehberlik hizmetleri

Harici Hizmetler

  Yemekler, kişisel harcamalar fiyata dahil değildir.